EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(03-09-2018, 15:21)Redtay : Benim oyunlarımın yarısında osmanlı patlıyor.

Oyun modlu mu veya dlc eksiği mi var? Ottonun kendi halinde patlaması oldukça nadir birşey çünkü.
Ara
singleda en yüksek ayarlarda 5.hıza kadar hiç kasma yaşamıyorum ama mpde hep kasıyor fps dusuyor acaba benimle aynı sorunu yaşayıp çözen oldu mu görüntü ayarlarında değişiklik mi yapmalıyım yoksa internetimden mi kaynaklanıyor kasmalar
Ara
(03-09-2018, 15:32)Voidian :
(03-09-2018, 15:21)Redtay : Benim oyunlarımın yarısında osmanlı patlıyor.

Oyun modlu mu veya dlc eksiği mi var? Ottonun kendi halinde patlaması oldukça nadir birşey çünkü.

En son Common Sense var gerisi yok bende.
Ara
Oyunda Missions And Decisions bölümünde Current Missions yazan bölüm yok. O bölüm bir mod mu? yoksa nasıl alabilirim?
Ara
(03-09-2018, 20:20)Bot Alperen : Oyunda Missions And Decisions bölümünde  Current Missions yazan bölüm yok. O bölüm bir mod mu? yoksa nasıl alabilirim?

Mod değil, eski sürümlerde görevler o şekildeydi. Artık görev ağaçları var.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[img]r148m1.png[/img]
111 yılda Japonya yı kurmuş bulunmaktayım fakat AUNİ bölgesi KORE ile ittifak içerisinde olduğundan ülkenin kuzeyine savaş açıp topraklarıma katamıyorum (Güçlü oldukları için) iki üke arasındaki ittifak zamanla ortadan kalkıyor mu ? 8 yıldır bekliyorum bir değişiklik olmadı ama  :roll:
Ara
@Buzzerbeater bence sen bekleme, saldır. Ama Kore'nin gemilerini yenebilecek kadar gemiye sahip olduğundan emin ol. Oradaki okyanus açık deniz olduğu için carrack gemisinden basabilirsin. Ainu'yu işgal et. Kore'nin topraklarına çıkmana gerek yok. Gemilerin ile onun da senin karana çıkmasına izin vermemen lazım tabi. Ainu'nun tamamını işgal ettikten bir süre sonra ilhak olmayı kabul edecektir.
Ara
(04-09-2018, 01:44)Aytaç : @Buzzerbeater bence sen bekleme, saldır. Ama Kore'nin gemilerini yenebilecek kadar gemiye sahip olduğundan emin ol. Oradaki okyanus açık deniz olduğu için carrack gemisinden basabilirsin. Ainu'yu işgal et. Kore'nin topraklarına çıkmana gerek yok. Gemilerin ile onun da senin karana çıkmasına izin vermemen lazım tabi. Ainu'nun tamamını işgal ettikten bir süre sonra ilhak olmayı kabul edecektir.

Kore nin 6 hafif, 8 ticaret için ve 13 tane de taşıma gemisi var benim ise 12 hafif 14 Ticaret ve 4 aktarma gemim var nasıl bir strateji gerek saldırmak için fazla cesur değilim sanırım  :confused:
Ara
@Buzzerbeater en pahalı gemiden 4-5 tane bas. Çok fazla etki edecektir gemi savaşında. Dediğim gibi saldırır saldırmaz Kore'nin gemilerini yen, sonra onları kaçtıkları yerde gemilerinle sıkıştır çıkmasınlar oradan. Bu arada Ainu topraklarını işgal et. Bu seviyeden sonra tek yapman gereken anlaşmayı kabul ettirene kadar beklemek.
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-09-2018, 01:58)Aytaç : @Buzzerbeater en pahalı gemiden 4-5 tane bas. Çok fazla etki edecektir gemi savaşında. Dediğim gibi saldırır saldırmaz Kore'nin gemilerini yen, sonra onları kaçtıkları yerde gemilerinle sıkıştır çıkmasınlar oradan. Bu arada Ainu topraklarını işgal et. Bu seviyeden sonra tek yapman gereken anlaşmayı kabul ettirene kadar beklemek.

