EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(17-12-2022, 14:59)PCOyun : Piyade sayınızda yetersizlik olabilir o zaman. Piyade sayınızı ordu başına 4 ya da 6 birim daha arttırmayı deneyebilirsiniz. Osmanlı oynarken kolonicilik için kullanılan fikirlerin pek bir işlevi olmuyor çünkü ticaretten gelir elde etmeniz için oldukça Batıya genişlemeniz gerekiyor. Onun yerine bir askeri fikir daha ya da avantajlı politikalar sağlayacak bir idari ya da diplomatik fikir daha açabilirsiniz.
Teşekkür ederim birde böyle deneyeyim .
Ara
erken evrede legalizimi bırakıp mysticizim   e   nasıl geçeriz  1 event geldi bana -100yaptımda  bilincli olmamıstı olay
Ara
piety -100 yazabilirsin
Ara
(26-12-2022, 05:01)baywatch06 : piety -100 yazabilirsin

yemin et  :D
Ara
ciddiyim arada bende yazarım
Ara
(27-12-2022, 14:49)baywatch06 : ciddiyim arada bende yazarım
Şaşırmayacağımız tek şey o olur....
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.35 guncellemesı ne zaman gelır acaba
Ara
Belli değil, fakat en erken Şubat gibi görünüyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Benim sorum world conquest ile ilgili. Osmanlı ile normal modda oynuyorum ve hızlı bir fetih stratejisi ile genişliyorum. İlerleyen yıllarda (1900'lü yıllar) şehirlerin devolopmentları o kadar artıyor ki, örneğin asyanın tamamını elinde bulunduran shun devletine %100 savaş skoru elde etmeme rağmen ancak 10 şehir alabiliyorum. Ülkenin yarısı da kalelerle çevrili olduğu için savaşlar çok uzun sürüyor ve oyun çekilmez bir hal alıyor. World conquest de imkansız hale geliyor bu şekilde. Öneri ve tavsiyelerinizi almak isterim bu konuda.
Ara
erken dönemde iberyaya çıkıp endukusteki elhamra sarayını maxle ayrıca admin diplomatik idea alabilirsin ayrıca kabe ve semerkand mescidinide maxlwrsen rahat rahat wc yapabilirsin
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@alisesen

Oyunu Exntended Timeline ya da benzeri bir mod ile mi oynuyorsunuz? Bu durumda bahsettiğiniz ekstrem durumların oluşması çok daha olası ama aynı zamanda sonsuza kadar da zamanınız var demektir. Tavsiyem Absolutism biriktirmeniz ve Shun ile bir dahaki savaşınızda 10 toprak alarak savaşı bitirmek yerine tüm ülkesini işgal ettikten sonra isyanlarla bölünmesini beklemeniz. Siz 100 puanlık toprak aldığınızda ülkenin savaş yorgunluğu 0'a düşüyor ve hiçbir isyan tetiklenmiyor, isyanlara yenik düşmesini bekleyip daha sonrasında 0 puanlık beyaz barış yaparsanız ülkesi isyanlarla parçalanacaktır siz de rahatlıkla alacağınızı çıkan ülkelerden alabileceksinizdir. Tabii emin olmak için isyancıların büyük oranda toprakları ele geçirmesini bekleyip, mevcut orduyu da tamamen ortadan kaldırmayı unutmayın.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rodosda yada maltada war score düşüren bir anıt daha olmalıydı
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
var malta kalesi
Ara
Oyunda menüye dönmek istersem veya ülke seçme ekranındayken ana menüye dönmek istersem ve "back" tuşuna basarsam oyun kapanıyor ve otomatik olarak tekrar açılıyor. Bu sorunun sebebi ve çözümü nedir?
giphy.gif
Ara
Oyun böyle çalışıyor. Herhangi bir sebebi ya da çözümü yok.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-01-2023, 19:04)turkish lokum : Oyunda menüye dönmek istersem veya ülke seçme ekranındayken ana menüye dönmek istersem ve "back" tuşuna basarsam oyun kapanıyor ve otomatik olarak tekrar açılıyor. Bu sorunun sebebi ve çözümü nedir?

Hatta bir keresinde bu işi düzelteceklerine dair söz verip sonra yapmayacaklarını açıkladılar
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bi vasal devletin  loyaltisi düşük olmasına rağmen neden savaşlara katılmaz
Ara
Vasal etkileşimlerinden pasife alınmışsa aktif olarak katılmaz. Soru direkt savaşa katılmaması ise hedef ülke ile mevcut olarak savaştayken sonradan vasal yapılan ülkeler hedef ülke ile barış antlaşması sahibiyse savaşa dahil olmazlar.
WhaW8Am.gif
Ara
aktif olarak savasmalari için gorevlendirdim pers macerasında hem avariayi hem gazilmulku vassal yaptım avaria kayıtsız şartsız savaştı ancak gazilmuk bi türlü savasmadi barış antlasmasimdan sonra otomatik olarak great horde savaşına dahil oldum ona toprak dahi verdim ama gazimulku ilhak edene kadar baya bi sorun yaşadım bu durum başıma daha önce hiç gelmedi
Ara
Erdebil'le oynuyorum. Osmanlıyla Memlüklerin savaşa tutuşması bana yarayacak ama bunun için gerekli olan şey Osmanlı'nın Karaman'a girmesi. Karaman'ın da Memlükle mütto olması ama tagdan geçip baktım Karaman Memlük'e istek atınca Memlük büyük bir iştahla kabul ediyor müttefikliği ama Karaman hala atmamış hayatta kalmanın tek yolu olan teklifi.
Buna sebep ne olebilir?

Bu arada 4 ilişki hakkından sadece birisi dolu.
Yapay zekayı anlayamıyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.