EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Yıl 1555 portekiz ile hindistanı keşfettim saldırmak istiyorum ama savaş sebebi olmadan saldırırsan -2 istikrar alırsın diyor, casusluk yapıp iddia üreteyim diyorum o zamanda “komşu bir vilayetinizin olmadığı bölgeye iddia üretemezsiniz” diyor. Bunlara saldırabilmemin başka bir yolu yok mu?
Ara
(24-08-2020, 12:19)alpth : Arkadaşlar selam.
Son dlcden sonra henüz daha yeni oynama şansım oldu. Daha doğrusu oynayamadım.
Laptopum mükemmel değil ama son dlcden önce 10 günü 8-10 saniyede alıyordu.
Ama son dlcden sonra daha oyunun ilk ayında 10 günü alması 22 saniye sürdü.
Sıkıntı benim bilgisayarda mı yoksa gerçekten herkeste bir yavaşlama söz konusu mu?
Çünkü oyun çok komplike bir hal almış gibi duruyor. Yavaşlamanın sebebi bu olabilir mi?
Bir tavsiyeniz var mı oynayabilmem için ayrıca Game Booster dışında?
Teşekkürler.

hard diskini ssd ile değiştirmeni tavsiye ediyorum 240 lık bir ssd olursa daha iyi bir verim alabilirsin ben öyle çzödüm olayı
Ara
Push to India görevini yaparsanız Goa şehri direkt kontrolünüz altına geçecektir. Sonrasında ise claim üretip savaş açabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıkıntı benim bilgisayarda mı yoksa gerçekten herkeste bir yavaşlama söz konusu mu?
Çünkü oyun çok komplike bir hal almış gibi duruyor. Yavaşlamanın sebebi bu olabilir mi?
Teşekkürler.
Bende laptop kullanıyorum oyun bendede aynı fast universales yerine aFPS ABD Shader mod ve Better Fog of War(ki bayağı etkiliyor bu bence) onun dışında görev yöneticisinden işlem önceliği yüksek yap son olarak internette kolayca bulursun eu4 FPS arttırma ayarları var onları yaptım şuan bir ay 15-20 saniyede geçiyor(1.30 öncesi daha iyiydi) Not: Game Booster bir işe yaramıyor
[+] 1 üye esatdemir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
revolutionary center başka bi ülkede çıktı.Rev olabilmem için o toğrağı almam mı gerkiyor şimdi?
Bir de bu revolutionary centeri nasıl bende çıkarabilirim?
revolutionary centeri ele geçirdim diyelim nasıl hızlıca rev olabilirim?
Ara
Hayır belli başlı şeyleri - veya + yaparak rahatça olabilirsin.
Stabilityi -'ye çek, borç al, savaş yorgunluğunu arttır absolutismi yükselt
Rev. Center absolutism'i en fazla olan ülkelerde çıkar.

Daha detaylı açıklama için : https://eu4.paradoxwikis.com/Revolution
[+] 1 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Please help with verifying or updating older sections of this article.
At least some were last verified for version 1.28."

Ordaki bilgiler güncel değil.
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Leon . Attığınız Wiki sitesi Emperor güncellemesini içermiyor. Bildiğim kadarıyla Emperor'dan sonra Revolution sistemine birkaç değişiklik geldi.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
[+] 1 üye Dothor_ nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Multi etkinliği ne zaman olucak?
Ara
(24-08-2020, 16:37)esatdemir :
Teşekkürler.
Bende laptop kullanıyorum oyun bendede aynı fast universales yerine aFPS ABD Shader mod ve Better Fog of War(ki bayağı etkiliyor bu bence) onun dışında görev yöneticisinden işlem önceliği yüksek yap son olarak internette kolayca bulursun eu4 FPS arttırma ayarları var onları yaptım şuan bir ay 15-20 saniyede geçiyor(1.30 öncesi daha iyiydi) Not: Game Booster bir işe yaramıyor
Teşekkürler denicem.
Ara
Fransa ile Burgundy diplomatik yolla kendime bağlama şansım var mı? Burgundy Eventi bana gelebilirmi Şuan ally ve Evlilik var o event bana gelebilirmi
Ara
Gelebilir ve ihtimaller hiç az değil, en fazla 1-2 savescum yapman gerekir. Güncel Burgundy veraset rehberi konusundan modifier katsayılarını vs. inceleyebilirsin:

