EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Eksi yendiğinden ben de eminim ancak wikiye bakılırsa normalin yarısı kadar eksi yiyorsun Westphalia barışı yapılmışsa.
Aynen normalde alacagin eksinin yarisini yiyorsun.Eger HRE rushlamak istiyorsan 1550 ye kadar hicbir elektorun Protestan veya reformed olmasina izin verme.Din savasi cikmayacak ve 1620`de otomatik katolikler zafer ilan edecek.Ama 1620`ye kadar vaktimiz olmadigindan reformlari gecirmeye calis.6.reformdan sonra otomatik Westfalia Barisi oluyor.O saatten sonra yedigin negatifinde cok bir onemi kalmiyor.Avusturya ile bu sekilde 1580`de HRE kurmuslugum var.
Ara
1550'de mi ne Katolik ve Protestan birlikleri kuruldu. Oyun herhangi bir reformun üzerine geldiğimde din savaşı sonuçlanmadan reform geçiremezsin diyor.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Arkadaşlar kendinize göre alınması gereken DLC sıralaması yapar mısınız ve nedenini yazarsanız mutlu olurum.
Ara
O hususta şöyle yeni bir pack var: https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...under-pack

O packteki 3 önemli de alınması şart sayılacak eklentilerden, nedeni ise bu eklentilerle birlikte oyuna eklenen içeriklerin belli bir bölgedeki ülkeleri değil, tüm ülkelerle oynanışı etkileyecek şekilde olması. Örneğin Mandate of Heaven yoksa Çin, Japonya gibi ülkeler dışında oynarken bir eksiklik hissetmeyebilirsin ancak Common Sense yoksa hangi ülkeyle oynarsan oyna oyunun etkilenir.
Eu4 ye 1.22 sürümünde oynuyorum Osmanlı ile Güney den Memlükler saldırınca batıdan Sırbistan Macaristan maceristan gelip bana saldiriyo savaşa çıkmadan bu adamlarla ben barış fln imzalayamammi
Ara
Ayrı savaş mı açıyorlar yoksa koalisyonla aynı savaşa mı giriyorlar?
Osmanlı ile zayıf düşersen macar memluk zaten hepsi birden üzerine cullanir.Zayıf  düşmek ekstra hatalar yapmak gerekir.Ordunun düşük kalması manpower 0 lanmasi.
Ben bi keresinde sırf teknoloji bonusu alayım diye teknoloji atlamadım. aynı teknolojideyken qq ya savas açtım.1 2 yenilgi alınca memluk saldırdı.İkisini de paralı asker vs hallettim ancak gereksiz zorlaştırmış oldum.
Bu belki sana bir fikir olur.
Ara
Esenlikler, bağlaşığım devletle savaşı kazandıktan sonra ona ele geçirdiğimiz topraklardan nasıl verebilirim ? Savaşa toprak verme koşuluyla çağırıyorum ama nasıl yapılacağını bilmediğimden barış antlaşmasından sonra bağlaşığımın bana karşı olan güveni azalıyor.
Dünya yüzünde, Türk'ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK
Ara
Art of War eklentisine sahipsen toprağa tıklayıp kimin adına işgal edildiğini değiştirebilirsin, ardından toprağı aldığında işgal aktarılan ülkeye geçecektir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(02-11-2017, 22:37)Duman : Art of War eklentisine sahipsen toprağa tıklayıp kimin adına işgal edildiğini değiştirebilirsin, ardından toprağı aldığında işgal aktarılan ülkeye geçecektir.

Tamam, teşekkür ederim.
Dünya yüzünde, Türk'ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK
Ara
Polonya başladigım oyuna CW formladim ardından Prsya formladım. ama yeknoloji grubu hala doğulu oalrak kaldi. batı grubuna geçme imkanım varmı acaba?
ama Cossack estate li prusya da bi fena oluyor :) pek de şikayetçi değilim aslında.
Ara
1.20'de mi ne enstitü geldiğinden itibaren tech group değiştirme olayı kalktı. Önceden westernize olduğunuzda değişiyordu.
Third Rome varsa cossacklar iyice avantajlı olacaktır.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
V39aYV.jpg

20 yıl oldu + heir 20 yaşında ama kurtulamıyorum kendisinden. Sebebini anlayamadım.
Ara
20 yıl dolmamıştır muhtemelen..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Oyundaki tam tarih ne?
yöneticin 60 yaşında olmalı en az
Ara
(03-11-2017, 20:35)Duman : Oyundaki tam tarih ne?

Yazmayı unutmuşum. 1467 yılındayım.
Ara
kadın olduğu için kovulmuyor olabilir. veya bug olabilir
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(03-11-2017, 20:51)jax61 : kadın olduğu için kovulmuyor olabilir.  veya bug olabilir

Hanedanın başına çökeceğini bilseydim almazdım  :smile:  Neyse devam edeceğiz bakalım.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.