EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Bi bölgenin dinini devredecekseniz event 6167 332 olacak
Ara
@altnkurt tüm gereksinimleri yaptığım halde matba çıkmadı yil 1576 ne yapmam gerekiyor
Ara
(27-12-2019, 16:52)kralılgaz : tüm gereksinimleri yaptığım halde matba çıkmadı yil 1576 ne yapmam gerekiyor

Beklemekten başka bir çaren yok. Bildiğim kadarıyla enstütüyü çıkartmak için bir kod yok. Fakat topraklara enstütü benimsetebilirsin, ama bu sorunu cevaplamaz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya ile oynarken oyun başlangıcında milan'nın pu düşme şansını artıracak taktik var mı?
Ara
(01-01-2020, 16:32)Enesyavuz : Avusturya ile oynarken oyun başlangıcında milan'nın pu düşme şansını artıracak taktik var mı?

Maalesef bunu artıracak bir şey yok. Oyun başında Milan PU düşmüyor zaten. 1450'den önce yöneticisi ölürse direk ilhak oluyor. Yapabileceğin tek şey evlilik atmak ölmesini ummak.
WhaW8Am.gif
Ara
Yada direk form_union Mlo yazarak pu dusurebilirsin
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Defalarca denemiştim milanı pu ya düşürmeyi. Milan pu düşmez daha doğrusu düştüğünü görmedim. Yöneticisi ölünce devlet kimseye kalmıyor. Ambrossian cumhuriyet tipine dönüşüyor. Fakat bu yönetim şekline dönüşünce etrafındaki devletlere cb geliyor. O iş baya sıkıntılı.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
(01-01-2020, 22:36)Böri Şad : Defalarca denemiştim milanı pu ya düşürmeyi. Milan pu düşmez daha doğrusu düştüğünü görmedim. Yöneticisi ölünce devlet kimseye kalmıyor. Ambrossian cumhuriyet tipine dönüşüyor. Fakat bu yönetim şekline dönüşünce etrafındaki devletlere cb geliyor. O iş baya sıkıntılı.

Yukarıda verdiğim cevap geçerli. Milan'ın bir varisi yokken evlilik atmanız ve Milan yöneticisinin ölmesi durumunda ülkeyi direk ilhak edersiniz. Fakat varisi varken yönetici ölürse haliyle PU kalamaz ve gelecek event dolayısıyla da Ambrosian Republic yönetim biçimine döner.
WhaW8Am.gif
Ara
Hollanda ile korsan cumhuriyeti olabiliyorduk artık olmuyor mu? division çıkmıyor artık. Yakın zamanda deneyen biri var ?
Millet, Kan Demektir.
Ara
(02-01-2020, 16:03)Böri Şad : Hollanda ile korsan cumhuriyeti olabiliyorduk artık olmuyor mu? division çıkmıyor artık. Yakın zamanda deneyen biri var ?
bütün toprakların deniz kıyısı mı ?
Ara
4S0S :
Böri Şad :Hollanda ile korsan cumhuriyeti olabiliyorduk artık olmuyor mu? division çıkmıyor artık. Yakın zamanda deneyen biri var ?
bütün toprakların deniz kıyısı mı ?

Oyun başı topraklarının hepsi deniz kıyısında. Galiba bunada bir ayar vermişler yakın zamanda.
Millet, Kan Demektir.
Ara
Şöyle timelapse yapmak için illa edit mi yapmak gerekiyor, bunun modu var mı?
mXB17V.jpg
Ara
(02-01-2020, 16:03)Böri Şad : Hollanda ile korsan cumhuriyeti olabiliyorduk artık olmuyor mu? division çıkmıyor artık. Yakın zamanda deneyen biri var ?
Korsan cumhuriyeti decisionı eskiden tüm toprakların adada veya deniz kıyısında olmasını istiyordu ama ne zaman yapıldığını bilmediğim bir değişiklikten sonra gereksinimleri tüm topraklar adada veya Mağriplerde olup deniz kıyısı olması olarak değiştirildi bu yüzden artık bir çok ülke korsan olma yetisini kaybetti.
Ara
isocuk :
Böri Şad :Hollanda ile korsan cumhuriyeti olabiliyorduk artık olmuyor mu? division çıkmıyor artık. Yakın zamanda deneyen biri var ?
Korsan cumhuriyeti decisionı eskiden tüm toprakların adada veya deniz kıyısında olmasını istiyordu ama ne zaman yapıldığını bilmediğim bir değişiklikten sonra gereksinimleri tüm topraklar adada veya Mağriplerde olup deniz kıyısı olması olarak değiştirildi bu yüzden artık bir çok ülke korsan olma yetisini kaybetti.
Evet bir kaç denemeden sonra baktım dediğin gibi. Ada olmak zorunda magreb olayıda her zaman olmuyor. Yaptıkları bir şey bir diğerini tutmuyor. Paradoxwikidede yazıyor bunlar.
Millet, Kan Demektir.
Ara
Yeni günlük ne zaman
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
14 ocak @kralılgaz
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Doom mekaniği nasil ekarte etcem 5 vassal yapana kadar 1.29.3 de anamiz ağlıyor hadi yaptin inanilmaz derecede puan artiyor he vassallarin krallarini kurban da ediyorum düşsün diye başka ne taktik var hala anlamadım çok saçma bir mekanik var mi bir babayiğit?
Ara
Daha önce orada oynamadım ise yarar mı tam emin değilim ama şu taktiği kullanabilirsin 1 bölgene kale koy sadece adamın başkentine saldır onlarda senin kaleyi kuşatmaya çalışacaktır. Başkentin düşmesi daha hızlı olduğundan manpower kaybetmeden rahatça vassal yapabilirsin.
Ara
(07-01-2020, 22:14)Magistratus : Doom mekaniği nasil ekarte etcem 5 vassal yapana kadar 1.29.3 de anamiz ağlıyor hadi yaptin inanilmaz derecede puan artiyor he vassallarin krallarini kurban da ediyorum düşsün diye başka ne taktik var hala anlamadım çok saçma bir mekanik var mi bir babayiğit?

Yaptığınız muharebe başına da "Doom" seviyesi azalacaktır fakat kontrol altında tutamamanızı anlayamadım. Normal şartlar altında uzun süre barış içinde geçirmiyorsanız Doom seviyesi çok rahat kontrol altında tutulabiliyor. Etrafınızdaki devletlerden 1 toprak alıp sonra vassal yapmanız durumunda da hem genişlersiniz hem de reformlar için gerekli vassal sayısına da ulaşırsınız. Bunun dışında da kurban ettiğiniz kralların hepsi aynı miktarda Doom seviyesi düşürmez, aralarından en yüksek olanı bulup onu kurban etmeniz daha doğru olacaktır. Bunlar dışında aklıma Doom seviyesini etkileyen bir şey gelmiyor maalesef.
WhaW8Am.gif
Ara
Hileyle oynarsanız erken tarihlerde doom işini çözersiniz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.