EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(05-05-2021, 18:15)Legnica : 1366 768 çözünürlüklü monitöre sahip olanların bu oyunu insan gibi oynamaya hakkı yok sanırım, ben eu4 oynamak için Büyük monitörlü bir cihaz toplamak zorundamıyım ya, dizüstü cihazımdan oynamak istiyorum işte.

O çözünürlük oyunu normalde desteklemiyor diye biliyorum. Benim laptopta o çözünürlükte oyun yavaş ve kasma sorunu oluyor bir kaç laptoptada deneme fırsatı buldum yine aynı. Bu oyunda anladığım kadarıyla optimizasyon sorunu çözünürlük düştükçe hat safaya ulaşıyor. Senin oyunu rahat oynabilmen şaşırtı doğrusunu söylemek gerekirse.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
(06-05-2021, 23:39)Türk Şad :
(05-05-2021, 18:15)Legnica : 1366 768 çözünürlüklü monitöre sahip olanların bu oyunu insan gibi oynamaya hakkı yok sanırım, ben eu4 oynamak için Büyük monitörlü bir cihaz toplamak zorundamıyım ya, dizüstü cihazımdan oynamak istiyorum işte.

O çözünürlük oyunu normalde desteklemiyor diye biliyorum. Benim laptopta o çözünürlükte oyun yavaş ve kasma sorunu oluyor bir kaç laptoptada deneme fırsatı buldum yine aynı. Bu oyunda anladığım kadarıyla optimizasyon sorunu çözünürlük düştükçe hat safaya ulaşıyor. Senin oyunu rahat oynabilmen şaşırtı doğrusunu söylemek gerekirse.

Hocam biz bu oyunu estate sistemini değiştiren patch gelene kadar görüntü problemleri olmadan oynadık yıllar söz konusu yani, son dlclerde sürekli arayüz uyumsuzlukları meydane geldi, ben ilk defa sizden duyuyorum bunu.

Ek olarak cihazımın çalıştırdığı en düşük çözünürlük modu 800 x 600, paradox Launcheri ise bana minimum 1024 × 768 çözünürlükte oyunu açma imkanı sunuyor demekki destekliyor
Ara
(07-05-2021, 00:19)Legnica :
(06-05-2021, 23:39)Türk Şad :

Hocam biz bu oyunu estate sistemini değiştiren patch gelene kadar görüntü problemleri olmadan oynadık yıllar söz konusu yani, son dlclerde sürekli arayüz uyumsuzlukları meydane geldi, ben ilk defa sizden duyuyorum bunu.

Ek olarak cihazımın çalıştırdığı en düşük çözünürlük modu 800 x 600, paradox Launcheri ise bana minimum 1024 × 768 çözünürlükte oyunu açma imkanı sunuyor demekki destekliyor

1.30 öncesinden bahsediyorsun emperordan sonra oyun akıcılığı bozuldu bende. Önceden çok hızlı idi. Söylemek istediğim çözünürlük düştükçe oyun akıcılığıda sekteye uğruyor sende herhangi bir sorun olmamasına şaşırdım. Şuan için oyun başı yada sonu aynı bende yavaş kasıyor oyun akıcılıgı yok.
Millet, Kan Demektir.
Ara
Son dlc'ye sahip değilim. Oyun dlc'siz de hala bozuk mu?
Ara
Oyunu son dlc bozuyor zaten dd
Ara
Yeni dlc düzeltti mi yoksa empereordaki laptop kasma sorunu devam ediyor mu?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(07-05-2021, 22:01)korkusalan : Yeni dlc düzeltti mi yoksa empereordaki laptop kasma sorunu devam ediyor mu?

