EU4 - Mod Yapımına Dair Sorularınız
Selamlar, siteyi yeni keşfetmedim ama modlama konusunda bölüm olduğunu bilmiyordum. burayı bulduğum çok iyi oldu. 

Benim aklımda yapacağım bir kaç mod konusu var.

Birincisi;
Age of History 2 deki gibi, "Ülkelerin birleşmesi" mesela Türkiye ve Azerbaycan birleşecek. aslında bir nevi annexlemek olacak.
Birleşme gerçekleşirken kutucuk çıkacak ve yeni ülke ismini gireceğiz, bayrağı kurulumdaki gibi seçebilme özelliği veya yarım bi ülkeden diğer yarısı öteki ülkeden olacak şekilde otomatik atacak.

birleşmeyi de diplomaside müttfiklik-vasallık kısmına bir kutu daha ekleyip belirli şartlara bağlamak istiyorum.

bu modu sizce yapabilirmiyim ? ne gerekir ? mantığı vasal ilhakı gibi olacak ama birleşme yazacak.

ülke ismi vs oyun içinde değiştirilebilecek.
Ara
\common\new_diplomatic_ actions içinde 00diplomatic_actions dosyası var, o dosyadan yeni diplomatik seçenekler eklenebiliyor.

Ne yazık ki nasıl çalışıyor hiç denemedim. Wiki'de daha detaylı bir şekilde mevcut kategorileri vs..
Ara
Merhabalar ben osmanlı görev ağacına 2 görev eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Eklediklerim gözükmüyor. Var olanları da değiştirmek istemiyorum.
Ara
yeni şehirler nasıl ekleyebilir ve mod haline getirebilirim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.