EU4 - İmparatorluklarınız
Üzdün.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bizans rengi yani
[+] 1 üye kadraptor nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Roma'yı kuracak birkaç toprağım eksikti ancak tamamladım. Bir de Roma'yı kurmanın pek mantıklı bir yanını göremedim. Bir sürü kabul edilmiş kültürün oluyor ancak bunlardan sadece Britanya ve hatırlayamadığım bir bölgenin kültürü faal olarak oyunun geçtiği dönemde varlıklarını sürdürüyor. Roma dlc'si olsa fena olmazdı aslında. Fransa da Fransa'ymış hani. İngiltere'yi kıta Avrupa'sından attıktan sonra önünde kimse duramıyor. Boşuna big blue blob dememişler.
[+] 1 üye Okkes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Meksika Roman Mexico'ya ve Kanada Roman Canada'ya dönmüş ama Breziya dönmemiş. Neden acaba?

Bir de Roma'yı kurmak için gereklilikler neydi?
Ara
(21-07-2017, 00:38)kostok218 : Meksika Roman Mexico'ya ve Kanada Roman Canada'ya dönmüş ama Breziya dönmemiş. Neden acaba?

bug dur çok takma ryzanla russya kuranlar daha mantıksız
Ara
(21-07-2017, 00:38)kostok218 : Meksika Roman Mexico'ya ve Kanada Roman Canada'ya dönmüş ama Breziya dönmemiş. Neden acaba?

Decisionlarda gözükmesi için,
Roma'yı elinde tutmalısın,
Papalık veya Kutsal Roma olmamalısın,
Hristiyan veya pagan din grubundan olmalısın,

Roma'yı formlamak için,
Papalık veya Kutsal Roma olmamalısın,
Hristiyan veya pagan din grubundan olmalısın,
Savaşta olmamalısın,
Göçebe yönetim biçiminde olmamalısın,
Vassal veya onun gibi bir şey olmamalısın,
İtalya, Fransa, İberya, Balkanlar, Anadolu, Maşrek bölgelerine sahip olup ek olarak Fez, Tunis, Cairo, London, Yorkshire, Zeeland ve Wien şehirlerini de elinde tutmalısın,

Sahip olman gereken yerler (tıklayıp büyütebilirsin)
Görsel
Sic Parvis Magna
[+] 6 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
N1Gv1O.jpg
[+] 3 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu rep tradition la ilgili işaretin anlamı nedir?
Ara
Arkadaş tüccar cumhuriyeti açmış. Tüccar cumhuriyetlerinde state olan eyaletlerde 20'den fazla şehir bulunması durumunda fazladan her şehir başına aylık(veya yıllık tam hatırlamıyorum) 0,1 republican tradition kaybedersin.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mv8BD7.jpg

Fransa ile uzun uğraşların ardından Kastilya, Aragon ve Napoli'yi puya alarak güzel bir başlangıç yaptık.
Ara
25 gündür oynamıyordum oyunu, Osmanlı ile tamamen din ve kültür birliğine dayalı kendi halinde takılmalı bir oyun amacıyla açtım. Balkanlar, Kafkasya ve Anadoluyu alıp Azak ve Karadeniz kıyılarını da alınca Emperyalizm cbsine kadar kültür çevirisi yaptım. Emperyalizm açılınca Napoliden Adriyatik kıyısındaki şehirleri alayım dedim ve gerisi geldi. O saatten sonra yapabileceğim hangi başarımlar var acaba onları yapayım diye bakınca HRE'yi Parçalama başarımını gördüm ve ona kastım. Agresiflik bir ara 900 civarındaydı ve tüm Avrupa koalisyona girdi. Ben de Iberyada üç toprağı kalan İspanya üzerinden koalisyona savaş açtım. 2.5 katımız orduları vardı ancak askeri idealar ve politikalar sağ olsun 125 disiplin, 10 moral ve 100 ordu geleneğinden gelen üç yıldızlı generaller ile dağıttık hepsini. O koalisyon savaşıyla hem Hre'yi dağıttım hem de We Bled For This başarımı geldi, ki bu başarımı çok istiyordum, bu oyuna kısmetmiş.

lWpDJl.jpg

JlNG5q.jpg
Brandenburgu erken dönemde vassalladım. Neden hatırlamıyorum, sanırım hre üyesi olduğu içindi. Üç tane de kendim vassal çıkarmak zorunda kaldım.

