EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Boğazlar kendi kontrolünde ama umurunda değil Osmanlı'nın avrupada 70k ordusuyla bekliyor boş boş.
Ara
"Forever Golden" başarımı için görevleri yapıyordum ama şartları sağlamama rağmen İngiltere'yi PU düşürmek için savaş sebebi görünmüyor... Aşağıda ekran görüntülerini paylaşıyorum. Neden PU  savaş sebebi vermedi ki?

nbLz7B.jpg

Savaş sebebi olarak conquest var ama PU yok?

lQvJyB.jpg
Ara
Gorev tamamladiginda belirli bir süreliğine (5 yil gibi) sure verir. O sure dolunca pu cbsi kaybedersin. Ilk aklima gelen ihtimal bu
Ara
ispanya ile oynuyorum portekiz ile PU vardı. ilhak edince atıyorum portekizin meksika kolonisi ve benim meksika kolonim iki ayrı koloni devleti olarak görünüyor. ben koloniler birleşir diye düşünmüştüm. 15e yakın koloni oldu şimdi ve özgürlük istekleri arttı bazılarının aynı bölgedeki kolonileri birleştirme şansımız yok mu??
Ara
özggürlük isteği artan yıkmak istediğin koloniyi serbest bırak. barış bitimi tekrar annexle. böylece geride kalan kolonilerine geçer o topraklar.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tek büyük bir koloni yerine 2 ayrı koloni olması liberty desire açısından daha iyi değil mi, hele Mekska'da? Tamamına oturduğun zaman great power olabilecek kadar dev ve 160 civarı force limit oluyor kimi zaman Meksika kolonisinde.
[+] 1 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
tarihten bakıp ne olup olmadığını belki anlarsın, çünkü büyük ihtimalle pu claimi aldığını söyleyecektir sana tarih. Olmadı oyunun hatası olabilir ama büyük ihtimalle historyde yazar

@Prussian Blue
You'll never stop at one. I'LL TAKE YOU ALL ON!
Ara
@Prussian Blue CB'yi aldıktan sonra 1 ay geçti mi? Savaş açma ekranını kapatıp ay geçtikten sonra tekrar bak geçmediyse.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-07-2019, 13:09)Aytaç : @Prussian Blue  CB'yi aldıktan sonra 1 ay geçti mi? Savaş açma ekranını kapatıp ay geçtikten sonra tekrar bak geçmediyse.

Evet öyle bir şey olabilir ama ben daha yeni Burgundy oynarken regency council oldu sonra Holland pu luktan çıkıp serbest kaldı ve pu claimi geldi bir daha pu yapmak için, baktım ki tarihte de claimler gözüküyor. Yani claimler tarihte gözüküyor, bu yoldan claimin gelip gelmediğini anlayabilirsin. Eğer gelmediyse eski savelerine falan geri dön, çünkü gelmediyse belli ki yazılımsal bir hata oluşmuş. Bir daha gerekenleri falan yap büyük ihtimalle düzelecektir. Ayrıca öncelikle @Aytaç ın dediğini de bir dene @Prussian Blue
Ara
@nefer @Aytaç history de bulamadım ama muhtemelen PU savaş sebebi 20 yıllık. Ben o süre zarfı içinde savaş açmadım PU işi olmadı conquest olarak görevi yaptım.
[+] 1 üye Prussian Blue nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Grafiksel olarak önerebileceğiniz modlar var mı?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
aFPS and SHADER BOOST
Ara
Osmanlı görev ağacını hızlıca bitirmek istiyorum.
Ne tür idealar alınmalı ? (sanırım ilk admin çıkmalıyım)
Ve genişleme nasıl yapılmalı ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
admin humanist quality innotative offensive martine naval sonuncusu kafana gore expoda alabilirsin hindistanda genişlemek icin yada trade alabilirsin
Ara
Bavaria ile müttefiğim ama ordumu geçiremiyorum ülkeme gelmiyor ordum neden ?

20190712145113_1.jpg
Ara
(11-07-2019, 18:38)Prussian Blue : @nefer @Aytaç history de bulamadım ama muhtemelen PU savaş sebebi 20 yıllık. Ben o süre zarfı içinde savaş açmadım PU işi olmadı conquest olarak görevi yaptım.

oyundaki yazılımsal bir hatadır o zaman büyük bir ihtimalle. Overextension coşmuş olmalı :D
Ara
Askeri geçiş alman gerekiyor.
@Gurt müttefiğin ile birlikte bir savaşta olursan geçebilirsin. Onun haricinde military access almadığın sürece geçemezsin. Merak etme zaten müttefik olduğun için diplomatic puandan eksi yemezsin
[+] 1 üye Prime nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Transoxiana oynuyorum sizce hangi ülkeyi formlamaya gitmeliyim
Ara
Claim attım ancak saldırırsam baya ağır sonuçları oluyor bunun sebebi nedir ?

20190712165420_1.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.