Film: The Lord of the Rings (2001)
Dizisi geleceği konuşuluyor: http://variety.com/2017/tv/news/lord-of-...202606519/
İnşallah diyip bekliyorum :D
Ara
Hiç gereği yok. Diziye çekilenlerin hali ortada. Hobbit gibi bir fanservice daha izlemek istemiyor kimse.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt

Kendi adına konuş.

Dizi iyi olur, kötü olur bilemem. İyi olursa yetersiz Orta Dünya materyaline düzgün bir katkı olacaktır. Kötü olursa da dünyanın sonu değil, kutsalı kirletmiyor adamlar sonuçta, bağımsız bir dizi yapıyorlar.
[+] 1 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kendi adıma mı konuşayım? Aynı görüşten bir sürü kişiyle sürekli konuştuğum için genel olarak hard LOTR kitlesinin düşünce yapısına hakimim. Silmarillion'un dizisi çıkacakmış şakası bile topluluk tarafından hoş karşılanmıyor. Hobbit fiyaskosundan sonra hiçbir kitabın beyaz perde adı altında kirletilmesini istemiyoruz.
Ama ayda yılda bi LOTR muhabbeti yapan tayfa ne düşünüyor bilemem tabi ki.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt

Söylediklerin komikten öte bir durum yaratıyor, sen ve arkadaşlarının ne düşündüğü benim pek umurumda olmadığı gibi bu işe adım atarlarsa Amazon-Netflix-HBO-WB gibi firmalarında pek umurunda olmayacaktır.

Her şeyin muhafazakarını gördüm zannediyordum, ilk defa LOTR muhafazakarı gördüm, şok içindeyim.
Ara
@Awake Lotr muhafazakarını ilk defa gördüysen lotr hayranlarıyla pek karşılaşmamışsın demektir heralde. Çünkü büyük bi kitle var.

Ha benim düşüncem de yapılsın. İyi yapılırsa mükemmel bir dizi olabilme potansiyeline sahip ama kötü olursa kaybedecek bir şeyimiz yok :D Tabi seriye leke sürebilir ama bence denemeye değer.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bence yapılmasın çünkü hobit gibi olacaği kesin lotr a uğraştıklari gibi ugrasmazlar.
giphy.gif
Ara
Filmin tekrar cevrimine bence gerek yok. Evrende ana olayları bozmayacak alternatif bir hikayeye varım.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Alternatif hikayeye kesinlikle karşıyım. Genelde ana hikayeyi de bozup mahvediyorlar
LOTR un dizisi çıksa sonunu bildiğim halde yine de izlerim.
Hobiti sevdiğimden değil sırf destek amaçlı LOTR un hatrına izledim. Genelde çok sinemaya giden birisi değilim ama hobitde sırf hikayeyi sevdiğim için gittim.
giphy.gif
Ara
(05-11-2017, 03:24)Awake : @altnkurt

Söylediklerin komikten öte bir durum yaratıyor, sen ve arkadaşlarının ne düşündüğü benim pek umurumda olmadığı gibi bu işe adım atarlarsa Amazon-Netflix-HBO-WB gibi firmalarında pek umurunda olmayacaktır.

Her şeyin muhafazakarını gördüm zannediyordum, ilk defa LOTR muhafazakarı gördüm, şok içindeyim.

Ben ve arkadaşlarım mı? Hahaaha. Çok güldüm ya. Türkiye'deki sıkı LOTR takipçilerinin hepsi arkadaşımmış vay be.

Ben bir çok yerde tanımadığım bir çok kişiyle LOTR muhabbeti ettim. Yeri geldi film için buluşma düzenledim. Yeri geldi başka bir çok konuda tartışmalara katıldım. Hiçbiri ne arkadaşımdı ne de başka bir şeyim. Yine bir çoğunu hayatımda bir kereden fazla görmedim. Ama kimseden ne Hobbit'in güzel olduğunu ne de Silmarillion'un sinemaya çekilmesinin arzulandığını ne gördüm ne de işittim.

