EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Tahminim Kore olarak oynuyorsunuz. Estatelerden birine verilen ayrıcalık yüzünden bu durum söz konusu. Ayrıcalığı geri çekerek düzeltebilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
synthetic dawn olarak konfiçyüs dini olarak oynuyorum hangi estateden olabilir
Ara
Tüm estatelerin ayrıcalıklarını kontrol ederseniz bulursunuz muhtemelen.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Moral disiplin   arkadaşlar bizansla oynuordum single    olarak  120  dsiiplinim  3.6 moralim vardı   avusturya  savas acdı 5.1 + morali 100 displini var bununla   1 çok savaş yaptım  gözlemledimki her savaşta  benden az hasar alıyor   bu garip geldi  bana disiplin taktik üstünlük  hasar  hasar azaltma saglıor diye biliyordum    sanırım morali azalan  askerlerın hasarı  felan oldukça azalıyor  bunun baska açıklaması varmı.
Ara
Moral azaldıkça aynı anda muharebede yer alan birim sayısı azalır bu yüzden daha fazla hasar alıyorsunuzdur. Aynı zamanda moralinizden yola çıkarak yapacağım bir tahminle oyunun erken dönemlerindesiniz yani combat width bu kadar düşükken moralin önemi çok daha fazla çünkü muharebeden azalan her birim ileri oyuna kıyasla çok daha fazla önem taşıyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Gemiyle 30k asker taşıyosam 20kya düşüyor attrition yiye yiye. Bu ne? Eskiden böyle bi saçmalık yoktu bu neden kaynaklanıyor ve çaresi nedir?
Ara
(20-11-2020, 19:53)tahr1bad : Gemiyle 30k asker taşıyosam 20kya düşüyor attrition yiye yiye. Bu ne? Eskiden böyle bi saçmalık yoktu bu neden kaynaklanıyor ve çaresi nedir?
Aslında saçmalık değil eğer gemi ile uzun yola götürüyorsanız askerlerinizi özellikle okyanus sularında çok fazla attrition yersiniz bu gayet normal
Ara
(20-11-2020, 19:53)tahr1bad : Gemiyle 30k asker taşıyosam 20kya düşüyor attrition yiye yiye. Bu ne? Eskiden böyle bi saçmalık yoktu bu neden kaynaklanıyor ve çaresi nedir?

Marines kullanabilirsiniz piyade olarak. Marines denizde attrition yemiyor.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bohemya ve macaristanı PU almam için gereken şartlar nelerdir?
Ara
(21-11-2020, 13:26)semihuygur : bohemya ve macaristanı PU almam için gereken şartlar nelerdir?

integrumda olan devletleri bohemya macaristan ve litvanya bunlardan oyun başı olanlarıdır. royal mariage yapmak tek şarttır gerisi şanstır o kadar fazla bir şans olmadığınıda söyleyeyim çoğunlukla pu düşmezler çok düşük ihtimalle pu düşebilirler yada çok ama çok düşük ihtimalle toprakları direk annexlenebilir. Royal mariagesi olan devlet tarafından.
Ara
avusturya ile oynuyorum estatelerin sadaaktinin %60 ve crown land en az %30 olması görevini nasıl tamamlayabilirim. yeni topraklar fethedersem crown land yüzdesi artar mı?
Ara
Evet yeni topraklar fethetmek veya estatelerden toprak almak crown lands yüzdesini arttırır.
Sic Parvis Magna
Ara
(22-11-2020, 13:56)altnkurt : Evet yeni topraklar fethetmek veya estatelerden toprak almak crown lands yüzdesini arttırır.
 estatelerden toprak almamam lazım %60ın üzerinde sadakat olması gerekiyor  :frown:
Ara
@semihuygur, 5 yılda bir Summon A Diet butonunu kullanabilirsiniz.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara
(22-11-2020, 14:08)Dothor_ : @semihuygur, 5 yılda bir Summon A Diet butonunu kullanabilirsiniz.
teşekkür ederim
Ara
(22-11-2020, 14:43)semihuygur :
(22-11-2020, 14:08)Dothor_ : @semihuygur, 5 yılda bir Summon A Diet butonunu kullanabilirsiniz.
teşekkür ederim
Aslında crownland oranını arttırmak için onlardan toprak almalısın dediğin şeyi yapmak kısa bir süre içerisinde olmaz o yüzden estatelere ayrıcalıkları ver ve her 5 yılda bir toprak al fazla bekletme crownland istediğin düzeye gelince de loyalty yükselmesini bekle (erken aşamada sürekli toprak alıp crownland oranını 60-70 civarına kadar yükseltirsen latede çok işine yarar maç ve yıllık abso verir zorda kalırsan da toprak satıp yüklü miktarda para alabilirsiniz.)
Ara
Benim sorunum çok iyi olan gelirim 1700 yılından sonra tam tersine dönüyor ve ne yaparsam yapayım iflas ediyorum bunu sebebi nedir.
Ara
(22-11-2020, 21:17)ArsenalFC : Benim sorunum çok iyi olan gelirim 1700 yılından sonra tam tersine dönüyor ve ne yaparsam yapayım iflas ediyorum bunu sebebi nedir.
Eğerki Vergine güveniyorsan vergi latede sana en az getirisi olan şeydir. Erken aşamada bolca Production binası dikmeye çalış ve sonrasında fabrika dik bolca ve Trade gelirini yüksek tutmaya bak(Belki trade yapmakta sorunun vardır rehber videolar falan var onları izleyrbilirsin.)
Ara
Bavaria oynuyorum Yeni dinler ortaya cıktı ve hepsi saçma sapan beni focusladı ve şuan Religious unity %4 katolik kalmak istiyorum atkamda Avusturya var çünkü(Burgundy ona kaldı +Macar PU) ne yapmam gerek geride dönüştü demiyorum sürekli isyan çıkıyor disaster patladı falan falan.
Ara
(23-11-2020, 22:57)esatdemir : Bavaria oynuyorum Yeni dinler ortaya cıktı ve hepsi saçma sapan beni focusladı ve şuan Religious unity %4 katolik kalmak istiyorum atkamda Avusturya var çünkü(Burgundy ona kaldı +Macar PU) ne yapmam gerek geride dönüştü demiyorum sürekli isyan çıkıyor disaster patladı falan falan.

Kaydını geri alabiliyorsan şunu yap:

1-Reformasyon çağında Ab_allow_religion_enforced.png 'Religion Enforced Edict' adlı özelliği al. 
2-Statelerinde 28px-Resistance_to_reformation.png Religion Enforced edictini aç.

Durudurur veya azaltır diye umuyorum.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.