Devam ediyor. 4 farklı pc de denedim.
Millet, Kan Demektir.
Ara
Arkadaşlar oyunda Kara birimlerime tıkladığım zaman acayip bir kasma geliyor oyuna. Sanki 1-2 fps ye düşüyor. Kara biriminden çıktığım zaman normale dönüyor. Deniz birimlerine tıkladığımda böyle bir sorun olmuyor. Bu da yeni gelen güncelleme ile ilgili bir sorun mu acaba ? Save corrupt sorununu çözmüşlerdi, şimdi böyle bir şey başladı. Bir yandan düzeltiyorlar diğer yandan bozuyorlar.
Ara
Klasik eu4 işte
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Aynı sorun bende de var oyuna eklenen bir yenilik, sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihazın sağlıklı oyun deneyimini zedeliyor
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Asker limitimi bina yapmak ve fetih harici nasıl hızlıca artırırım?portekiz oynuyorum 7 koloni devletim var afrikada 1 10-12 tane ticaret şirketine ekledigim yer var ama hala 30k askeri limitim.Çin parçalandı falan oralara girecem askerim az geliyor
Ara
Quantity ve Offensive fikir grupları arttırıyor diye hatırlıyorum
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
dev basarak tüm şehirlerinin devi 20 olursa baya artar limiini
Ara
Dev basmak pek mantıklı gelmedi bana. Çok fazla mana puanı gider.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
sürekli powerrpoint yazacak tabiki yoksa mantıksız olur
Ara
Arkadaşlar benim iki sorum olacaktı?1-Savaş sırasında %100 savaş skoruna ulaştıktan sonra kalan toprakları aldığım halde savaş skoru değişmiyor,bu durumda istediğim toprakları alabilmek için diğer toprakları almama gerek yok mu?Boşuna mı zaman harcıyorum?

2-Savaş sırasında müttefiklerim düşmanıma hediye yolluyor,bu sizin oyunlarınızda da oluyor mu?Yoksa kullandığım mod nedeniyle olan bir sorun mu acaba?

İlginiz için teşekkürler.
Ara
%100 savaş skoruna ulaştıysanız düşmanınız talepleriniz ne olursa olsun doğrudan kabul edecektir. İkinci sorunuzun cevabı ise evet, yapay zeka oyuncuya karşı oynuyor bu yüzden müttefiklerinizin düşmanınıza para atması bayağı normal bir durum.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-05-2021, 20:58)PCOyun : %100 savaş skoruna ulaştıysanız düşmanınız talepleriniz ne olursa olsun doğrudan kabul edecektir. İkinci sorunuzun cevabı ise evet, yapay zeka oyuncuya karşı oynuyor bu yüzden müttefiklerinizin düşmanınıza para atması bayağı normal bir durum.
Bazı ülkeleri komple almak için %100 yetmiyor,daha fazla topraklarını alıyorum %100 den fazla artmıyor,bu durumda %100'den sonra diğer topraklarını salıp direkt barış önerisi gönderip savaşı bitirmem mi mantıklı olur?
Ara
Ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Her devleti tek savaşta ilhak edemezsiniz. Normalde ilhak edebilmeniz gereken devletleri mi ilhak edemiyorsunuz? Ekran görüntüsü daha yardımcı olabilir durumu anlamada.
WhaW8Am.gif
Ara
(18-05-2021, 21:33)PCOyun : Ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Her devleti tek savaşta ilhak edemezsiniz. Normalde ilhak edebilmeniz gereken devletleri mi ilhak edemiyorsunuz? Ekran görüntüsü daha yardımcı olabilir durumu anlamada.
Hayır,bazı devletleri ilhak etmek için %100 savaş skorunun yetmediğini biliyorum.Sorum şuydu:Bazen büyük denilebilecek bir devletle savaşırken başkentini alıp,ordusunu yok ettiğimde,topraklarının tamamını işgal etmemiş bile olsam %100 savaş skoruna ulaşıyorum.Ben daha fazla toprak alabilmek için kalan topraklarını da işgal ediyorum fakat %100 savaş skoru artmıyor.Daha fazla toprak alabilmek için tüm topraklarını işgal etmem gereksiz mi?Yani %100 savaş skoruna ulaştıktan sonra boşa mı uğraşıyorum.Teşekkürler.Ayrıca diğer arkadaşlar da katkı sunabilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.