EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Shinto dini Eastern dinlerden sayılıyor mu emin değilim. Sayılırsa Çin'e komşu olup Mandate of Heaven cbsi ile saldırmak gerek. Ama Shinto dini Eastern din grubuna girmiyor olma ihtimali yüksek.
Sic Parvis Magna
Ara
Vassalların ülkede ki isyancılara müdahale etmemesi için ne yapmak lazım.Vassallar isyancıların aldığı toprakları geri alıyor sinir oldum.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
Passive komutunu uygulaman lazım.Kuşatmaya başladıysa bitirmeden gitmeyecektir yine de.Bu durumlarda isyan öncesi uyku haline alman sorun çıkartmaz.
Ara
(16-06-2018, 06:22)iberkay : Passive komutunu uygulaman lazım.Kuşatmaya başladıysa bitirmeden gitmeyecektir yine de.Bu durumlarda isyan öncesi uyku haline alman sorun çıkartmaz.

Teşekkür ederim hocam.coptic Memlük denemeye çalıştım vassallar izin vermedi :D
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
İyi günler oyunda yeniyim henüz osmanlı ile oynuyorum avusturya ile savaşa girdim kazanıp ticaret gücünü transfer et aldim ateşkes bitene kadar olması gerekiyordu fakat ateşkes bitmesine rağmen devam ediyor savaş ilan edeceğim zaman ticaret gücünü transfer eden devlete savaş acamazsin diyor bunu nasil duzeltebilirim?
Ara
Diplomasi ekranından ticaret gücünü çekmeyi iptal edebilirsin.
Ara
(16-06-2018, 17:30)Aeschyli : Diplomasi ekranından ticaret gücünü çekmeyi iptal edebilirsin.

Ekranda göremedim nerde acaba?
vPLb64.jpg
Ara
buradan görev almaya calışıyorum ama bir türlü alamadım
ODZLmP.jpg
Ara
Oyunu bayadır oynamıyodum şöyle bi gireyim dedim ve ilk kez Aragon ile oyuna başladım.
Askeri yollarla İspanya kurabilecek kıvama geldim. Sizce İspanya mı olmalıyım yoksa Aragon olarak mı kalmalıyım ?
Kolonizmle uğraşmak istemiyorum. Portekizden falan bi koloni devletini alır ordan yürütürüm. Ben Avrupada uğraşmak istiyorum daha çok. Hangisinin ideaları falan daha uygundur ?
Ara
Tartışmaşız İspanya.Hatta bölgedeki en iyi idealara sahip ülke denebilir.Daha fazla moral, disiplin artısı ve Kuzey Afrika da ilerlediysen misyoner gücü de işine yarar.Bir tane kolonist gelecek, hiç uğraşmam diyorsan Afrika ya at orada takılır kolonist.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ben portekiz oynuyorum hindistanda bir devlete claim atabiliyorum toprağım olmamasına rağmen ama memlük devletine atamıyorum neden ?
Ara
Exploration ideasına sahipsen Amerika kıtasındaki yerlere uzaklık gözetmeden claim atabilirsin, expansion ideasına sahipsen ticaret şirketi kurulabilen bölgelere claim atabilirsin.Memlük ticaret şirketi kurulan yerde olmadığı için atamazsın.
@taneraner330
Ara
(16-06-2018, 21:12)Lkurtulus : buradan görev almaya calışıyorum ama bir türlü alamadım
ODZLmP.jpg

Görev alma diye bir şey yok artık maalesef. Görevleri tamamladığında oradan ödülünü alıp sıradan bir sonraki göreve geçebilirsin. Soldaki soru işaretinde görevin ne istediği sağdaki madalyada ne ödül verdiği yazar.
Ara
ticaret şirketi nasıl kuruluyor
Ara
Wealth of Nations dlc'sisine sahipsen aşağıdaki resimde gördüğün alanlarda şirket kurabilirsin.(Başkentinin başka kıtada olması koşuluyla.)

Ara
This is Persia başarımı gelmedi suriyenin tamamınıda mı almam gerekiyordu ?
DDRj16.jpg
Ara
Corfu sende mi?
(18-06-2018, 15:45)Duman : Corfu sende mi?

azak ve kırım bölgesi bende değil sadece doğusu bende kırımın tamamınıda mı almak gerekiyor yoksa sadece pontusları mı yani ceneviz kolonilerini mi
Ara
Arnavutluğun yanındaki adadan bahsediyorum.
@4S0S Üsküp'ü de alman gerekiyor. Sanırım bir tek orası eksik.

Edit: Üsküp'tü adı sanırım. Arnavutluğun doğusundaki şehir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 26 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.