Ben katılmasam da hakim görüş Peter Jackson'u linç etme şeklindeydi. Yine bir çok kişi Hobbit'in 2. filmindeki Tauriel fiyaskosundan sonra boykot edip 3. filme gitmediler. Silmarillion'un beyaz perdeye çekilmesini canı gönülden arzulasalar da hayal kırıklığına uğrayacaklarından şüphe duymadıkları için bağrına taş basıp reddediyorlar.

LOTR gibi bir şahaserin üzerinde oynama yapılacağını düşünmek bile kötü bir şey. Ama Silmarillion'un haklarını alamadıkları için ellerinde hakları olan 2 seriyi dönüp dönüp tekrar sunmaya çalışabilirler. LOTR'un kitap dışına çıkılan kısımlarını ve Hobbit'in rezaletini düşününce Christopher Tolkien zaten Silmarillion'un haklarını vermeyi tartışmaya bile açmıyor.

Ben kendi açımdan değerlendirirsem Game of Thrones'a HBO'nun yaptığı rezillikleri görünce LOTR'un dizisini yapması fikri bile üzücü. Bir çok karakteri birbiriyle birleştirdi. Yine bir sürü karakteri diziye hiç sokmadı bile. HBO'nun bu yaptıklarını görüp nasıl hala başka bir seriyi yapmasına sevinebiliyorsunuz? Düşünsenize Aragorn ve Arwen sevişiyor. Adam mezarında ters döner ya.

LOTR serisi çıkalı uzun yıllar oldu. Bir çok kişi seriyi 10larca kez izlemiştir. O karakterler, o tanıdık simalar, o harika replikler. Bugün nasıl bi Iron Man'ı Robert dışında biri oynasa yabancı hissedeceksek, kimsenin Saruman'ı da Sir Christopher Lee dışında birinden izlemek isteyeceklerini sanmıyorum.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@altnkurt

Alakasızca Hobbit'ten bahsediyorsun, orta düzey(mediocre), eğlenceli bir üçlemeydi Hobbit, bitti gitti, kime ne zararı oldu? Hobbit çıktı diye Tolkien'e verdiğin değer mi azaldı? Hobbit'i istediğin gibi yapamadı diye Peter Jackson kötü yönetmene mi dönüştü? LOTR üçlemesi mi kirlendi? Ne denli ilginç düşünceler bunlar.

Yinede Silmarillion gibi tarihçe niteliğindeki bir kitabın diziye uyarlanabileceği düşüncesinden daha ilginç değil.

Üzerine anlaşmışlarsa ve yüksek meblağ getireceği düşünülüyorsa o dizi her türlü çıkacak. Bunu abartmanın, büyütmenin hiç bir manası yok, beğenirsin her hafta merakla beklersin, ya da beğenmezsin bir daha izlemezsin, bu kadar basit.
[+] 1 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
GoT rezaletinden sonra bari bundan el çeksinler. Zaten oyuncular ile karakterler de özdeşleşmiş durumda. Para hırsı ile bu yola girdiklerini düşünüyorum.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 1 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-11-2017, 16:10)strateggy : GoT rezaletinden sonra bari bundan el çeksinler. Zaten oyuncular ile karakterler de özdeşleşmiş durumda. Para hırsı ile bu yola girdiklerini düşünüyorum.

Bu konu da çok canımı sıkıyor. Düşünsenize Christopher Lee dışında biri Saruman'ı oynayacak. Yürek dayanır mı buna?
Sic Parvis Magna
Ara
Karakter hakları için 200-250 milyon dolar ödenmesinin gerekeceği yazılmış: https://www.gamespot.com/articles/the-ru...0-6454684/
Yeri gelmişken, lotr kitaplarını filmlerini izlerikten sonra okuduğum için kitapta isimler geçtiğinde direk film gözümün önüne geldi. Aragorn yazısını okuduğumda Viggo canlandı gözümde. Gerçekten kmtü bir durumdu. Kendi hayalinde o karakterleri canlandırmak varken benim zihnim hazıra konuyordu :D o yüzden kitabı lütfen filmden önce okuyun kardeşlerim :P tabi hala izlememiş varsa.

