EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Engelleyemezsin. Büyüyebildikleri her yere büyürler.
Sic Parvis Magna
Ara
Venedik ile oynuyorum topraklar genişledikçe ticaret cumhuriyetine olumsuz etkileri oluyor. Yönetim şeklini nasıl değiştirebilirim?
Ara
(26-05-2019, 17:46)semihuygur : Venedik ile oynuyorum topraklar genişledikçe ticaret cumhuriyetine olumsuz etkileri oluyor. Yönetim şeklini nasıl değiştirebilirim?

italya formla
Ara
biraz vakit alır o. başka yol var mı?
Ara
(26-05-2019, 18:50)semihuygur : biraz vakit alır o. başka yol var mı?

republican traditionı 30 un altına düşür ülke monarşi olsun
Ara
tamamdır teşekkürler
Ara
Aristokrasi ideası alıp cumhuriyet olunca yahut plutokrasi alıp monarşi olunca zıt idea gruplarını aynı anda kullanabiliyormuyuz
Ara
Roman Empire kurmak için gerekli decision görünmüyor, nedeni nedir? Katoliğim bu arada.
Ara
Roma'yı alınca geliyor o decision
Ara
benden önce başka bir ülke revo olunca ben de revo olabiliyor muyum sonradan? adam benden önce revo oldu da multide.
Ara
(27-05-2019, 01:18)Tulpar_S1 : Aristokrasi ideası alıp cumhuriyet olunca yahut plutokrasi alıp monarşi olunca zıt idea gruplarını aynı anda kullanabiliyormuyuz

Kullanirsin

(27-05-2019, 04:37)Carpathia : benden önce başka bir ülke revo olunca ben de revo olabiliyor muyum sonradan? adam benden önce revo oldu da multide.

Revolution casus belli gelir .önce ondaki revolutionu kaldırman gerekir.sonra sen rev olabilirsin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
@"Böri Şad" Genişlediği alana kolonici atıp gerçek sahibine katılmasını sağlayabilirsin.
Ara
(27-05-2019, 09:58)Lothebork : @"Böri Şad" Genişlediği alana kolonici atıp gerçek sahibine katılmasını sağlayabilirsin.
Koloninin kolonileştirdiği toprak onda kalıyor bu dediğinizi denediniz mi hiç ?
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
İngiltere ile Fransa pu alınca bağımsızlık isteği 100 oluyor bunu nasıl düşürürüz?
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
İlk 40 50 yıl öyle oluyor. Sonra sen güçlendikçe düşüyor bağımsızlık isteği.
Ara
(27-05-2019, 13:28)Zebercet : İngiltere ile Fransa pu alınca bağımsızlık isteği 100 oluyor bunu nasıl düşürürüz?

Development bas en kolayı.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(27-05-2019, 13:28)Zebercet : İngiltere ile Fransa pu alınca bağımsızlık isteği 100 oluyor bunu nasıl düşürürüz?

1- Maksimum ilişki seviyesine ulaşarak
2- Great power ile nüfus ederek
3- Diplomatik rep advisoru
4- Vasal kontrol seklemesinde Support Loyalists yaparak
5- Force limitinin tamamını doldurarak.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
(27-05-2019, 12:20)Böri Şad :
(27-05-2019, 09:58)Lothebork : @"Böri Şad" Genişlediği alana kolonici atıp gerçek sahibine katılmasını sağlayabilirsin.
Koloninin kolonileştirdiği toprak onda kalıyor bu dediğinizi denediniz mi hiç ?

Koloninin kolonileştirdiği topraktan sonraki alabileceği toprakları kolonileştirerek toprak bağlantısını kesebilirsin böylece orada yayılmasını önlersin.
Ara
Teşekkürler. Sabah açtığım oyunda Burgundy dost olmuştu şimdi peş peşe on oyun açtım hepsinde rival atıyor. Burgundy ve vassallarının askerleri olmadan o savaşı kazanmak imkansız gibi bir şey. Çünkü savaşı açan ben oluyorum ve Fransa bütün müttefiklerini çağırıyor. Ben savaş açıldıktan sonra toprak vaadiyle Burgonya ve Kastilyayı sokmuştum savaşa.

Yani bayağı ender bir olaymış sanırım bu Burgonya'nın dost başlaması.

Off delireceğim olmuyor. Sırf meraktan İngiltere açtığım ilk oyunda dost olan ülke peş peşe açtığım yaklaşık otuz oyunda dost olmuyor. Fransa pu savaşında savaşa giren İskoçyadan toprak aldım diye koalisyon yedim pu alınca oradan da bir agresiflik geliyormuş onu bilmiyordum. Ne güzel kayıt çöp olmuş.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(27-05-2019, 14:31)Zebercet : Teşekkürler. Sabah açtığım oyunda Burgundy dost olmuştu şimdi peş peşe on oyun açtım hepsinde rival atıyor. Burgundy ve vassallarının askerleri olmadan o savaşı kazanmak imkansız gibi bir şey. Çünkü savaşı açan ben oluyorum ve Fransa bütün müttefiklerini çağırıyor. Ben savaş açıldıktan sonra toprak vaadiyle Burgonya ve Kastilyayı sokmuştum savaşa.

Yani bayağı ender bir olaymış sanırım bu Burgonya'nın dost başlaması.

Off delireceğim olmuyor. Sırf meraktan İngiltere açtığım ilk oyunda dost olan ülke peş peşe açtığım yaklaşık otuz oyunda dost olmuyor. Fransa pu savaşında savaşa giren İskoçyadan toprak aldım diye koalisyon yedim pu alınca oradan da bir agresiflik geliyormuş onu bilmiyordum. Ne güzel kayıt çöp olmuş.

Yöntemini haftanın ülkesi ingiltere de söyledik. Oyun başı ana karadaki kaleleri yik. Portekizle ittifakı boz.kimseyle ittifak olma.savas başladıktan Sonra Fransa'nın dostları wp Atana kadar bekle.herkes savaştan çıkınca limit üstü ordu bas ve parisi al.gönder pu anlaşmasını.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.