EU4 - İmparatorluklarınız
Bak ya şimdi canım brandenburg çekti.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
hevesini sonraki güncellemeye sakla :)
Ara
sonraki güncelleme ben kesin osmanlı oynar hanedan olayını denerim :P ama bir sonraki güncellemede prusya patlaması yaşanacağı da kesin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Eğer Prussia kurulacaksa Brandenburg oynanmamalı, çünkü hem imparator olmaya çalışıp hem de genişlemek zor ayrıca ideaları erken oyunda güçsüz. Bu yüzden Tötön'lar oynanıp HRE'e girilmeli, böylece Polonya tehlikesinden kurtulunabilir ve HRE içerisine rahatlıkla genişlenebilir.
Ara
imparator olmak gibi bir niyetim olmadığı için brandenburgla oynadım. imparator olacaksam almanya niye kurayım. gidip avusturya oynar hre kurmaya çalışırım. ayrıca hre gibi saçma fantazilere de sahip değilim. üstte bir oyun videosu yayınlandı. hayatımda asla tercih etmeyeceğim bir oyun tarzı. hiçbir keyfi yok . boş boş ekrana bak ve vassalların etrafa dalışlarını izle felan. töton tarikatı ile hreye giremeden sopayı yersen görürüm o vakit prusya kurulur muymuş :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(11-09-2016, 21:59)jax61 : imparator olmak gibi bir niyetim olmadığı için brandenburgla oynadım. imparator olacaksam almanya niye kurayım. gidip avusturya oynar hre kurmaya çalışırım. ayrıca hre gibi saçma fantazilere de sahip değilim. üstte bir oyun videosu yayınlandı. hayatımda asla tercih etmeyeceğim bir oyun tarzı. hiçbir keyfi yok . boş boş ekrana bak ve vassalların etrafa dalışlarını izle felan. töton tarikatı ile hreye giremeden sopayı yersen görürüm o vakit prusya kurulur muymuş :)

Bir saat içerisinde misliyle karşılık verilecektir.
Ara
yaw ben sana tötonlarla giremezsin dedim mi :) dedim ki senin bahsettiğin oyun tarzını sevmiyorum. imparator olmaya çalışmadım. brandenburgla oyuna başladım prusya kurdum sonra da almanya kurmaya gittim. şimdi son tahlilde hiçbirini yapmayıp brandenburgla da hre içine genişlemeden influence yerine diplomatik alıp belki ikisini beraberce alıp iskandinavyaya yardırır ordan ingiltereye adım atar aşağı fransaya iner ( tabii bu arada kendimi de elektörleri vassallayıp imparator seçtirerek ) rusyaya genişler ve sona doğru bilinen tüm avrupayı annexleyerek hereye çevirebilirim. tabii bunun keyfi sıfır ..benim açımdan sıfır..aynısını tötonarla da yapabilirsin ama oyun başı sen avusturyadan hre izni almadan polonya sana çakarsa yeniden oyun başlatırsın bahsettiğim budur..rehberle cevap vermene gerek yok .. dünkü oyuncu değilim 3000 saat eu4 oynamış adamım :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(11-09-2016, 21:18)GaulTurk : Hitler bunu beğendi.

Bunu yazmak için fare tekerleğini kaydırıyordum Steamsad
[+] 2 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2016, 22:06)jax61 : yaw ben sana tötonlarla giremezsin dedim mi :) dedim ki senin bahsettiğin oyun tarzını sevmiyorum. imparator olmaya çalışmadım. brandenburgla oyuna başladım prusya kurdum sonra da almanya kurmaya gittim. şimdi son tahlilde hiçbirini yapmayıp brandenburgla da hre içine genişlemeden influence yerine diplomatik alıp belki ikisini beraberce alıp iskandinavyaya yardırır ordan ingiltereye adım atar aşağı fransaya iner ( tabii bu arada kendimi de elektörleri vassallayıp imparator seçtirerek ) rusyaya genişler ve sona doğru bilinen tüm avrupayı annexleyerek hereye çevirebilirim. tabii bunun keyfi sıfır ..benim açımdan sıfır..aynısını tötonarla da yapabilirsin ama oyun başı sen avusturyadan hre izni almadan polonya sana çakarsa yeniden oyun başlatırsın bahsettiğim budur..rehberle cevap vermene gerek yok .. dünkü oyuncu değilim 3000 saat eu4 oynamış adamım :)