@altnkurt o konuda başlarda biraz oyuncuları garipseyebiliriz ama bence milyonlar yatırılmış bir işte, dandirikten bi oyuncu kullanmazlar heralde...

Benim korktuğum şey ise bir aşk dizisi haline falan gelmesi. Filmde bile aşk da olsun denerek Arwen olmayan yerlere eklenmiş. Dizide de öyle bir şey yaparlarsa izlenmez.
Ara
Game of Thrones'tan tek farkının karakterler olacağını düşünüyorum. Ne diyeyim Balroglar evlerinize ateşler salsın yapımcılar.
[+] 1 üye Kierkegaard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-11-2017, 11:53)Aytaç : Yeri gelmişken, lotr kitaplarını filmlerini izlerikten sonra okuduğum için kitapta isimler geçtiğinde direk film gözümün önüne geldi. Aragorn yazısını okuduğumda Viggo canlandı gözümde. Gerçekten kmtü bir durumdu. Kendi hayalinde o karakterleri canlandırmak varken benim zihnim hazıra konuyordu :D o yüzden kitabı lütfen filmden önce okuyun kardeşlerim :P tabi hala izlememiş varsa.

@altnkurt o konuda başlarda biraz oyuncuları garipseyebiliriz ama bence milyonlar yatırılmış bir işte, dandirikten bi oyuncu kullanmazlar heralde...

Benim korktuğum şey ise bir aşk dizisi haline falan gelmesi. Filmde bile aşk da olsun denerek Arwen olmayan yerlere eklenmiş. Dizide de öyle bir şey yaparlarsa izlenmez.

Bu tüm kitaptan uyarlanmış filmler için geçerli. Çok sevdiğim kitapların varsa eğer filmlerini izlemiyorum. Hem her şey ve herkes benim zihnimde kalmalı hem de bir kitabı veya kitap serisini sinemaya uyarlamak zor ve çoğu zaman kötü oluyor.

Karakter konusu ise karmaşık. Öyle bir karakter ve oyuncu uyumu var ki inanılmaz. Hiçbir oyuncu karakteriyle uyumsuz diyemiyorsunuz hepsi de canlandırmak yerine yaşamışlar resmen. Dizi çekilirse en büyük sıkıntılarından biri bu olacak.

Popülerleşen her şey zamanla bozuluyor. Genel izleyicinin isteklerine göre hareket ediliyor ve o başlangıçtaki kalite bozuluyor bu her şey için geçerli. Oysa Breaking Bad bu tuzağa düşmedi ve belli bir plan dahilinde hiç bozmadan ilerledi ve efsane oldu.
"... Egemen sınıfın düşünceleri, bütün çağlarda, egemen düşüncelerdir, başka bir deyişle, toplumun egemen maddi gücü olan sınıf, aynı zamanda egemen zihinsel güçtür.."
[+] 1 üye strateggy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-11-2017, 11:53)Aytaç : Yeri gelmişken, lotr kitaplarını filmlerini izlerikten sonra okuduğum için kitapta isimler geçtiğinde direk film gözümün önüne geldi. Aragorn yazısını okuduğumda Viggo canlandı gözümde. Gerçekten kmtü bir durumdu. Kendi hayalinde o karakterleri canlandırmak varken benim zihnim hazıra konuyordu :D o yüzden kitabı lütfen filmden önce okuyun kardeşlerim :P tabi hala izlememiş varsa.

Arwen ile Aragorn'un, Eowyn ile Faramir'in sevişme sahneleri olacağına iddiaya girebilirim. Hatta Eowyn ile Aragorn'un bile olabilir. Öyle bir yapımcı kitlesinden bahsediyoruz.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
http://tvline.com/2017/11/13/lord-of-the...e-seasons/
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.