[img]dBrZRV.png[/img]
Tavsiyen için çok teşekkürler hocam :clap: tam dediğin gibi yaptım Kore yi deniz savaşında yenip baskı altında tuttum Ainu kara savaşında yenip WS 100 olmasını bekledim ve sonuç resimdeki gibi sayende  :hearteyes: :up: Unrestleri şuan 22-24 arası ama olsun :smiling:
[+] 2 üye Buzzerbeater nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2018, 17:09)4S0S : singleda en yüksek ayarlarda 5.hıza kadar hiç kasma yaşamıyorum ama mpde hep kasıyor fps dusuyor acaba benimle aynı sorunu yaşayıp çözen oldu mu görüntü ayarlarında değişiklik mi yapmalıyım yoksa internetimden mi kaynaklanıyor kasmalar

Hem senin hem hostun İnterneti kastırabilir. 3 hızda oynamak için 8 10 mbit İnternet hızı yeterli. Mobil veri de kullanabilirsin fazla yemiyor kotadan. 14 saat oynamıştım 600 mb civarı yemişti geçen sene. Tabi 2 kişiydik oyuncu sayısına göre değişebilir de fazla artacağını düşünmüyorum
Ara
Arkadaşlar Kore bana deniz ticaretinde ambargo uyguluyor bu durumu nasıl ortadan kaldırabilirim ? Tek yol savaş açmak mı?
Ara
@Buzzerbeater sen de ona uygulayabilirsin. Rivalin olan ülkeler sana ambargo uygular genelde. Trucea sahip olduğunda, rival olmadığında ambargo kalkacaktır.
Ara
(05-09-2018, 01:46)Aytaç : @Buzzerbeater sen de ona uygulayabilirsin. Rivalin olan ülkeler sana ambargo uygular genelde. Trucea sahip olduğunda, rival olmadığında ambargo kalkacaktır.

Evet beni -200 rakip olarak görüyor bende ambargo uyguladım bakalım ne olacak.
Ara
(05-09-2018, 01:58)Buzzerbeater :
(05-09-2018, 01:46)Aytaç : @Buzzerbeater sen de ona uygulayabilirsin. Rivalin olan ülkeler sana ambargo uygular genelde. Trucea sahip olduğunda, rival olmadığında ambargo kalkacaktır.

Kore'nin force limitine bak bakalım bir eğer tek başınaysa kore. Ve Force limitin onunkinden yüksekse saldırmalısın. Çine girebilirmisin bilemiyorum ama derhal koloniciliğe de başlamalısın. Sonuçta ada devletisin.
Ara
(05-09-2018, 13:37)KorkusuzTürk :
(05-09-2018, 01:58)Buzzerbeater :

Kore'nin force limitine bak bakalım bir eğer tek başınaysa kore. Ve Force limitin onunkinden yüksekse saldırmalısın. Çine girebilirmisin bilemiyorum ama derhal koloniciliğe de başlamalısın. Sonuçta ada devletisin.

Kore ile durumumuz eşit ama MİNG ittifakı var adamın bundan dolayı son seçenek olan koloniciliğe başladım bende ama Kastilyadan geriye kalan bir tek Filipinler kalmıştı orayı kolonileştiriyorum şimdi.
Ara
Mandate of Heaven DLC'in var mı ? Mingin haraçgüzarı olup Koreye dalabilirsin yeni bir oyun açıp ?
Ara
Arkadaşlar son çıkan yama ile babürü en zekli hangi Timur vasalıyla kurarız Timur hariç.
Ara
20180906195035_1.jpg

neden claim atamıyorum? claim atmak için ne yapmalıyım?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Sınırın olan 3 toprakta da claimin var sanırım.
@Gurt
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 30 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.