EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Burada istediğiniz soruları sorabilirsiniz ve o soru hakkında bilgisi olanlarda burada cevaplayabilir . 

Ben ilk sorumla başlayayım  :) , Tall oynamak ile ilgili taktik verir misiniz ? 1 tane fazla bina yapmak için kaç tane monarch point yiyorum .
[+] 2 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şahsen Tall oynamak için alıcağın yerin önemi var.Şimdi çöldeki bölgelerde m.p(monarch ponit) harcamak ile yeşillik alanda harcıyacağın m.p epey fark ettiriyor.Ekonomik ideayı bence aç -%20 devep. puanı azaltıyor.Merkezi Ticaret yerlerini ele geçir.Aynı şekilde -%5 bonusu var.Üniversite kurmakta işe yarıyor.Oda -%20 veriyor.Birde ticarette iyisen.Afrikadaki Tropikal odunları alıp onları pazarlarsan özellik olarak -%10 geliyor diye hatırlıyorum.Ayrıca imparatorlukta isen ilk reformda -%5 azaltıcak bunları hepsini yaparsan bedavaya ülken gelişir.Oyun başında Tropikal özelliği alamıcağından Ekonomik idea açıp bitirip Merkezi ticaret yerlerini ele geçirisen.Birde ülkende Devep. ideası varsa örneğin ; Saxonlarsın bunları yaptın minmun -%40 maksı -%70 i geçiyor.
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tropikal odunları pazarlamak için , Tropikal Odun üreten bölgelerin üretim güçlerini arttırmak pazarlamayı arttırır mı ? Birde ideaların bu kadar dev. bonusu verdiğini bilmiyordum sağol .
Ara
Tabiki arttırır.Çünkü üretim gücünü arttırdığında ürettiğin tropikal odunda artıyor.Eğer özelliğin gelmesini istiyorsan dünya pazarında %20 sini kontrol etmen lazım.Ledgerdan Strategic Goods´a bakarsan orda pazarda ne kadar paylaştığın falan gözüküyor.
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet onu biliyorum sadece üretimi arttırınca artıp artmıyacağını sordum . Teşekkür ederim .
Ara
Önemli değil ben onuda yazıyım dedim :D
Ara
İrlanda vassal haldeyken kurulabiliyor mu?
G0kMNN.png
Ara
(05-08-2015, 17:28)GaulTurk : İrlanda vassal haldeyken kurulabiliyor mu?

Hayır
Ara
Her ülke formlama decisionu için ülkenin bağımsız olma şartı gerekiyor.
Bende merakımdan sorıyım.Aristokratik ve Casusluk fikirlerini nasıl kullanıyorsunuz.Casusuluk iyi hoş bazen işe yarıyor benim gözümdede Aristokratiği nasıl bir durumda kullanıyorsunuz ?
Ara
(05-08-2015, 17:45)menars : Bende merakımdan sorıyım.Aristokratik ve Casusluk fikirlerini nasıl kullanıyorsunuz.Casusuluk iyi hoş bazen işe yarıyor benim gözümdede Aristokratiği nasıl bir durumda kullanıyorsunuz ?

Multiplayerlarda coring cost'u yükseltip düşmanı caydırma amaçlı kullanılabiliyor.
Gemilere mission vermemiz için hangi dlc'ye sahip olmamız gerekiyor ?
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
(14-07-2015, 07:53)Duman : + 3 gemi ile kaşifi yeni topraklar keşfetmeye gönderebilme.
El dorado ile geldi o özellik.
AgEJOQ.jpg
Ara
Goverment sayfasında yer alan aylık teknoloji ilerlememizi gösteren sayılar ana değer olarak 3 artıyor, bir videoda admin tech ana değerini 5 yaparken diğerlerinden bir tech puan azalttığını gördüm. Bu nasıl gerçekleşiyor ?
Ara
National focus
https://youtu.be/uYpcsZFLGrQ?list=PLOPfd...r9cRFUB84b

Bak mesela admin tech'in yanında yumruk var o bende yok.
Ara
Res Publica DLC'si ile gelmişti o hatırladığım kadarıyla.
G0kMNN.png
Ara
Oyunu Dlc yapmış sallıyorlar -_-
Ara
(14-07-2015, 08:02)Duman : + Res Publica DLC'sine sahip olmayanlar için National Focus mekaniği.

Common Sense DLC'si de aynı özelliği içeriyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.