EU4 - Lions of the North İlk İzlenimleriniz
header.jpg?t=1661436019

Lions of the North eklentisi hakkında ilk izlenimlerinizi bu konuda paylaşabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Oyun yama öncesine kıyasla çok daha hızlı. Özellikle yama öncesinde 5 hız zaman zaman 4 hızdan daha yavaş olabiliyordu fakat yamadan sonra iki hız arasında ciddi bir fark olmasının yanı sıra ikisi de öncesine göre daha akıcı.
WhaW8Am.gif
[+] 3 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne vadettiği çok belli, ufak tatlı bir DLC olmuş. Baltık gibi Karadeniz kıyısı vs. için de böyle ufak çaplı rework DLCleri yapsalar güzel olur.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir 20 yıl Isveç ile oynadım gayet hoşuma gitti. Çok kolay genişlenebiliyor. 10 yılda AE fazla yemeden çoğu yeri toparladım. Görevle beraber danimarkanın rivalleri otomatik destek veriyor ve sonrada ally kalıyor. Eventler görevler çok güzel olmuş ve fiyatı da sadece 33 TL. Zaten olumlu hava da hemen yansımış az sayıda review olmasına rağmen dlc Very Positive almış. Önceki dlcde hatırlarsanız ilk günlerden itibaren mostly negative deydi.

unknown.png
[+] 3 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben de İsveç oynadım, bağımsızlık savaşı çok daha rahat geçti zira beleş general ve müttefik elde edebiliyorsunuz. Görev ağacından Norveç'i PU aldım, ayrıca Burgundy veraset olayı sayesinde bana kaldı fakat müttefikim İmparator Avusturya'nın isteğiyle HRE topraklarını bağımsız bırakmak durumunda kaldım. Moskova'ya karşı Polonya'nın verdiği savaşı fırsat bilerek onları da alt ettim. Müttefiklerim İngiltere ve Avusturya da oldukça güçlüler. Oyuna devam edersem Protestan olmayı planladığım için Avusturya müttefikliğinin geleceği şaibeli. Onun dışında Amerika'ya kolonileşmek de oldukça kolay olmuş, Tech 7'ye ulaştıktan sonra görevi tamamlayıp direkt Amerika'ya atlayabiliyorsunuz çünkü görev %75 menzil artışı veriyor.

unknown.png
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bende danimarkayla oynuyorum gayet hoşuma gitti

özellikle gotlanddaki ve danimarkanın başkentinde olan great projectler gerçekten faydalı
Ara
bu arada dlc muzikleri güzel ve osman ak koyun muttefik olmuyo
Ara
Benim oyunumda olmuştu.
WhaW8Am.gif
Ara
?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett...rbox=false

Osmanlı Kastilya bu oyunda baya bir genişleme sergiliyor ayn ızamanda great hordeun zayıflığını kullanan komşularıda görebilirsiniz

bu arada iskandinavya idealarında atların fire damage hariç hepsi güzel ve kullanışlı bence

en büyük savaslarda bile bu atlarin + fire damage vurmasi bile erkileyebilir orası ayri bi konu
Ara
1-Quantity-Eco metasının bitmesi iyi oldu. Hatta quantity direkt hakkın rahmetine kavuşmuş. Doğal olarak dev costta çok az. Bu nedenle değişik idealar çıkılabiliyor.
2- Süvari kullanan ülkeler için, Aristo-Espionage . Piyade kullanan ülkeler için Quality-İnnovative gidilmeli bence. CCA ve ICA stacklemek için.
3-Ülkelere gelen görev ağaçları, ek idealar, ek bonuslar gayet güzel olmuş. Polonya meclisinden baya bonus elde edebiliyor mesela.
4-Prusya, Töton Şövalyeleri ile çok kolay ve erken olarak kurulabiliyor fakat Prusya Govermenti yok fakat reform olduktan sonra onuda alabiliyor. 1460 yılında Prusya kurulabiliyor hatta çok daha erken bile kurulabiliyor belkide .
5-Yeni Goverment Reformlar güzel olmuş fakat bonuslar bence yeterince iyi değil.

Şimdilik izlenimlerim bunlar genel olarak olumlu bakalım belki ileride düzenlemeyle daha iyi olur.
[+] 2 üye Joseph16 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Goverment Reformları bence çok daha iyi olmuş, en azından eskisi gibi ezbere tıklamamdansa kafamı karıştırıyor. Seçerken şuan benim ülkem için en iyisi bu mu emin olamıyorum, durumu değerlendirmem gerekiyor.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tek oyun oynadım ama reform desire size de yavaş arttıyor gibi gelmedi mi? 1520'deyim hala desire 70'lerde. Eskiden olsa çoktan 100 ü bulup reform çıkmış olurdu.
Ara
Benim yukarıdaki oyunumda 1502 civarı Reformasyon çıktı fakat savaşta olduğum için geçemedim.
WhaW8Am.gif
Ara
AI yarınlar yokmuşçasına dev basıyor.
Ara
Performans nasıl arkadaşlar peki artmış mı?

Yarın Danimarka ile başlayacağım aksilik olmazsa. Sekiz on başarım almaya çalışacağım bakalım umarım oyunun performansı da artmıştır.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(13-09-2022, 15:57)PCOyun : Oyun yama öncesine kıyasla çok daha hızlı. Özellikle yama öncesinde 5 hız zaman zaman 4 hızdan daha yavaş olabiliyordu fakat yamadan sonra iki hız arasında ciddi bir fark olmasının yanı sıra ikisi de öncesine göre daha akıcı.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
şimdide norveçle başldım ve görevleri gerçekten güzel

özelikle deniz doktorini gerçekten güzel
Ara
yalnız ikidir songhai baya bir görev ağacını takip etmeye başlamış
Ara
yalnız artik epsioenge ideasiji daha sık gorucez anlasilan
Ara
Oyun optimize edilmiş. Oyunun sonlarında yaşanan lagları hiç yaşamadım. Oyunun başlangıcı da daha akıcı.
Stackwipe´ın geri gelmesi iyi olmuş. Devasa orduları sw´siz kesmek çok yorucu oluyordu.
Development metası hala bitmemiş. Hala gücünü koruyor.
Goverment capacity oyunun başı çok hızlı büyüyen ülkeler için biraz frenleme olmuş olabilir. Ama courthouselarla gayet rahat korunabiliyor.
Yeni görev ağaçlarını çok beğendim. Özellikle Gotland çok keyifli.
Force limit nerfleri Rusya tarzı ülkelere yaramış. Şahsen bu tarz ülkelerin idealarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Ai önceki patchlere göre daha akıllı. Keşke development basarken base tax kullanmasa.
Government reformları beğendim. Keşke bu tarz değişiklikleri idealara da getirseler.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 2 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 10 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.