EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Din değiştirme şartı tam olarak nedir mesela aşağıda gördüğünüz gibi Ortodoks olmak istiyorum ancak dinimi değiştiremiyorum bunu nasıl yaparım? İlla Ortodoks isyanı mı çıkartmak lazım nedir yani bütün şehirler Ortodoks neden tek tıkla değiştiremiyorum.

Z9jrV3.jpg

Bu arada Venedikten toprak alıp Avusturyaya komşu olsam HRE'ye girebilir miydim acaba ilişki düzeyimiz 125di Avusturya ile ve Venedik node'undaki şehirleri alabilirdim yalnız ağır bir savaştı core toprağımı alıp çıktım sonra da Osmanlı daldı falan pişman oldum keşke imkanım varken öyle yapsaydım diye. HRE girme şartları nelerdir söyleyebilir misiniz?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
Başkentin hre toprağının hemen dibinde olmalı ve arnavutluk için senin ve vassallarının toplam dev ı 100 ü geçmemeli.100 dev için 200 ilişki gerekiyor. Eğer alman kültür grubundaysan 200 dev yapabilirsin.

Ortodoksluk içinse isyan gerekli.
Ara
Reform edilen dinlere o şekilde geçebilirsin. Ortodox ve Coptic dinlerine o şekilde geçemezsin. İsyan çıkartman gerekiyor.
HRE'ye girmek için de Aes'in dediği gibi 100 dev'e 200 ilişki lazım. İmparatorla aynı kültür grubundaysan 200 dev'e 200 ilişki gerekiyor.
Sic Parvis Magna
Ara
ortadoks bölgelere misyoner gönder daha sonra misyoner masraflarını 0a çek isyan edip ülkeyi istila etmelerini bekle kaleleri kapat isyan büyüdükten sonra talepleri kabul et de
Ara
Teşekkür ederim kayıt çöp oldu. :D

Beyler bu tavuk nasıl İrlandaya sıçramış ya Desmonda savaş açtım ama colonial rangeden ötürü core yapamıyorum bu nasıl yapmış?

https://www.youtube.com/watch?v=vnaQ5MhjEtQ&t=872s
Ara
Vassal alıp annexlemiş olabilir.

Bu arada videoda biraz ilerledikten (15:48) sonra "Nestor Yattara" isminde diplomat görünüyor :D Eskiden Trebizond'un namelist'i Trabzonspor futbolcularından oluşuyordu oradan kalma.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(09-03-2018, 00:06)Duman : Vassal alıp annexlemiş olabilir.

Bu arada videoda biraz ilerledikten (15:48) sonra "Nestor Yattara" isminde diplomat görünüyor :D Eskiden Trebizond'un namelist'i Trabzonspor futbolcularından oluşuyordu oradan kalma.

Yok vassal zaten de püf noktası şuymuş, vassalına komşu olan toprakları kendine alabiliyorsun. :D Ben gidip Desmondu vassal alıp Ulsteri kendime almak isterince doğal olarak olmamış. Bir de East Frisiaya sıçrama taktiği var onu daha çok tavsiye ediyorlar kendini zorla hreye kabul ettiriyormuşsun.
Ara
kıbrıs yada rodos ile kudüs kuran arkadaşlar taktik verebilir mi provence ile fransanın desteğını alarak biyere kadar denedim burgonya ve aragonda genişledim ama biyerden sonra sağında hre kalıyor orda genişlemeye çalışsan avusturya geliyor 1 toprak alıyorsun 30 kişi agresiflik alıyor bide üstüne toprağı geri istiyorlar vermezsen ilişkin düşüyor iberyada genişliyim desen kastilya aragon napoli birleşiyor bide üstüne ingiltere ve portekizle mütttefik oluyor onada fransa ile gücün yetmiyor ne sağa ne sola genişleyecek alan bulamıyorum :D
Ara
Eski versiyonlarda memlüğün vassalı olup, otodan yardım alıp bagımsızlık savasi açıyordun. memlüğün vassalı olamk baya zor şu sürümde direk annexliyor . vassal olsan da sunni ye çeviriyor dinini.
Ara
Bu succession war mekaniği nasıl çalışıyor tam olarak?
Ara
Herkese selamlar.
1-) osm ile paldir kuldur yardircam sizce hangi surum iyi ben suan 1.19 oynuyom mesela amac en az rome basarimi ?
2-) sizce bu amaclar dogrultusunda hangi din ben kipti oldum ama ilginc bir bugla oyun baskentim haric tum anadoluyu kipti yapti ciddi manada gelir sorunu yasiyom dev 62 olunca ceviremedim de hala 1600 oldu (religious i yeni aldim ) sanirim tekrar baslicam .
Ara
Osmanlı en iyi 1.18 deydi sanırsam. Protoctorelerde seize land yapılabiliyordu.
Osmanlı için en güzel din kesinlikle kıpti. Din merkezlerini hızlıca alarak ekstra misyonerlerle hızlıca çevirirsin. Üstüne hristiyan olduğun için az ae gelir. Rome düşünüyorsan birleşmeden hızlı birşekilde ispanya'ya rush atmanı öneririm. Fransa için ise pu bekle.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarim denicem tesekkurler
Ara
osmanlı kırımı nasıl bağlıyor evlilik yapıyorum refakatçi gelmiyor osmanlı dışında diğer ülkelerle oynarken bakıyorum hep osmanlı bağlamış oluyor kırımı oyunun zorluğuyla mı alakalı acaba
Ara
Kırım’a bununla ilgili bir event geliyor ve bununla Osmanlı himayesine girebiliyor. Osmanlı’yı bi oyuncu oynuyorsa bu eventte Osmanlı’ya bağlanma seçeneğini seçme olasılığı %50 mi %75 mi ne azalıyor.
Sic Parvis Magna
Ara
nasıl olmuş iyi oynamış mıyım birde ilk aydiğam ne olsun acemi olarak birde ne yapabilirim

http://www.hizliresimyukle.com/images/20...-53-12.jpg
Ara
hizliresim'de sorun var şu an yüklediğin görsel görünmüyor.
up...................................
Ara
Güzel, estatelere ve overextension'a dikkat. Fatih yaşıyorsa ilk idea olarak istediğini seçebilirsin puan pek problem olmaz.
yeni cerileri nasil cikarta bilirim göktuğ hamutcu osmanliyla oynadiği video da sehirlete tikadiginda ordan yeni ceriler cikartiyordu
Ara

Konuyu Okuyanlar: 34 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.