EU4 - Yeni Meta Rehberi v1.32.2.0
Meta Oynayış Rehberi

Merhaba arkadaşlar bugün eu4 gurularının bize armağan ettiği son moda meta oynanışı anlatacağım.

Development Basma

Öncelikle bilmemiz gereken en önemli olaylardan biri toprağın gelişmişliğini artırmak ancak toprağın tax değerini artırmayacağız çünkü tax oyun başında önemli gelir kaynağı da olsa oyun sonuna doğru çok geri kalıyor bunun sebebi teknolojilerde tax değerine fazla bonus gelmemesinden kaynaklanıyor bundan ötürü biz production ve manpower değerine odaklanacağız. Bu değerlere rakam verenler de var yok değil.

Öncelik olarak hangi toprakları hedeflemeliyiz ?
Tabii ki az puana fazla gelir(üretim) ve manpower veren toprakları hedeflemeliyiz.
20211208121750_1.jpg

Binalar

Binalar toprağınızdaki değerlere bonus verir, Monarch puanlarıyla bastığınız developmentların etkilerini maksimize etmek için kullanılır.
Hangi binaları hangi topraklara yapacağız ?
20211208122236_1.jpg

Army Binaları

Aynı toprağa Solider's Households binasından önce ya da sonra Training Fields binası da yaparsanız tadından yenmez. Force Limit binalarını da yapmayı unutmayalım.

Fish,Grain,Livestock,Wine üreten topraklara fabrika yapmak yerine Solider's Household fabrikasını yaparsak bizim için daha verimli olacaktır çünkü
Solider's Household binası bu üretimleri yapan topraklara fazlaca manpower (maksimum 2400) verir.

Impressment Offices bu bina da Solider's Households binasının denizci versiyonudur. Fish,Naval Supplies,Salt ve Tropical Wood üreten topraklara Sailor verir ancak denizci bir ülke değilseniz yapmanıza gerek yok boş yere bina slotu kaplar.
20211208122144_1.jpg

Production Binaları

Bu binalarla ve Manufactory (Local Goods Produced +1 veren ) binaları da yapmayı unutmayın bu binalar ekonominizi şahlandıracak türden binalar. Oyunun mikro arayüzünden bu binaları açıp kârlılığa göre bu binaları dizin ihmal etmeyin
20211208122230_1.jpg

Monarch Puanları

Adm, Dip ve Mil puan kazanımlarını artırmak için danışmanlarınızı geliştirin, power projection artırın ve estate kısmından size +1 monarch puanları veren ayrıcalıkları seçin.
Kötü bir varis geldiyse prestij kaybetme uğruna onu etkisiz bırakın.
20211211170401_1.jpg

İdealar ve Poliçeler

Meta İdealar ve Poliçeler
20211208122013_1.jpg

Son olarak meta olan hareketleri anlattım diye burada yazılı olmayan trade binası gibi state bonuslarından yararlanmak gibi olayları unutmayın, ihmal etmeyin.
Konuyla alakalı işinize yarayabilecek rehberler;Development Cost Rehberi ve Üretim Rehberi

Grand_1710.jpg

Önerilerinizi ve sorularınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.
İyi Günler
[+] 14 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Son resme kahkaha attım.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-12-2021, 16:05)Zebercet : Son resme kahkaha attım.

Adam gercek yasanmis multiplayerlardan ornek vermis daha ne yapsin
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
FacyHHLaUAU2StJ?format=png&name=900x900
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
güzel rehber olmuş
Ara
(15-12-2021, 18:59)Sezar :
(15-12-2021, 16:05)Zebercet : Son resme kahkaha attım.

Adam gercek yasanmis multiplayerlardan ornek vermis daha ne yapsin

meta bu degil 1000 deve kadar rush atman şart yoksa  yakınındaki  senden   daha cok paralı asker basabılen bir arakdaş gelip patlatır gider zevk için
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.