Eğer Prussia kurulacaksa Tötön'lar ile kurmak daha kolay demek istedim, oyunculuğuna laf etmedim yani.
Ara
Kurmak için adm 10 ve protestanlık gerekmiyormu ? Brandenburg ilede herhangi bir zorluğu yok Prusya kurmanın zira o bölgeleri ele geçirmek çocuk oyuncağı. Ama oyun başı tötonlarla hayatta kalmaya çalışmak daha zorludur bence o yüzden brandenburgu tercih ederim.
Ara
Golden Horde oldukça ilginç bir şekilde ayakta kaldı. bağımsızlığı başlarda Osmanlı ve rusya tarafından garantilenmişken şimdi sadece Rusya garantiliyor  :P
oE6WEQ.jpg

kolay bir başarım  :P
XdE1dj.jpg
[+] 1 üye Muhafız nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
tötonlarla hiç oynamadım ama tek şans avusturya ve macaristan ikilisi ile oyun başı polonya saldırmadan önce ittifak olabilmek , ve eğer düzgün ilişki kurulabilirse hreye adım atmak. açıkçası hiç dışardan bir devlet olarak hreye girdiğim olmadı. birçok kampanyamda tötonların macarlarla polonyayı tepediğine şahit oldum. düşük bir ihtimalde olsa var yani.ama brandenburg tötonlara göre daha küçk bir devlet. güvencesi sadece polonyaya karşı var ama içerden annex yeme ihtimalini göz önünde bulundurmak lazım. oyun başı bohemler direk rivale başlıyorsunuz. saldırırsa ve siz gerekli ittifakı toparlayamazsanız tötonlarla aynı kaderi paylaşabilirsiniz.

bu arada yeni serimiz. hayatta kalmayı başardık . rehberi izledik de zor abi. oyun başı bahmanis ve orissa malesef anenx yiyince rehber elimizde patladı. peki nasıl hayatta kaldım. dev artırarak ordu limitini yükselttim. orissa ve bahmanisle ittifak kurdum . savaşı ben yedim topragı malesef bu garibanlar verdiler. böylece hayatta kalmayı başardık. sonrasında vijanayagar deyim yerinde ise gang bang yedi kafasına . bu zincirleme reaksiyonun bir parçası olarak 1514 yılında 3 toprakcık elde edebildik :D işin zor kısmı bitti ama oyun başı ceylon annex riski % 90 dır denemeyiniz :)

RQOlYG.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 3 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@jax61

şahsen rehberde yazdım "herşeye hazırlıklı olun" diye o durumlardan biri başına gelmiş :D 

İnekleri kurtarmaya gidiyoruz Steammocking

28bb36a0c6dd4a09bc2e0cac6cd33b05.png

[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun içi görüntü lazım (Map at) @Blackwhist
Ara
Kurban Bayramı'nda savaş açıp ineklerimizi elimizden mi alacan :P
Ara
88YlmA.png

Stack wipe atma sanatı Steammocking
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzun uğraşılar sonunda African Power başarımını kazanmış bulunmaktayım:

D37R0o.jpg

vZjLv4.jpg

Aragon'un PU'sunda olan Castile:

nEOg3N.jpg

Ben tek siz hepiniz diyen Osmanlı:

aXzDZ2.jpg

Sonuç olarak inanılmaz keyif aldığım bir oyun oldu. Kongo, tavsiye edilir.
[+] 4 üye Sahipkıran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WC isteriz. Gerekirse tarihi uzat.
Beware the Light.

C0Ql7U2WQAAOHwx.jpg
Ara
I am simple man

I see kongo i press like
p8RNv0.png
oEVpoQ.jpg

9GNA0r.jpg

OEDNmP.jpg

aXYpWB.jpg

bir fransa klasiği
[+] 2 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.