EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Güncel sürümünde korsanı var zaten. Bunun için alıyorsan gerek yok.
Ara
Beyler bu fast üniversalis modu oyunu hızlandırmada etkisi büyük mü
Modu kurduktan sonra yapılması gereken ayarlar var mı
Ara
(05-01-2018, 18:49)etzel : Beyler bu fast üniversalis modu oyunu hızlandırmada etkisi büyük mü
Modu kurduktan sonra yapılması gereken ayarlar var mı

Content packları, unit packları falan kapatman gerekiyor. Oyunu cidden hızlandırıyor. 5x'te günler tek tek geçerken moddan sonra su gibi akmaya başladı.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt teşekkür ederim %25 ile %40 gibi bi fps farketti.Multide büyük ihtimal sıkıntı çekmicem gibi görünüyor.
Bu da benden sana hediye olsun.
lO2g0Q.png
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kutsal Roma İmparatoru olarak imparatorluğun yakınındaki bir iki topraklı özgür düklükleri imparatorluğa nasıl davet ediyorum?
Ara
(05-01-2018, 21:55)Onur34 : Kutsal Roma İmparatoru olarak imparatorluğun yakınındaki bir iki topraklı özgür düklükleri imparatorluğa nasıl davet ediyorum?

İmparatorluğa davet etme diye bi mekanik yok ama Third Rome'un geldiği yamayla bayağı bir değişti o konu. Artık AI devletler HRE'ye katılmaya veya toprak eklemeye çok daha meyilli. İmparator olduğum eski patchden bi saveyi açtım ve oyunu 1 gün ilerlettiğimde bir ton HRE'ye katılan ülke ve toprak eventi gelmişti.
Sic Parvis Magna
Ara
Extended Timeline aboneliğini kaldırmama rağmen oyunları ironman açamıyorum büyük ihtimalle basit bir çözümü vardır da modlarla ilgili pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.
Ara
Modları kurup kaldırmak biraz sorun oluşturabiliyor. Hatta oyunu silip yüklemeyle dahi geçmeyebiliyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Fast universalisi kurdum ancak böyle bi sıkıntım var çözümü var mı

XP7aW0.png
Ara
Bu bir sıkıntı değil modun kendi özelliği, atölye sayfasından unitelerin gözüktüğü versiyonunu da indirebilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
Hangisi olduğunu biliyor musun o modun
Ara
(06-01-2018, 11:50)etzel : Hangisi olduğunu biliyor musun o modun

Modun kendi atölye sayfasında altta olması gerekiyor bakarsan görebilirsin herhalde
WhaW8Am.gif
Ara
Eyv kardeşim hallettim sorunu
Ara
Aynen @etzel. Modun esprisi o zaten. Haritadaki objeleri kaldırdığı için oyun hızlanıyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Units yazıyor diye alt mod sandım.Theatrum gibi sorun oymuş.İkinize de teşekkürler
Ara
Cusco ile oynarken Despotic Monarchy'de mi kalınmalı yoksa Feudal Monarchy'ye mi geçilmeli ?
Ara
Timur'u nasıl parçalanmadan bir arada tutabilirim ? Baştaki kral öldüğü anda liberty desirelar %90'lara %100'llere çıkıyor. March falan yapmakda farketmiyor. Bütün vassalları salmayı denesem prestij -100'leri görecek. Çözüm önerisi olan var mı ?

Liberty Desire düşürmeyide alıyorum bu arada. Bana mısın demiyorlar.
Ara
(07-01-2018, 19:01)_[Emre]_ : Timur'u nasıl parçalanmadan bir arada tutabilirim ? Baştaki kral öldüğü anda liberty desirelar %90'lara %100'llere çıkıyor. March falan yapmakda farketmiyor. Bütün vassalları salmayı denesem prestij -100'leri görecek. Çözüm önerisi olan var mı ?

Liberty Desire düşürmeyide alıyorum bu arada. Bana mısın demiyorlar.

Vassallara dev basarak ld'sini düşük tutmaya çalış. 10 sene sonra da annexlemeye başla. Kral ölürse restart at.

(06-01-2018, 22:20)Belendithas : Cusco ile oynarken Despotic Monarchy'de mi kalınmalı yoksa Feudal Monarchy'ye mi geçilmeli ?

Çok fark etmiyor aslında. Otonomi azaltıp unrest yaratacağın için despotic daha mantıklı gibi.
Sic Parvis Magna
Ara
İkta´da 3 seçenek var 3 hükümet tablosunda, onlardan biri %-10 liberty desire azaltıyor onuda kullanmaı tavsiye ederim.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Oyunu geçenlerde satın aldım bugün ilk kez oynadım. Öğrenmeye çalışıyorum daha. Osmanlı ile başladım. Konstantinopolis'i kuşattım ama neredeyse 1 yıl geçti adamlar teslim olmadı. Sonra dedim orduyu burada boşuna bekletmeyeyim 6 bin adamı Konstantinopolis'te bıraktım sonra kalan bütün orduyu aldım yaklaşık 14 bin falan oldu bunun yarısı ile Mora Yarımadası ve Atina'yı kuşattım. Onlar 10 bin kişiydi biz 7 bin kişiydik ezdiler bizi sonra kalan 7 binlik orduyu aldım birkaç asker de ben bastım onu da yendiler. Ne olduysa bir türlü bunları yenemedim. Baktım manpower bitmiş yeni ordu çıkaramıyorum üstüne üstlük balkanlarda isyanlar başlamış ben de dayanamadım alt f4 çektim :D Sanırım oyunu tam olarak öğrenmek için biraz daha oynamalıyım. Soruma gelirsek sizce olmazsa olmaz dlcler hangisidir şu anda dlcsiz oynuyorum. Önerdiğiniz modlar var mı
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.