EU4 - İmparatorluklarınız
british.jpg?width=1442&height=525
Ara
Biraz bordergore olmus ama harita cok hos gorunuyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
İskoçya'yı tek savaşta girip pürüzlüycem, keza fransa'da da aynı şeyi yapacağım. 3 savaş sonra avrupa benim için biter. Kanadayı kendi haline bıraktım o koloni atıyor. Thirteen Colonies'i pürüzledim biraz, şimdi meksika arjantin ve brezilyayla uğraşıyorum, afrikada üs lazım hindistan için.
Ara
Üzerinde güneş batmayan bir imparatorluk bekliyoruz.

@KARTAL, İngiltere ne sebepten savaş açtı? Granada topraklarını Portekiz'e kaptırmak çok talihsiz olmuş.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@Duman
Border Gore öyle yapılmaz böyle yapılır. :) :)

3pBM79.jpg
Fransa-PU , Savoy-Vassal, Amerika'da benden başka kolonici kalmadı.

Halihazırda bıraktığım gbr oyunum vardı atayım dedim.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wow dedim.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(08-09-2017, 13:57)altnkurt : Ordu sayın aragona göre aşırı düşük. Biraz asker basarak rahatlıkla o özgürlük isteği düşer. Özgürlük isteği 50nin üstüne çıkınca dışardaki devletlerden bağımsızlığına destek de alabilir.

İnsangücünü bir türlü verimli kullanamadım.Çok hızlı eridi.Hem Aragon hem de Portekiz'in savaşlarında da öldüler :(

@Duman
İngiltere Bir şehrimi almak için savaş açtı.Granada'yı ilhak ettim ama isyan ettiler.
Çok saçma oynadım kabul ediyorum :D
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(07-09-2017, 23:41)BatuHqn :
(07-09-2017, 22:40)Serdengecti1 : Ordu bir çine bir osmanlıya götürmekten mal oldu ama yine de güzel oyun oluyor
rJBEOa.png

Bence Nogai'ye saldırman ya da Dost alman lazım Rusyayı engellemek için. Onun dışında Alman Prensliklerinden bir iki tanesini müttefik alarak Almanyanın kurulmamasını sağlayabilirsin ya da bir tane dost alıp Almanya kurdurup Rusya için savunma olabilir ama unutma Bohemya Almanyayı kuramaz çok iyi oynamışsın bu arada bir de Ruthenia nasıl bir ülke ilk defa gördüm doğrusu

Bohemia müffetigim zaten.Rusya çok çöp bir ülke zaten çini bitirip oraya girecem.Ruthenia ukrayna oluyor.Ben de ilk defa formlandıgını görüyorum.
Ara
WC yapmayı düşünüyordum fakat gecikme olacağını varsaydım bu yüzden oynamayı durdurdum. Bu durumlar karşısında oynamaya devam etmek mantıklı mıdır?

Sorun: Persia'nın itaatkarsızlığı ve annexleyememem. (Timur'da çıkan isyanlar nedeniyle toprak kazanması, özgürlük arzusunu uçurmuş vaziyette)

Vasallar

Bizansı vassal yapmak kadar saçma bir hareket yoktur herhalde...

kX3a2A.png

Fikirler

V3575r.png

Teknoloji

nJVDER.png

Din
2 misyoner, %5 fazladan misyoner gücü ile kolayca ilerleme katettim

9D87gr.png

En yüksek developmentlar (Persia, Syria vassal)

6y71RP.png
[+] 1 üye Dionysos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wc yapabileceğimi sanmıyorum ama 1821'e kadar daha da genişlemeye çalışacağım.

nJVDaV.jpg

[+] 1 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok hoş olmuş. Bana pek iyi değil demiştin ama gayet iyi bir tarihte neredeyse tüm Amerika'yı egemenliğin altına almışsın :up:
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@brk007 Roma kurabilme ihtimalin varsa kur?
Ara
@Dionysos 1821'e kadar Avrupa'nın batısını (Almanya tarafı) tamamen almaya çalışacağım, eğer oyun düşündüğümden iyi giderse Roma'ya oynayabilirim.
Ara
(08-09-2017, 19:13)brk007 : @Dionysos 1821'e kadar Avrupa'nın batısını (Almanya tarafı) tamamen almaya çalışacağım, eğer oyun düşündüğümden iyi giderse Roma'ya oynayabilirim.

Bana kalırsa çoktan Roma kurmuşsun :). Zor olan sadece İtalya ve Avusturya kalmış ve genişleme hızına bakılacak olursa zor değil oraları toparlamak.
Ara
Fransa oyunumun son halini atayım. Oyunun bitmesine 40 yıl daha vardı ama zevk alamadığım için bıraktım.

[+] 1 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-09-2017, 21:31)brk007 : Fransa oyunumun son halini atayım. Oyunun bitmesine 40 yıl daha vardı ama zevk alamadığım için bıraktım.

canım Fransa çekti :D
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
bLQY5d.jpg

Bunu niye yaptım neden devam ediyorum bilmiyorum ama sizde bakın istedim.
cw-pu içerlerdede 3-4 vassal var.
Ara
İrlanda'yı fethedememiş bir Büyük Britanya görmek istemiyorum bro. :cry:
Ara
Uzun süredir asker çıkartmadım oraya şuanda üşeniyorum. :D
Ara
çine dal
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.