EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Is free city çünkü..hre de free cityleri imparator özel olarak korur.sen bırak korumayı saldiracaksın.direk koalisyon yersin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Hre imparatoru olarak oynadigindan hre icinde genislemene gerek yok. Zaten tum reformlari tamamladığında hrenin tum topraklar sana gececek. Sen macaristan ve polonyaya genislemelisin ilk olarak
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-07-2019, 15:58)Ekkoo^^ : Transoxiana oynuyorum sizce hangi ülkeyi formlamaya gitmeliyim

Mughals şu an çok güçlü bir ülke. En mantıklısı o olur bence.
Ara
Brunei ile Malaya kurmaya çalışacağım. Hangi ideaları almalıyım? Kimlerle müttefik olmalı kimlere savaş açmalıyım? Önerileriniz nelerdir?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(13-07-2019, 11:58)Gurt : Brunei ile Malaya kurmaya çalışacağım. Hangi ideaları almalıyım? Kimlerle müttefik olmalı kimlere savaş açmalıyım? Önerileriniz nelerdir?

Müttefike ihtiyaç olduğunu sanmıyorum ama savaşlarda kullanmak üzere kısa süreli müttefikler alabilirsin. Expansion başlayıp hızlıca Malaya kurmak için gereken yerlere koloni atılmalı. Ardından geç dönemde Ming'i yenmek için askeri idealar seçilebilir.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Burgundy oynuyorum, Holland serbest kaldı diğer iki pu yu annexledim. Ayrıca birçok toprak aldım ve mission trees deki neredeyse bütün toprakları fethettim. Ayrıca mission treesten farklı olarak da elde ettiğim baya toprak var. Zaten Fransa tarih sahnesinde silinmek üzere :) Burgundy ile mission trees den krallık mı olmalıyım çünkü burgundy bir düklük, yoksa Burgundy ile Netherlands mı kurmalıyım? Hangisi daha karlı ve zevkli olur?
You'll never stop at one. I'LL TAKE YOU ALL ON!
Ara
arkadaşlar eu4 oynarken toprak almama rağmen ordu sınırım artmıyor nedenı nedir ? (osmanlı oynarken bohemya oynarken bu durumu yaşadım devletlerle mi ilgili ?)
Ara
Core yapman, state yapman ve yüksekse otonomisini azaltman gerekiyor
Ara
(13-07-2019, 18:28)Mabella : Core yapman, state yapman  ve yüksekse otonomisini azaltman gerekiyor

cok tesekkurler
Ara
hre deki sapkın prenslıkler nasıl bulunuyor ve nasıl engelleyebılırım
Ara
Bi şekilde claim vs atıp savaş açarak barış anlaşmasında dinini çevirtebilirsin. Erken dönemde reform merkezlerini ele geçirerek dinlerini değiştirebilirsin. Din savaşlarından sonra kazandıysan imparatorluğu kullanarak zorla din değiştirmelerini isteyebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
hre imparatoruyken protestan nasıl olabılırım

(13-07-2019, 22:57)altnkurt : Bi şekilde claim vs atıp savaş açarak barış anlaşmasında dinini çevirtebilirsin. Erken dönemde reform merkezlerini ele geçirerek dinlerini değiştirebilirsin. Din savaşlarından sonra kazandıysan imparatorluğu kullanarak zorla din değiştirmelerini isteyebilirsin.

hre imparatoruyken protestan nasıl olabılırım ?
Ara
kurduğumuz koloni devletlerinin tagini enrden öğrenebilirim acil cevap lazim
Ara
İron Man modu oynamıyosan komutlara debug_mode yaz mauseyi koloni devletinin üstüne tut yazıyor orada
@kralılgaz
Ara
sagol
Ara
Amerika da koloniyi kurdum ama kendisi genişlemiyor ben bunu forcelayabilir miyim expand için?
Ara
Merhabalar arkadaşlar. Eu4 oyununda henüz yeni sayılırım ve the cossacks Dlc'sini yüklediğim zaman Kraliyet evliliğinden gelen Consort kayboluyor, DLC'yi devre dışı yaptığım zaman ise geri geliyor. Bu konu hakkın da bir bilginiz var mı acaba ? Bu bir sorun mu ?

Belirtmek istiyorum ; Oyunum ve 3-4 DLC dışında diğer DLC'lerim korsan, the cossacks'da buna dahil. Devam eden bir oyuna DLC yüklediğim için şu an The Cossacks Dlc'sini Devre dışı ettiğim zaman Save'ime giremiyorum. Bu yüzden DLC'siyi devre dışı bırakmak bir seçenek değil benim için :(
Ara
hredeki devletlerin din değiştirmesi hangi tarihte durur yaklaşık olarak
Ara
Absolutismle beraber din merkezleri kayboluyor .bu da 1600 sonrası sanıyorum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bu sorunun 0dan başladığın savelerde de olduğuna emin misin? @Hopsin
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.