Anket Başlığı: Europa Universalis IV : Mare Nostrum'u Beğendiniz mi?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Evet

31 64.58%
Hayır

17 35.42%
Katılımcı sayısı: 48 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Europa Universalis IV : Mare Nostrum
Barbaros hakkını verebilen dlc olur umarım. Yeni gelen özellikler ise iyi olmuş.
Ara
GB ile oynarken tutarsın Fransız limanlarını verirsin koloninin eline, olay budur.
Ara
https://eksisozluk.com/entry/58942403
Bir okuyun tamda burdaki olayı anlatmış (I)
Ara
yorumuna bittim arkadaşın.. avrupanın yarısını alıp osmanlı ordusuna yeniliyorsa oynamasın oyunu :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Mans tuneli gercekte varda sorunsu ki yapilma tarihi 1994 yani oyunun baslamasindan 540 yil sonra yapilmis bir tunel.
Kaynak : https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Manş_Tüneli
Ara
Calais - Dover kıta Avrupası ile İngiltere arasında tarih boyunca kullanıldı. Demek istediğim A'dan B'ye olan bir köprüde iki yerde tek bir devlete ait ise asker geçişi olmalı ve düşman gemisi varsa geçiş engellenmeli. Eğer diğer şehir başka ülkeye aitse köprü işlevini yitirmeli yani gemiler olmadan geçiş olmamalı.
Ara
Söylenmek istenen oyunda bulunan en küçük gemi biriminden bile küçük taşıtlarla bu boğazların geçilmesinin mümkün olduğu mu?
v5jjo8.gif
[+] 2 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-03-2016, 21:28)Snykdel : Söylenmek istenen oyunda bulunan en küçük gemi biriminden bile küçük taşıtlarla bu boğazların geçilmesinin mümkün olduğu mu?

Muhtemelen o çünkü bende aynı şeyi düşündüm. Misal Osmanlı İstanbul'un fethinden önce Bizans'ın veya diğerlerinin engellemesine rağmen zor da olsa boğazı ordu ile aşabildil hem de birçok kez. İngiltere Fransa arasında da böyle geçişler var ama bunu genelde İngilizler yapmış yani Fransızların geçtiğine dair bir bilgi görmedim.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
Ara
Fas-Gilbertar,Rhodos-Mentese gibi köprüler mantıklı fakat Calasis-Kent'in pek mümkün olacağını sanmıyorum.Eğer oyun bu şekilde giderse oyun bir kaç patch sonrası oynanamıyacak.
Ara
(03-03-2016, 21:44)Duman : CK2'de İtalya-Yunanistan ilişkisi EU4'te yok.

Crusader Kings II'de Güney İtalya Avrupa'nın geri kalanına nazaran doğuya, balkanlara yakın. Hatta Bizans İmparatorluğu'nun de jure toprağı sayılıyor.

Kültürel yakınlık ve bir bölgedeki hak iddiası sebebiyle 85 kilometre uzunluğunda görünmez bir köprü oluşması mantıklı değil bence. O bölge başka bir kültürden veya dinden birisinin eline geçerse veya Bizans dağılırsa bu köprü yok mu olacak ?
Ara
(03-03-2016, 18:23)Redtay : Amaç ülkeleri dengelemek değil tarihe uygun yapmaya çalışmak. Ingiltere'ye Fransayı tutsun diye güçlü askeri ideaların eklenmesi tarihselliği bozar. Tarihsellik için oyun başında Ingiltere'nin Fransa'ya yenilip Fransa'daki topraklarını kaybetmesi gerek.

Oyun oynamak yerine tarih kitabı okumaya ne dersin? Bu sonuç olarak oyun tarihsellik üzerine takılı kalıp dengeleri bozmak zevkli değil. Önemli olan bambaşka durumların oluşması.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Ben Tarihsellik olsun demedim , yapımcıların amacı tarihsellik dedim. Konuya genel bir yanıt değil Blackwhist'a yanıttı diye belirmiştim.
Ara
Yapımcıların amacını tartışmayalım bence zira hedefleri "Historical sandbox" ki bu iki değişken ters orantılı.
Ara
(05-03-2016, 01:36)Kurt Knispel : Oyun oynamak yerine tarih kitabı okumaya ne dersin? Bu sonuç olarak oyun tarihsellik üzerine takılı kalıp dengeleri bozmak zevkli değil. Önemli olan bambaşka durumların oluşması.

Neden bir kutu R.I.S.K alıp sakinleşmiyorsun?

http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak/has...-211669092

Sıkıntı değil, adresine yollayabilirim.
G0kMNN.png
Ara
Ya, temel gerçek tarih olduğu için illa ki az ya da çok tarihsel olacak ama tarihsel olsun diye dengenin içine etmemeleri lazım.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara

Mare Nostrum Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı
Mare Nostrum 5 Nisanda çıkacak.
DLC'nin Avrupa fiyatı 14.99 €/$, dolayısıyla Türkiye'de 24 Lira olması bekleniyor.
10 tlnin altına düşmeden almam. Alt tarafı bir DLC için 24 nedir be!  (N)
Ara
31 TL'lerden sonra fiyatı gayet iyi.
Ara
Cossacks 31 liraydı.
NAVAL NAVAL NAVAL!
n20GdM.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.