Q7NnkA.jpg

Bir ara 250 aşırı genişleme oldu 1.5 milyonluk isyan bastırmak zorunda kaldım. Şu aşırı genişlemeye biraz ayar çekseler keşke dört beş şehir alıyorsun yüzde yüzü geçiyor zaten ne anladık o işten.
[+] 5 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
On dakikada Rozwi Empire. Kolay başarım isteyenler yapsın bunu. :joy: 

ZEpyrk.jpg

vpVB0p.jpg
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kime göre neye göre kolay ?  :smile:
Ara
(29-07-2017, 20:16)Blackwhist : Kime göre neye göre kolay ?  :smile:

Third Way ve Nagaur yapmış senin gibi bir üstada göre kolay saygılar beyim. :reli:

Eğer bağımsızlık desteği ile alakalı dlc varsa destek bulup saldırıyorsun tek toprağı kalıyor onu da cbsiz dalıp alıyorsun kolay yani. :roll:
Ara
Kaç defa baştan başladım bilmiyorum. En sonunda inadımıza değdi ve Osmanlıyı Balkanlardan attık.

6X1qW0.jpg

WQP93m.jpg
[+] 3 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Butua oyununa devama etmeni öneririm. Onun zevki devamında.
Ara
(04-08-2017, 10:17)Aeschyli : Butua oyununa devama etmeni öneririm. Onun zevki devamında.

İkinci savaşı cbsiz açınca koalisyon girdi yalnız bekleyip toprakları düzgünce alsam olurdu. Belki yeni bir kayıt açarım sen öyle diyorsan.
Ara
dGdEzZ.png

İmparatorluğumun şuanki hali, yıl 1711.

Şu hızlı genişlemek, isyanlarla uğraşmak, core beklemek falan filan çok bunalttı artık. Sizce WC denesem yapabilir miyim şu son yüz yıl içerisinde yoksa toprakların bütünlüğünü sağlama, unify islam, moskova-roma achievementi, hindistan achievementi tarzı şeylere mi yönelmeliyim?

Düzenleme: Rusya hala Ural Dağlarının batısında, Sibirya boş.
Ara
Ming de bitmiş fazla fazla WC gelir bence buradan bırakma bu oyunu sıkıyor diyorsan gerekirse günde birer ikişer saat oyna WC kas.
Ara
Kolonicileri tek seferde annexleyebilirsen wc gelebilir. Denemeni öneririm.

DdbbV1.jpg

ZEBBg0.jpg

Jianzhou-Manchu-Qing oyunum.
Genel olarak güzel bir oyundu. Manchu değişik bir ülke. Sanki iki oyun oynamış gibi hissettim. Horde durumdan bir anda yerleşik hayata geçince değişiklikler hissediliyor.
Take mandate of heaven cb sinin %50 ws cost verdiğini daha erken farketsem çok daha hızlı ilerleyebilirdim heralde. Tüm çini sırandan conquest cb si ile 5-6 toprak ala ala amele gibi annexledim diyebilirim.
Ek olarak şuana kadar gördüğüm en iyi osmanlı ai sine sahip oyunum oldu. AI resmen kuzeyde estonyadan güneyde yemenden önümü tıkadı. İmperyalizm gelesiye kadar batıya açılamadım. 7-8 savaş açtım herbirinde %150 oe alarak. Yinede tamamen annexleyemedim osmanı.

Osmanlı'nın önümü tıkayışı ;
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.