EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
bayadır girmiyordum oyuna unutmuşum bazı şeyleri. carpet siege yapmak için orduyu 1-1-1 hangi tuşla ayırıyorduk?
Ara
"D" tuşuna basınca kuşatmaya yeterli miktarda ordu bırakıyor, toprakta bir çok kez bu tuşa basıp orduyu bölebilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Yeni dlc sonrasi isvecle oyun actim ilk 4 gorevi tamamladim bagimsizlik gorevi acildi onu kazanmak icin illa danimarkaya savas acip yenmek mi gerek? Baska sekilde bagimsizlik kazanilmiyor mu? Olayla veya gorevle? Subject olduğum icin kimseyle alies kuramiyorum danimarkanin kendi ordusu da benden fazla alies i da ben nasil savasta yenicem onu?
Ara
(14-09-2022, 08:31)SoulForged : Yeni dlc sonrasi isvecle oyun actim ilk 4 gorevi tamamladim bagimsizlik gorevi acildi onu kazanmak icin illa danimarkaya savas acip yenmek mi gerek? Baska sekilde bagimsizlik kazanilmiyor mu? Olayla veya gorevle? Subject olduğum icin kimseyle alies kuramiyorum danimarkanin kendi ordusu da benden fazla alies i da ben nasil savasta yenicem onu?
Support indenpendence isteyeceksin diğer devletlerden
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(14-09-2022, 08:31)SoulForged : Yeni dlc sonrasi isvecle oyun actim ilk 4 gorevi tamamladim bagimsizlik gorevi acildi onu kazanmak icin illa danimarkaya savas acip yenmek mi gerek? Baska sekilde bagimsizlik kazanilmiyor mu? Olayla veya gorevle? Subject olduğum icin kimseyle alies kuramiyorum danimarkanin kendi ordusu da benden fazla alies i da ben nasil savasta yenicem onu?

Çok sayıda devletten bağımsızlık desteği alabilirsen savaş çıkmadan Danimarka bir ihtimal seni salacaktır
Ara
parlamentelerde koltuk nasıl verilihyor şehirlere ingilizce olarak seat diye geçiyo
Ara
sorun çözüldü
Ara
İsveç oynuyorum İskandinavya kurmalı mıyım? Sweden is not overpowered ve bir kaç başarım daha almak istiyorum. İsveç ideaları op gibi? Görev ağacı da güzel ama emin olamadım ne diyorsunuz? Başarımlar da yanmasın İskandinavya kurunca.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
İskandinavya kurmak başarımı engellemiyor. Nors ülkeleri ile İskandinavya kurunca orijinal ülkenize göre daha genişlemiş bir görev ağacı elde ediyorsunuz, normal sahip olduğunuz görevler bir yere gitmiyor. Fikirleri de değiştirmek zorunda değilsiniz, İsveç fikirleri daha çok askeri fikir içerse de İskandinavya fikirlerinin de pek aşağı kalır yanı yok ve ek olarak çok daha fazla ve güçlü idari fikir içeriyor.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim oyunumda mı sorun var, yoksa güncelleme ile mi değişti. Yıl 1513 halen daha protestanlık dini ortaya çıkmadı ve age of reformation çağına geçemiyoruz bu yüzden. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba
Ara
Reform yüzdesi nedir? Benim oynadığım oyunda 1502 civarı çıktı fakat duruma göre 1540ları bile bulabilir ilerleme yavaş ise.
WhaW8Am.gif
Ara
Reform yüzdesine nereden bakılıyor
Ara
Din sayfasında mavi-sarı haç olan yerde yüzdesi gözüküyor.
dpa8ncft8is81.png?auto=webp&s=4413dc96b6...65c73f2c3e
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(23-09-2022, 15:18)PCOyun : İskandinavya kurmak başarımı engellemiyor. Nors ülkeleri ile İskandinavya kurunca orijinal ülkenize göre daha genişlemiş bir görev ağacı elde ediyorsunuz, normal sahip olduğunuz görevler bir yere gitmiyor. Fikirleri de değiştirmek zorunda değilsiniz, İsveç fikirleri daha çok askeri fikir içerse de İskandinavya fikirlerinin de pek aşağı kalır yanı yok ve ek olarak çok daha fazla ve güçlü idari fikir içeriyor.
Admin effiency veriyor. Diğer idealar hemen hemen aynı gibi, ek olarak production bonusu İsveçte 10 iken bunda 15. Sanırım formlayacağım ama 20 admin tech istiyor zaten.
Ara
@Zebercet birdaha kontrol eder misin sanki admin tech şartını kaldırıp İskandinav regionunda belirli sayıda toprağa sahip olma şartını koymuşlardı günlükte öyle yazıyor diye hatırlıyorum
Ara
Reform desirem %113 normal mi reformun çıkmaması?
Ara
Her ay çıkma şansı var. %100 olduktan sonra yaklaşık 10 yıl sürme potansiyeline sahip.
WhaW8Am.gif
Ara
(23-09-2022, 18:54)Legnica : @Zebercet birdaha kontrol eder misin sanki admin tech şartını kaldırıp İskandinav regionunda belirli sayıda toprağa sahip olma şartını koymuşlardı günlükte öyle yazıyor diye hatırlıyorum
Aynen hocam görev ağacında varmış İskandinavya formlama ama İzlanda toprağı istiyor oraya da claim atamıyorum. Danimarkayla ilk savaşımda Norveç'i bağımsız bırakmıştım sonra ondan da toprak falan alınca İzlanda formlanmış anlamadım. Keşke İzlanda topraklarını alsaymışım serbest bırakmak yerine. Hiç dikkat etmedim. Neyse dert değil. Commonwealth feci büyüdü başarım zora girdi zaten. :pen:
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-09-2022, 18:54)Legnica : @Zebercet birdaha kontrol eder misin sanki admin tech şartını kaldırıp İskandinav regionunda belirli sayıda toprağa sahip olma şartını koymuşlardı günlükte öyle yazıyor diye hatırlıyorum
İzlanda toprağı falan şart değilmiş ya Danzig bölgesinden üç beş toprak alınca görev aktif oluyormuş. :nerd: Yani kurmanın çeşitli yolları varmış. İstersen erkenden İzlanda'dan toprak al istersen Danzig bölgesine rush yap seçimi sana bırakıyor.

İsveçle super trooper başarımını nasıl yaparız arkadaşlar? Özel birliği nasıl çıkarıyoruz? Bir de bahsettiği hükümet reformunu bulamadım.
Ara
100 de 110 cavarly infantry ratiom var kaç tane süvariyi aynı anda basabilirim 0 piyadesiz süvariden bahsediyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.