EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Dutch Republic gelir ama Netherlands'ın idealarını eventlerini ve sanırım görev ağacını alamazsın. Kültürün değişip değişmediğini hatırlamıyorum. Ben olsam onaylardım.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Antlaşmada düşman ülkeden belirli bir süre insan gücü alsak ne eyü olur. Tabi aynı kültür grubundan olanlardan falan.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Avrupada oynanacak ülke önerebilecek var mı
Ara
(27-07-2019, 20:14)Ekkoo^^ : Avrupada oynanacak ülke önerebilecek var mı
hesse
Ara
dlc varsa Brandenburg, yoksa Florence. Ayrıca ben Burgundy oynarken de zevk aldım
You'll never stop at one. I'LL TAKE YOU ALL ON!
Ara
navara granada  papalık aragon  brandenburg sweeden norway
Ara
Vijayanagar ile sp bir oyun açtım hangi ideaları almalıyım nasıl yol izlemeliyim ?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(28-07-2019, 14:23)Gurt : Vijayanagar ile sp bir oyun açtım hangi ideaları almalıyım nasıl yol izlemeliyim ?
Quantity Ekonomik (hindistanda olduğundan enstitüleri almak için mecbur dev basacaksın bu iki idea ile beraber politikadanda dev bonusu alırsın) Trade,Admin, Quality,İnovasyon.Humanist
[+] 1 üye 4S0S nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya olarak oynuyorum yıl 1490 bohemya Macaristan pu,Bulgaristan vassal HRE de imparatorum 2 reformu tamamladım lakin protestanlık çıkınca imperial authitory artmıyor bunu nasıl engellerim tam olarak ve HRE kurmayı nasıl başarırım?
Not:İtalyanlar hre'den ayrıldı.
Ara
Reform merkezlerini alıp çevirirsen protestanlık kolay kolay yayılamaz. Din savaşlarına kadar ülkelere din değiştirme talebi gönderemezsin. Normal şekilde savaş açıp zorla din değiştirtmelisin.
Edit: HRE'yi kurmanın en kolay yolu sağı solu fethedip hreye eklemek. Fransa, İspanya, İngiltere, İtalya, Balkanlar, Anadolu, Polonya-Litvanya, Rusya, İskandinavya toprakları ve dahi Kafkaslar Avrupa'da sayılıyor. Buraları fethedip 50şer 50şer eklersen ne kadar eksi yersen ye rahatça kurarsın.
Sic Parvis Magna
Ara
Cbsiz mi dalıyorum önceden Avusturya oynadım ama hiç hre kurmayı denemedim Osmanlının bazı topraklarını aldım ama daldığımda Fransa enforce peace atıp dahil oluyor ya da great powerden geliyor savaşa ikisini yemekte zor
Ara
İrlanda ile başkentimi Grönland'a taşıdım fakat Amerika kıtasına taşıyamıyorum.Nasıl taşırım ?
Ara
Koloni bölgelerine başkent taşıyamıyorsunn
Ara
Amerika kurulamıyor mu o halde ?
Ara
Onüçü koloni bölgesinde koloni devleti kurup onla oynamayı seçersen amerika kurabiliyorsun.
Ara
oyunda bizimle alakası olmayan bölgelerden ekrana bildirim mesajı gelmesini nasıl kapatırız mesela rusya ile oynuyoruz kuzey afrikadaki bir ülkeden ekranımıza mesaj geliyor
Ara
(29-07-2019, 15:14)BeRDuSH : Onüçü koloni bölgesinde koloni devleti kurup onla oynamayı seçersen amerika kurabiliyorsun.
Nereden oynamayı seçeceğim ?
Ara
Portekiz, İspanya, İngiltere gibi kolonici bir ülkeyle Kuzey Amerika'nın güneydoğu kısmında Florida'dan itibaren doğu kıyısında kurduğun bir kolonini serbest bırakıp serbest bırakırken o koloniyle oynamayı seçmelisin. Koloni devleti ile oynarken USA formlama seçeneği çıkacaktır.
Sic Parvis Magna
Ara
Osmanlı ile orta seviyeli bir devlete savaş açtığımda kısa sürede manpower bitiyo acaba neyi yanlış yapıyor olabilir tavsiyeleriniz nedir ?
Ara
Özellikle oyunun ilerleyen tarihlerinde, Avrupalı ülkeler hindistan ve güneydoğu asya taraflarında tek tük toprak sahibi oluyor. Sebebi nedir bunun ? Ya da engellemenin bir yolu var mıdır ? Ryuku-Japonya oyunumda gıcık ettiler açıkçası.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 99 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.