EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
eu4ü ucuza steam key olarak alabileceğim bir site var mı?
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
Trade Center upgrade için Dharma dlc'si gerekiyor.
Ara
(30-12-2023, 20:04)Númenorë : eu4ü ucuza steam key olarak alabileceğim bir site var mı?

15 gün önce Epic Games'den EUIV:Ultimate Bundle almıştım, dolandırıcılık yapıyormuşum gibi hissettirecek kadar ucuza geldi. Zaten bir süre sonra da dolandırıldıklarını fark edip Epic'den o paketi kaldırdılar ya da Türkiye'den erişime kapattılar.

yO9eWRl.png
76561198034761601.png
[+] 1 üye Craetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-12-2023, 22:26)Craetus :
(30-12-2023, 20:04)Númenorë : eu4ü ucuza steam key olarak alabileceğim bir site var mı?

15 gün önce Epic Games'den EUIV:Ultimate Bundle almıştım, dolandırıcılık yapıyormuşum gibi hissettirecek kadar ucuza geldi. Zaten bir süre sonra da dolandırıldıklarını fark edip Epic'den o paketi kaldırdılar ya da Türkiye'den erişime kapattılar.

yO9eWRl.png
Keşke haberim olsaydı alsaydım gerçekten çok iyi bir fırsat.
Ara
intel hd grafik 520 intel i5 6600 8gb ram kaldırır mı acep?
Ara
İşlemci açısından sorun yaşamanız imkansız ama ekran kartından emin değilim.
WhaW8Am.gif
Ara
çok sıkıntı çıkarır mı? oyunu ilk defa oynayacağım.
Ara
Dediğim gibi emin değilim, direkt oyunu açmayabilir bile.
WhaW8Am.gif
Ara
oyuna girerken 512 mg grafik kartı lazım dedi sonra açıldı kasma falan olmadı 5x de gayet hızlı gibiydi ama oyunu anlamadım :d
bizansa savaş ilan ettim direkmen casus belli yok dedi -5 stabilty verdi oyunu öğrenebileceğim bir rehber var mı?

ironman modunda oynuyordum ona devam etmek isterim.
Ara
https://www.eneba.com/tr/steam-europa-un...itm_term=2

böyle bir fiyat ve bunu buldum güvenilir mi?

https://www.eneba.com/tr/steam-europa-un...itm_term=3
Ara
Bana pek güvenilir gelmedi.
Ara
şu eu4ü bir alıp oynayamadım ya üzüldüm yine.
Ara
Bir sorum var:
Bu kaleleri sadece kuşatıp bekleyip mi düşürebiliyoruz? Yani kaleye herhangi bir saldırı mekaniği yok mu? Aynı şey kuşatma altındada geçerli mesela oraya ordu göndermeden huruç harekatı yapabileceğimiz bir mekanik var mı?
Ara
İkisini de yapabiliyorsun. Bir kaleyi kuşatırken surlarda delik açtığın taktirde hücuma geçebilirsin. Kaleyi gösteren kırmızı hedef tuşuna tıklarsan military power karşılığında bunu sağlayabilirsin. Huruç konusunda ise kuşatmayı tamamen kaldırmak için garnizonu kaleden çıkarıp muharebeye sokabilirsin. Butonlar aynı yerde diye hatırlıyorum, dlc gerekip gerekmediği konusunda emin değilim.
Ara
sanırım dlc şarttı top teknolojisi geldikten sonra kalelere saldırabilirsin ancak top teknoloisini beklemeden donanma yardımıylada surlara saldırabilirsin
Ara
(06-01-2024, 18:32)baywatch06 : sanırım dlc şarttı  top teknolojisi geldikten sonra kalelere saldırabilirsin ancak top teknoloisini beklemeden donanma yardımıylada surlara saldırabilirsin
hangi dlc lazım?
Ara
Toplar ile saldırmak için Rights of Man, gemiler ile saldırmak için Golden Century olması lazım.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar çok büyük bir sorunum var. Kastilya oynarken sürekli isyan çıkıyor. Bu neden oluyor? Nasıl engelliyebilirim? Son olarak Kastilya nasıl oynanır?
Ara
Kastilya'nın başlangıcında tarihi sebeplerden kaynaklı bir isyanlar silsilesi var. Bunları atlatmak için paralı askerlerden ve müttefiklerden yardım alırsan oldukça rahat ve eğlenceli bir oyun seni bekliyor.
WhaW8Am.gif
Ara
bu ''müttefikler'' nasıl çağırılıyor?
Kastilya çok zor ülkeymiş. bir türlü beli doğrultamadım yıl 1480 oldu kolay yöntem falan varsa deniyelim.

not: kolay yöntem olarak hileden bahsetmiyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.