EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Gemilerini ticareti koruması için kullanabilirsin, tüccar atayabilirsin, estatetlerden tüccarların sadakatini artırabilirsin, trade idea açabilirsin.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-07-2018, 01:14)süleyman maik : Osmanlıyla oynuyordum etiyopyayı ele geçirdim. Malum bu bölgenin tamamı kıpti olduğundan ticaret ile islam propagandası yapmaya karar verdim. Ama ne yaptımsa %50 trade powerı geçemiyorum.Bölgedeki tüm topraklar benim,  toprakların %90ında ticaret binaları yapılı hayvan gibi para harcadım ama yine de %50'yi geçemedim. Özetle sorum şu bir ticaret noktasındaki ticaret gücü nasıl arttırılabilir?

Birileri bölgeden tüccar yoluyla ticaretini çalıyor olabilir. Bölgede ticaret gücünün kalanına sahip ülkelere baktığında görebilirsin. Onları etkisiz hale getirmeye çalış. Varsa resim atarsan daha rahat anlarız.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-07-2018, 01:37)Aytaç : Birileri bölgeden tüccar yoluyla ticaretini çalıyor olabilir. Bölgede ticaret gücünün kalanına sahip ülkelere baktığında görebilirsin. Onları etkisiz hale getirmeye çalış. Varsa resim atarsan daha rahat anlarız.

Durum bu.
Ara
Burada bir sorun yok ki tüm paraya sen çöküyorsun.
Ara
Evet %100ünü de sen çekiyorsun. herhangi bir sorun yok.
Ara
Sorun şu gerekli trade powerım olmadığından ötürü propagade religion yapamıyordum. Devrim çağında bu mekanik kullanılıyor mu bilmiyorum ama reform devrinde de yapamadım.
Ara
O özellik sadece ticaret şirketi bulunan bölgelerde aktif edilebiliyor.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avrupa-Asya ülkesi olan Osmanlı'nın Afrika Boynuzu'nda neden ticaret şirketi açamadığı konusuna değinmeyeceğim hiç. Varsayalım ki açabiliyordum yine propaganda yapamayacaktım çünkü ticaret gücüm %47.Ne yaptıysam %50 olmadı en fazla %49.9' da kaldı :D
Ara
Aslında o bölgede ticaret gücü oranın yüzde yüz. Harita modundan anlayabilirsin bakman gereken oranlar orada.
Ara
Afrika boynuzu ticaret şirketi bölgesi değil. Yalnızca bu bölgelerde ticaret şirketi kurabilirsin.
Trade_companies.png
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu oynarken alt-tab yapıp oyuna geri döndüğünde siyah ekran ile karşılaşıyorum, çözümünü bilen var mı? Bu arada fullscreen oynuyorum, ekran kartım 1920x766'da iyi fps vermediği için.
Ara
Ben simdi smolensk kurmak istiyorum ama kurma gorevi yok. Boyle moskovayla litvanyayla vasal feed yapip vasala gecmek gibi ya da smolensk rebelini cevreye yaymak gibi alengirli en kahpe ve zindik taktigi olan var mi
Ara
Şeihr ekranında terraini göremiyorum sebebi nedir ?
Ara
Düşük çözünürlükte oynuyorsundur.En az 1444x900 olması lazımdı sanırım
Ara
(31-07-2018, 15:20)mertcam : Düşük çözünürlükte oynuyorsundur.En az 1444x900 olması lazımdı sanırım

el mahkum o zaman
Ara
Arkadaşlar şimdi benim Imperial Authority değeri artmıyor, bunun sebebi imparatorluğa üye bölgelerin Venedik, Provence ve Burgonya gibi devletlerde olması. Çaresi nedir?
Ara
Kafasına vurup almak.

Venedik zaten rivalindir illaki dalarsın, Burgonya'da muhtemelen mirasla sana kalır. Provence'de Shadow Kingdom'la hreden çıkıyordu diye hatırlıyorum. Bu yanlış olabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
(01-08-2018, 18:15)Türkopol : Arkadaşlar şimdi benim Imperial Authority değeri artmıyor, bunun sebebi imparatorluğa üye bölgelerin Venedik, Provence ve Burgonya gibi devletlerde olması. Çaresi nedir?

İlk reformu geçirince savaş sebebi elde ediyorsun imparatorluk topraklarını elde tutan imparatorluk dışı ülkelere karşı, onu kullanabilirsin. O reformu geçirmek için de imparatorluğa toprak ekleyebilirsin. Ancak toprak eklerken dikkat edilmesi gerekilen şey toprakları bir anda ve reformu yapmadan önce eklemek çünkü öbür türlü o yeni gelen IA'yi de kaybedersin.
Ara
Arkadaşlar ben Brandenburg'um, Venedik sıkıntı. Ayrıca tüm prensler reforma karşı ve IA 36, şu durumda ne yapabilirim? Eve gidince ss atacağım.
Ara
Bazı eventlerle oyun akışı duraklardı şimdi duraklamıyor yeni bir güncelleme mi geldi? Mesela kral ölse hemen oyun dururdu şimdi aynen devam ediyor?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 26 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.