EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Osmanlı ile hristiyan olmak istiyorum ama hangi mezhebi seçeceğimi bilmiyorum.
hangisini seçmeliyim? daha doğrusu hangisini seçmek daha faydalı?
Ara
Hristiyan olmak isteniyorsa muhtemelen amaç Roma kurmaktır, Katolik olmak bunu çok daha kolaylaştıracağı gibi Ortodoks olmak da pek kötü bir tercih olmaz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kıpti Hristiyanlık, Ortodoks Hristiyanlık ve Katolik Hristiyanlığı Heretic olarak görüyor Ozaman Etiyopya ile Roma kurulabilir dimi ?
Ara
Evet.
WhaW8Am.gif
Ara
yalnız osmanlı end tag değil miydi
Ara
Roma ve HRE end tag olan ülkeler ile de kurulabiliyor.
WhaW8Am.gif
Ara
bu özellik yeni mi geldi iyiymiş
Ara
Hep böyleydi.
WhaW8Am.gif
Ara
Roma yıkıldıktan sonra birçok küresel güç romanın mirasını sözlü olarak üstüne aldı, mesela bir alman konfordarasyonu olan hre kendine üçünü roma diyen Rusya yada kendini kayser ilan eden fatih mehmet han, romanın her ülke tarafından kurulabilir olması sanırım o egemenlik mirasını devralma arzusuna referans
Ara
(16-07-2022, 13:19)Legnica : Roma yıkıldıktan sonra birçok küresel güç romanın mirasını sözlü olarak üstüne aldı, mesela bir alman konfordarasyonu olan hre kendine üçünü roma diyen Rusya yada kendini kayser ilan eden fatih mehmet han, romanın her ülke tarafından kurulabilir olması sanırım o egemenlik mirasını devralma arzusuna referans
Romanın tek gerçek varisi Doğu Romaydı yani Bizans diğerleri bir avuç kendilerini roma sanan zavallı devletlerdi.
Ara
Vasallaştırılmış bir üke explo çıkmıyor, aynı durum expan için de geçerli mi
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet.
WhaW8Am.gif
Ara
Büyük multiplayer oyunlarda aristokrat espiang idea combosu yapıp atlı oynayan oldumu vanillada gayet mantıklı gözüküyor ama tecrübeli oyuncuların quanty yada quality eco combosuna karsı tutunurmu
Ara
Önümüzdeki yamada belki işe yarar bir tercih olabilir fakat şu anki değerler ile dayanması pek mümkün değil.
WhaW8Am.gif
Ara
(17-07-2022, 09:00)alemdarpasa : Büyük multiplayer oyunlarda    aristokrat  espiang    idea combosu yapıp  atlı oynayan oldumu vanillada  gayet mantıklı    gözüküyor ama  tecrübeli oyuncuların quanty yada quality eco combosuna karsı tutunurmu
 şu anki sürümde sadece vanilya sürümde polonya ve göçebe devletlerde işe yarayabilir ama ne aristokratik idea ne de epsinogeyi kullanmıyorum   oyunlarımın çoğunda sadece papalık,kıbrıs veya rodos ile oynayackasam bazen epsinogeyi alıyorum.

multi deneyimim olmadığı için bu iki idea grubun nasıl işe yarayacağı konusunda fikrim yok
Ara
Bence idea dengelenmesinde az seçilen ideaların poliçelerinin albenisi artırılmalı hani qualityden disiplin çıkaracak halimiz yok
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
aristto espiangenın su avantajı guzel genıslemenı hızlandırıyor admın puanın sana kalıyor yayılmanı hızlandırıyor ama tabi disiplin geri kaldıgın ıcın oyyun sonu büyük problem çıkartabılır ideaya 3 5 disiplin eklemeleri lazım kullanılır olması ıcın eskıden 20 caw vardı suan 10 a nerfledıler policeside nerfli yazık oldu oyunda herkez quanty qualty eco cıkıyor asker sayısı oyunu resmen kirletiyor
Ara
Arkadaşlar oyunun tarih aralığının yapımcıları tarafından genişletilme ihtimali var mı önümüzdeki güncellemelerde ? 1444-1821 arası yerine daha da genişletilmiş tarih aralığını kast ediyorum. Böyle bir spekülasyon var mı ortalıkta acaba ?
Ara
hayır sanmıyoeum
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-07-2022, 00:49)Nizâmülmülk : Arkadaşlar oyunun tarih aralığının yapımcıları tarafından genişletilme ihtimali var mı önümüzdeki güncellemelerde ? 1444-1821 arası yerine daha da genişletilmiş tarih aralığını kast ediyorum. Böyle bir spekülasyon var mı ortalıkta acaba ?

Mümkün değil.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 45 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.