EU4 - İmparatorluklarınız
Şimdilik burada noktayı koyayım arkası yarın  :smiling:

XdGQV7.png

dXryQ4.png

WbzMBY.png

nEd8z0.png

"African Power"
[+] 3 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dünyanın geri kalanını göstersene. Kongo Universalis IV 'de ai nasılmış merak ettim :D
Ara
Kongo Universalis IV diyeceksiniz  :grinn:

Ne zamandan beridir aklımda olan Kongo serimi bitirmiş bulunmaktayım,  çok keyif aldığım bir oyun oldu.

LQzLXb.png

1NWX3b.png

byXWan.png
[+] 4 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İrlanda ally?
G0kMNN.png
Ara
Sırf seni düşündüğümden müttefik oldum yoksa ne yapayım ben onları @GaulTurk Steammocking
Ara
(14-10-2016, 19:27)Blackwhist : Sırf seni düşündüğümden müttefik oldum yoksa ne yapayım ben onları @GaulTurk Steammocking

Uzun süre gördüğümüz Commonwealth Tecavüz Savaşı to Ottomansın yerini Macarlar almış herhalde :D
Ara
(14-10-2016, 21:49)PashaZade : Uzun süre gördüğümüz Commonwealth Tecavüz Savaşı to Ottomansın yerini Macarlar almış herhalde :D

Aynen öyle, Litvanya PU'su olunca iyi yardırdı. Bir ara Avusturya'nın tahtında hak iddia ediyordu o derece  :smiling:
Ara
Hem teknolojide geri kalmayıp hem idealara nasıl böyle yükleniyorsunuz çözemiyorum :D
Ben aldığım şehirlere adm puanı harcamaktan teknoloji için anca adm puanı biriktirebiliyorum idealar boş kalıyor.
Ara
(14-10-2016, 23:24)Royal Guard : Hem teknolojide geri kalmayıp hem idealara nasıl böyle yükleniyorsunuz çözemiyorum :D

Ben 2 yıldır şu sorudan bıktım. Bence yasaklanmalı :D Harbi yanlış mı düşünüyorum yav ?
Ara
2 yıllık bu sorunu çöz sende kurtul bizde kurtulalım o zaman :D
Ara
alacaksın administrative ideasını bakacaksın keyfine dostum. admnin yetmediği durumlarda vassal edinip dilomatik puanını kullanacaksın.

yalnız benim de gördüğüm en iyi macaristan. birkaç oyunumdan beridir macarlar çok ilginç şeyler yapıyorlar. deli gibi devletleri puya alıyorlar şansmıdır nedir anlamadım ama var bir hikmeti.. görülen o ki yeni sistemde de osmanlı bildiğimiz gibi. comonwealthin boşluğunu ise macaristan doldurmuş..kongoya laf yok.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-10-2016, 00:21)jax61 : alacaksın administrative ideasını bakacaksın keyfine dostum. admnin yetmediği durumlarda vassal edinip dilomatik puanını kullanacaksın.
İyide admininstrative ideasını alsam bile sadece en sonundaki idea %10 ekliyor.Onuda açana kadar zaten yıl baya ilerlemiş olur.
Vassallardan ilerlerken bu sefer dip. puanında geri kalıyorum :D
Ara
adm ideasını aldıgında core puanına % 25 indirim gelir.üstüne bir de claim atarsan bu indirim %35 e ulaşır. yani sen 30 btlik bir şehre 30*10 puandan 300 puan harcayacakken indirimlerle harcayacağın puan 195 e iner.sana da kullanabileceğin 105 puanın kalır. dahası admin idea grubuna %10 ucuzluk sağlar.bu da demektir ki her teknoloji açımında yine 60 puan sana kalır. bundan daha iyi bir idea grubu biliyorsan onu al ya da nasıl başardığımızı sorma :D
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Spy Network kasıp bir de üzerine idea açınca baya ucuzluyor. Fark çok varsa %20 ye kadar ucuza tech atlayabiliyorsun ama Spy Network'ü hangi devlette kasacağını iyi ayarlaman lazım, malum bir anda 100 olmuyor  :smiling:
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4Cdf.jpg

Oyunun başındayım ama iyi güçlendim
Ara
son hile bükücü ılgaz yine meydanlarda. alkış bravo ılgaz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Oyun Ilgaz'ın oynayabileceği seviyeden daha kolay olduğu için bizim gibi normal oynamak yetmiyor, hile bölümü olsaydı master yapacak kadar çalışkan birisi Ilgaz.
Ara
znoXb6.jpg

7A3z05.jpg

VEWd4n.jpg

pEJ1da.jpg

Bir osmanlı oyununun daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. Sonlara doğru acayip sıkılmama rağmen old world conquest tamamlarım belki diye devam ettim ama olmadı. Hatta şuana kadarki oynadığım en sıkıcı Osmanlı oyunu oldu diyebilirim sebebi de bizzat şu ;

Tüm oyun boyunca yaptığım savaşların istisnasız hepsinde yapay zeka bunu denedi. Keyifli bir meydan savaşı yapamadım. Religious War cb'si zerre işe yaramadı. Yapay zeka hep kaçıp arkadan bölge toplama peşinde. Bunların dışında oyun ironman ve normal zorlukta oynandım. Boş zamanımda timeline videosu çekip koyarım.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-10-2016, 22:04)Aeschyli :

İşte bu yüzden 2-3 tane yardımcı vassal her zaman şart :grinn:
G0kMNN.png
Ara
800k Ottocular iş başında yine  :grinn:

Bu da benden gelsin, bunlar hep  @GaulTurküzünden

znoP79.png
[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.