EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(21-10-2020, 18:28)isocuk : The Purple Phoenix Expansion, Bizans'a görev ağacı ve bazı eventler ekliyor; American Dream, ABD'ye yaklaşık 50 özel event ekliyor. Gerisi sadece görsel ya da müzikler ekliyor.

Rule Britania için indirim beklemeni öneririm. Cadılar bayramı indiriminde %50 indirime girecektir büyük ihtimalle.
tesekkurler o halde o paketi almaya gerek yok. Su an yuzde 50 indirim  var tum eu4 dlc lerinde.
Ara
Bunte Kuh başarımını yapmaya çalışıyorum ama market sharei daha fazla arttıramıyorum, livestock topraklarıma 40ar dev bastım neredeyse hala market share çok düşük. Kafamı karıştıran bir diğer konu da production leader olmam yetiyor mu yoksa trading bonus almak zorunda mıyım? Gemileri korsanlığa koydum Rusya'dan çalmak için ama pek işe yaramadı. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu arada oyun ironman, internette sıkıntı vardı ss alırken ondan gri görünüyor ironman simgesi. 

slfCcC0.jpg
G4swgsx.jpg
QcM5IWj.jpg
OHMqDpk.jpg
sE7J6R5.jpg
Ara
Mary of Lotharingia başarımını almak için oynuyorum. Lotharingia'yı kurdum ama kadın hükümdar olması gerek başarım için. Kadın varis getiren bir event var mı lotharinga için  ve ya kadın varis gelmesi için yapabileceğim bir şey ?
Ara
Lux Stella eventi dışında bildiğim bir şey yok. Tamamen şansa bağlı.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
milan görevlerinden birini yapamadım nasıl yapacam
Ara
Hangi görev?
WhaW8Am.gif
Ara
3 tane müttefik olması ve army ratio 1.65 olması ile ilgili görev
Ara
Öncelikle üç tane müttefikin ya da vasalın olması gerekiyor ve bunlardan birinin ordusu senden %65 daha büyük olması lazım. Normalde bu tarz bir görev oyun başı yapılması gerektiğinden Avusturya, Fransa, Kastilya, İngiltere gibi ülkeler gereksinimi karşılayacaktır.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu atlılar hakkında çok derin detaylı bilgi videosu yada yazısı bilen biri varmı 4x4 lük şu işin mekanigi açıklayan.
Ara
Oyuna İron Man modda girmeme rağmen başarım kazanamıyorum.
Çözümünü bilen var mı?
Ara
Başarım almayı engelleyen herhangi bir mod var mı? Oyunu ironman modda başlatmaya çalıştığınızda bu durum söz konusuysa belirtmesi gerekiyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Hayır,hiçbir mod yüklü değil ve oyunun başlangıcında başarımlar açık ibaresi yer alıyor.Buna rağmen kazanamıyorum.En basitinden kraliyet evliliği yapmama rağmen başarımı vermiyor.
Ara
Launcherda paradox hesabınla giriş yaptın mı etkileyebilme ihtimali var onun da.
Ara
Evet oyunu aldığım gün giriş yapmıştım ve bir daha da çıkmadım.Acaba oyunun zorluk seviyesiyle alakalı olabilir mi?
Ara
Bir devleti PU düşürmek için taktik falan var mı çok bilgim yok rehber falan varsa onu da yazarsanız.
Ara
@BigUnicorn şöyle bir rehber bulunmakta. Oyundaki mekanik hiç değişmediği için her şey hala geçerli. Farklı çalışan bazı eventler olabiliyor ama genel açıdan her şeyi kapsıyor rehber.

@MAB oyunun zorluğu normal veya üzerinde olması gerekiyor.
WhaW8Am.gif
Ara
(24-10-2020, 11:09)yonus :
Mary of Lotharingia başarımını almak için oynuyorum. Lotharingia'yı kurdum ama kadın hükümdar olması gerek başarım için. Kadın varis getiren bir event var mı lotharinga için  ve ya kadın varis gelmesi için yapabileceğim bir şey ?

Hükümdarın ileri yaştayken varisini disinheritleyerek "talented and ambitious daughter" eventinin gelme şansını arttırabilirsin.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-10-2020, 23:20)isocuk :
(24-10-2020, 11:09)yonus :

Hükümdarın ileri yaştayken varisini disinheritleyerek "talented and ambitious daughter" eventinin gelme şansını arttırabilirsin.

Öyle yaparak başarımı elde ettim ama yaklaşık olarak 100 yıl daha oynamak zorunda kaldım.
[+] 1 üye yonus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-10-2020, 22:45)PCOyun : @BigUnicorn şöyle bir rehber bulunmakta. Oyundaki mekanik hiç değişmediği için her şey hala geçerli. Farklı çalışan bazı eventler olabiliyor ama genel açıdan her şeyi kapsıyor rehber.

@MAB oyunun zorluğu normal veya üzerinde olması gerekiyor.

Ben hep kolay modda oynuyordum  :joy:  
Teşekkür ederim.
[+] 1 üye MAB nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Normalde oyuna girerken normalin altında bir zorluktaysa oyun başarım alınmayacağını belirtiyor.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 19 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.