EU4 - İmparatorluklarınız
image.png?ex=656b6851&is=6558f351&hm=b01...70c14da2b&

Zerdüşt iran oyunum. Hindistanın zenginliklerini ülkeme akıtarak parayı kırdım :d güzel bir oyun oldu
omnia fui et nihil expedit
[+] 4 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
image.png?ex=656da436&is=655b2f36&hm=c03...3e4610a5e&

Biliyorum etkilenecek birşey yok, sadece ben keyif aldım oynarken ve paylaşmak istedim.
[+] 5 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false
Ara
7xr70io.png
7xswmd9.jpg
Oradan buradan gelen disiplin, Pers idealarının moral buffı, Eranshah yönetiminin ek verdiği manalar ve trade patlaması yüzünden oyun fazla kolaydı. Acaba ne kadar güçlüyüm görmek için 2 3 kere dev koalisyonlarla savaştım ve kolaylıkla yendim. Umarım Eranshahr biraz nerf yer yoksa multi de büyük sıkıntı çıkartabilir.
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
[+] 4 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
motr6gq.png

Macarla akmalar jeruselam kurunca koaliasyonda dagıldı devamı gelir.
[+] 4 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Memlûkler
4unvdcp.jpg
2exgn5u.png
[+] 2 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Buraların tekrardan canlandığını görmek güzel. Tusalant, alemdarpasa ve Solomon u tebrik ederim.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya-İranşehr
Klasik HRE oyunu gibi başladım. Bohemya PU, Bizans No CB, Buronya PU, Macaristan PU, Milan PU, Lehistan ve Litvanya PU. Bir yandan doğuya genişlerken bir yandan da HRE reformlarını ilerlettim. Bolca vassal swarm tekniğini uyguladım. Revoke the Privilegia'yı aldıktan sonra Pers kültürüne geçiş yapıp İranşehr oldum. Sonrası görev ağacını bitirmece.
9h8w87f.jpg
jbh84uz.jpg
[+] 4 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Salomon kadar efsane bir oyun ortaya koyamasakta ben Ardabil oynamaktan zevk aldım.

image.png?ex=659aaf04&is=65883a04&hm=d1d...9b237da03&

image.png?ex=659aaeef&is=658839ef&hm=e28...f20b49251&

Trade companylere yüklenir yüklenmez gelir arşa çıktı.

image.png?ex=659aaf13&is=65883a13&hm=102...95f775f5c&
[+] 4 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Castile neden İspanya kurmamış acaba
Ara
bazen kuramayabiliyor muhtemelen aragon filan zayiflamistir veya fas nadirde olsa portekizden toprak alıp ispanyanin kurulmasini engelleyebiliyor
Ara
@Sezar senin oyunda bir gariplik var hadi castile englandi pu düşürmüş olsun moskovayı kim ruinledi hadi onu da geçtim shuna çini kim toplattı bence ufak dokunuşlar yapmışsın
[+] 1 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çin kendi patladı, Moskova, ilk olarak Osmanlı sonrada Commonwealth tarafından hırpalandı, İspanya niye formlanmadı bilmiyorum.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etiyopya-> Aksum oyunum

Bu devleti daha zayıf sanırdım, sp de acayip hızlı güçleniyormuş, keyifli oldu ama daha oynayasım gelmedi bu kadar güçlendikten sonra.

image.png?ex=659f5623&is=658ce123&hm=2f9...a23c4f4fa&

image.png?ex=65a03e0d&is=658dc90d&hm=5eb...3a512c471&
[+] 4 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Sezar ve @Salomon reyizler eyw baywatchin cheater gaminglerini görmekten konudan soğumuştum elinize sağlık Ironman tatlı oluyor
[+] 3 üye 1Manascı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-12-2023, 22:14)Sezar : Etiyopya-> Aksum oyunum

Bu devleti daha zayıf sanırdım, sp de acayip hızlı güçleniyormuş, keyifli oldu ama daha oynayasım gelmedi bu kadar güçlendikten sonra.

image.png?ex=659f5623&is=658ce123&hm=2f9...a23c4f4fa&

image.png?ex=65a03e0d&is=658dc90d&hm=5eb...3a512c471&
gerçekten güzel olmuş beğendim
[+] 2 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
km7gd7k.png
t0jm5zt.jpg
Hiç ne savaşa girdim ne büyük bir iş yaptım. Bir yandan diğer monitörde HBO rome izledim. Finale çalışırken aralarda chill iyi gitti. Keşke Mısırı en sonda tam batılı bir ülke haline getirebilme seçeneği olsaydı.
[+] 3 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya->Sasani->Kutsal Roma şeklinde oynadığım oyun. 
Başta Zerdüştlük ile Çin İmparatoru olabilirim sandım fakat Zerdüştlük, Yahudilik gibi özel bir tagte olduğu için Çin İmparatoru olmama izin vermiyordu. Yoksa Hre + Çin İmparatoru olmak istiyordum.
Son 50 yıl vassal devletlerim yüzünden bayağı sıkıntılı geçti. Her savaşta oyunda normalde hiç yaşamadığım laglar yaşadığımdan zorlanarak bitirdiğim bir oyun oldu.
Normalde Hre kurabilirdim ama İran´ın tüm bonuslarını almadan Hre kurmak istemediğimden devam ettim. O yüzden İngiltere ve Fransa´ya savaş açmadım. Yoksa tüm Avrupa´yı almak istiyordum. 
Not: Portekiz Pu altında.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 6 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
94wfjlq.png

ce1dc2n.png

Roma'ya oynamak yeni güncelleme ve dlc ile eğlenceli olmuş. Erken vakit moskova ile yaptığım evlilikten pu almak şahane bir olaydı. Keşke Rusya'ya dönüşüp Asya'yı koloni atsaydı ama olmadı. Artık oyun yavaştan kasmalara başlayınca sıkılmaya başladım. Portekiz'i İberya adasından atınca Güney Amerika'da Brezilya'ya dönüştü o baya bir şaşırttı açıkçası Arabistan'ı toparlayıp Almanya dolaylarında kalan 1 2 şehri de alıp bitiririm. Güzel bir oyundu. Britanya Adasındaki devletler vassalım.
[+] 6 üye Xitan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
8nsqhlx.pngs3k93mn.jpg
Yine chill bir Novgorod oyunu. Sırada Triple Rome denemek istiyorum ama hem hre hem rusya hem de çin imparatoru nasıl olabilirim bilmiyorum.
[+] 2 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.