EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(23-04-2019, 21:00)kurtulus : ic savaşı  kaybedilince ne olur

Farklı iç savaş türleri var. SS atarsan daha iyi yardımcı oluruz.
Sic Parvis Magna
Ara
tüccarlara verdiğimiz topraklarda bazı binaları yapmanın ya da yapmamanın dez avantajları mı oluyor mesela üretim binası
Ara
Evet oluyor. Tüccarlara verdiği topraklarda üretim ve ticaret bonusu elde edersin. Ticaret merkezleri ve yüksek productionlı şehirleri vermek isabetli olur.
Sic Parvis Magna
Ara
(24-04-2019, 08:10)altnkurt : Evet oluyor. Tüccarlara verdiği topraklarda üretim ve ticaret bonusu elde edersin. Ticaret merkezleri ve yüksek productionlı şehirleri vermek isabetli olur.

peki tüccara verdiğimiz toprağa birde üretim binası yaparsak karlı mı çıkarız? mesela selanik
Ara
Evet karlı çıkarsın da bunları hesaplamaya dikkat etmeye gerektirecek kadar derin bir oyun değil eu4. Makro builderi açıp oradan en çok para getiren yere basman yeterli.
Sic Parvis Magna
Ara
ya yozlaşmadan nasıl kurtula bilirim 40 yozlaşma var
Ara
Yozlaşma giderini sona daya, stability yüksek tut. Onun dışında ADM ve DIP tech'de zamanın önüne geçmeye çalış. Espionage ideası, Defensive-Espionage poliçesi ve Defensive-Administrative poliçesi de corruptionı düşürmene yardımcı olur.
Sic Parvis Magna
Ara
ya ben birinci aşamalı güç otokrasi yapmak istiyorum nasıl yapa bilirim
lqayYQ.jpg
Ara
Osmanlı'da yapamazsın.
Sic Parvis Magna
Ara
Beyler steamden atölye kısmından abone olup mod çekiyorum fakat mod launcerde görünmüyor. Oyunumdaki mod klasörünede dosya falan gelmiyor bu sorunun nedenini bilen var mı ?
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
Modun uyumsuzluğu olabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
(28-04-2019, 19:54)kurtulus : ya ben birinci aşamalı güç otokrasi yapmak  istiyorum nasıl yapa bilirim
lqayYQ.jpg

Osmanli ile hristiyan olursan osmanli hukumeti degisecektir.bu sayede alabilirsin ama degecegini sanmiyorum.
Ara
(29-04-2019, 01:19)altnkurt : Modun uyumsuzluğu olabilir.

Yalnız belgelerimdeki oyun klasöründe mod bölümüde yokmuş. İnen modlar nereye gidiyor onu çözemedim. İniyor gibi görünüyor ama inip inmediğini anlamak için pc üzerinde modu tarattım ama bir dosya falan bulamadım. İndirdiğim mod Extended timeline idi. Pc de eu4 ile ilgili herhangi bir mod falan yoktu. Sorunu çözemedim.
Millet, Kan Demektir.
Ara
Eski modlar inmeyebiliyor, ben de CKII'de yaşamıştım aynısını.
Sic Parvis Magna
Ara
(29-04-2019, 13:57)altnkurt : Eski modlar inmeyebiliyor, ben de CKII'de yaşamıştım aynısını.

Sorunu hallettim. Eyvallah..
Millet, Kan Demektir.
Ara
(29-04-2019, 20:59)Böri Şad :
(29-04-2019, 13:57)altnkurt : Eski modlar inmeyebiliyor, ben de CKII'de yaşamıştım aynısını.

Nasl hallettin ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(30-04-2019, 16:18)KARTAL :
(29-04-2019, 20:59)Böri Şad :

Nasl hallettin ?

steam ayarlardan cloud sekmesindeki bütün herşeye tik attım. Eu4 özelliklerinde güncellemeler sekmesindeki Steam cloudu aktif ettim düzeldi.
Millet, Kan Demektir.
Ara
birisi bana batı afrika da SKOTO nasıl formlanır anlatabilir mi
Ara
(01-05-2019, 19:07)mezamorta : birisi bana batı afrika da SKOTO nasıl formlanır anlatabilir mi

Yıl 1680'i geçtiğinde Fulani kültüründeki bir sünni toprağı aldığında veya Fulani kültüründeki bir ülke isen. Pagan dinlerinden birinde veya 35 ve üzeri mysticism'e sahip bir müslüman devletsen Orthodox Islamic Revolution adında bir event alabilme ihtimalin var. Bu event geldikten sonra "We must join the revolution" seçeneğini seçeceksin.

Ardından yıl 1770'i geçtiğinde Usman Dan Fodio adında bir event gelmesi için Gobir şehrine sahip olman, 30 ve üzeri mysticism'e sahip olman ve başkentinin Kano, Katsina, Zazzau eyaletlerinden birimde olması gerekiyor. Bu eventte de 'Invite Usman Dan Fodio to reform our country' seçeneğini seçeceksin. 

Artık Sokoto kurulabilir olacak. Sokoto kurmak için ise 50 legalism ve üstüne sahip yada religious ideayı açmış sünni bir devlet olman ve Gobir şehrine sahip olman gerekiyor.
Ara
(01-05-2019, 20:18)Aytaç :
(01-05-2019, 19:07)mezamorta : birisi bana batı afrika da SKOTO nasıl formlanır anlatabilir mi

Yıl 1680'i geçtiğinde Fulani kültüründeki bir sünni toprağı aldığında veya Fulani kültüründeki bir ülke isen. Pagan dinlerinden birinde veya 35 ve üzeri mysticism'e sahip bir müslüman devletsen Orthodox Islamic Revolution adında bir event alabilme ihtimalin var. Bu event geldikten sonra "We must join the revolution" seçeneğini seçeceksin.

Ardından yıl 1770'i geçtiğinde Usman Dan Fodio adında bir event gelmesi için Gobir şehrine sahip olman, 30 ve üzeri mysticism'e sahip olman ve başkentinin Kano, Katsina, Zazzau eyaletlerinden birimde olması gerekiyor. Bu eventte de 'Invite Usman Dan Fodio to reform our country' seçeneğini seçeceksin. 

Artık Sokoto kurulabilir olacak. Sokoto kurmak için ise 50 legalism ve üstüne sahip yada religious ideayı açmış sünni bir devlet olman ve Gobir şehrine sahip olman gerekiyor.

okurken kurmaktan soğudum o yıla kadar sağ kalıyor mu bu afrika ülkesi :(
 paradox bizimle eğlenir :(
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.