https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...hberi-yeni

@esatdemir
Ara
(26-08-2020, 06:11)alpth :
(24-08-2020, 16:37)esatdemir :
Teşekkürler.
Teşekkürler denicem.
Beyler bunu denedim ve eskisi kadar hızlı ilerlemese de oynayabiliyrum. eu4 fps arttırma yazıp çıkanları mutlaka yapın. Bayağı fark ediyor. Teşekkürler tekrar.
Ara
Fransa ile oynarken event geldi Castile Heirı Benim Hanedandan suan. İspanya kralı öldüğünde PU mu olucak yoksa sadece aynı hanedandan mı olucaz
Ara
İspanya kralı öldüğünde aynı hanedandan olacaksınız. Eğer seninle aynı hanedandan bir ülke heirsiz veya düşük meşruluğa sahip bir heire sahipse claim throne atıp saldırarak tahtı zorla alabilirsin. İspanya ile evlilik yapabilecek kadar ilişkini iyi tut ama ittifak kalma. Dediğim durumlardan birisi gerçekleşirse direkt claim atıp saldırma şansın olur.

@esatdemir
Ara
(27-08-2020, 11:58)Aeschyli : İspanya kralı öldüğünde aynı hanedandan olacaksınız. Eğer seninle aynı hanedandan bir ülke heirsiz veya düşük meşruluğa sahip bir heire sahipse claim throne atıp saldırarak tahtı zorla alabilirsin. İspanya ile evlilik yapabilecek kadar ilişkini iyi tut ama ittifak kalma. Dediğim durumlardan birisi gerçekleşirse direkt claim atıp saldırma şansın olur.

@esatdemir
Şuan müttefikim İspanya ilişki +200 dediğin durumlar gerçekkeştiğinde müttefikliği bozup truce bitince saldırsam olmuyormu veya şimdiden müttsfikliği bozup varissiz kalmasını mı beklemeliyim (Bir diğer sorum müttefik olmadan nasıl evlenicem zor oluyor aynı hanedandan olmak bunu etkiler mi)
Ara
Müttefikin olmadanda evlilik yapabilirsin. İyi ilişki düzeyine sahip olmanız yeterli olur. Müttefik kalırsanız ve İspanya varissiz kalırsa 5 sene içerisinde muhtemelen yeni varis gelecektir. Bu sebepten pu almak istiyorsanız müttefik olmamanız önemli.
Ara
Ben EU4'de yeniyim ve haliyle en büyük sorunum isyan.Nasıl engellerim bu isyanları bir yolu var mı?
Ara
İlişkin oldukça yüksek olduğu için müttefikliği bozsan da evlilik bozulmayacaktır. Müttefikliğini bozup varissiz kalmasını beklemen yeterli. Sonra tahtında hak ilan edip savaş yoluyla kendine bağlayabilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
(27-08-2020, 13:27)PCOyun : İlişkin oldukça yüksek olduğu için müttefikliği bozsan da evlilik bozulmayacaktır. Müttefikliğini bozup varissiz kalmasını beklemen yeterli. Sonra tahtında hak ilan edip savaş yoluyla kendine bağlayabilirsin.
Teşekkürler

(27-08-2020, 13:25)MAB : Ben EU4'de yeniyim ve haliyle en büyük sorunum isyan.Nasıl engellerim bu isyanları bir yolu var mı?
1.Genişleme Yaparken Dikkat Et %100'ü gdçtiğin zaman isyan riskleri artıyor(Sen toprakları core yapana kadar unrestin yüksek oluyor +2-3'e yükseliyor bazen daha fazla bu isyanları arttırır)
2.Autonomy Bas yeni aldığın yerlere Bunu yapmanın sana artı ve eksileri olucak (+) -10 unrest düşürücrk yani isyan riski azalıcak (-)O topraktan aldığın vergi ve üretim değeri düşücek(Kalıcı değil oradan %100 katkı almanı biraz geçiktiricek)
3. Seoaratism etkisi var sen yeni bir toprak aldığında 30 yıl boyunca orada isyan çıkma riski olucak(yeni toprak almak sana +15 unrest vericek yıllık 0.5 azalıcak unrest buda 30 yıl eder ama bunu etkinliklerle kralının varisinin özellikleriyle ve idealarla bu etki azaltılabilir hümanist ideada vardı galiba)
Son olarak isyan riski yüksek toprağın üstüne asker götürdüğünde riski biraz azaltıyor.Benim bildiklerim ve Yaptıklarım bu kadar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.