Forum Gazetesi #77 [22/04/2019] - Röportaj: altnkurt

ykHv9XD.png

HAFTALIK FORUM GAZETESİNİN 77. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
- 22 NİSAN 2019 -

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

19. Dönem Aedile Alımları
19. Dönem Aedile Alımları devam ediyor.

Satranç Turnuvası: Nisan 2019
Nisan 2019 Satranç Turnuvası devam ediyor.

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Nisan 2019
Nisan 2019 Ekran Görüntüsü Etkinliğinde oylama aşamasına geçildi.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

Hearthstone - Tavern Brawl: Dr Boom's Ignoblegarden!
Hearthstone'da Ignoblegarden Festivali 17-21 Nisan arası aktif olacak.

AoW: Planetfall - Psi-fish
Bu haftaki Age of Wonders: Planetfall geliştirici günlüğünde Psi-fish ırkı hakkında derinlemesine bir anlatım yapılıyor.

Starcraft II - 4.8.4 Yaması
Bu yama, co-op görevlerinde birtakım hata düzeltmeleri ve mağazaya yeni eklenen eşyaların tanıtımını içeriyor.

AoW: Planetfall - Arayüz
Age of Wonders: Planetfall'ın bu günlüğünde arayüz elementlerinden bahsediliyor.

Warhammer II - Doomsayer Yaması
Bu yama ile Eye of the Vortex ve Mortal Empires seferleri için birçok yeni içeriğin yanında dengelemeler, düzeltmeler ve geliştirmeler içeriyor.

Imperator - Modlama ve Kod Yenilikleri
Imperator: Rome geliştirici günlüklerinde bu hafta oyunun modlanabilirliğine dair bilgi veriliyor.

EU4 - Yaşam Kalitesi Önerileri ve Değişiklikleri
EU4 günlüklerinde bu hafta yaşam kalitesini geliştirmeye yönelik gelen önerilerden bahsediliyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Playstation 5 Hakkında İlk Resmi Bilgiler
@Voidian tarafından açılan bu konuda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri inceleyebilirsiniz.

EU4 - Multiplayer: Nisan 2019
@Voidian tarafından Europa Universalis IV multiplayer etkinliği düzenleniyor.

Hearthstone - Rise of Shadows Meta Desteleri: Nisan 2019
@reddga tarafından açılan bu konuda Nisan 2019 meta destelerini inceleyebilirsiniz.

Bakü Doğu Halkları Kurultayı (1920)
@Ecdad Computer tarafından açılan bu konuda Bakü Doğu Halkları Kurultayına dair bilgiler veriliyor.

Company of Heroes 2 Yaşadığınız Komik Olaylar
@Alduin tarafından açılan bu konuda COH2'de yaşadığınız komik olayları paylaşabilirsiniz.

Rome II - Ayın Birimi #2: Cinnetkarlar
@Aytaç tarafından düzenlenen Rome II ayın biriminde bu ay Cinnetkarlar inceleniyor.

Thor Nasıl Oynanılır ?
@komedian tarafından açılan bu rehberde Thor oynayışının incelikleri ele alınıyor.

İlahi Komedya | Dante Alighieri
@Justicar tarafından açılan bu konuda Dante'nin İlahi Komedya'sı yorumlanıyor.

Rome II - Multiplayer: Nisan 2019
@Aytaç tarafından Rome II multiplayer etkinliği düzenleniyor.

Yeni Başlayanlar İçin Imperator: Rome Rehberi
@Duman tarafından yeni başlayanlar için Imperator: Rome rehberi açıldı.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÜYE RÖPORTAJI
@altnkurt ile röportaj.

Bize bir cümleyle kendini tanıtabilir misin?
@altnkurt: Merhaba ben Umut. Bir cümleyle özetlemem gerekirse tam zamanlı gamer, boş zamanlarımda öğrencilik yapıyorum.

Neden Strategyturk? Strategyturk'te topluluğa katkılar sağlamaya iten sebepler neler?
@altnkurt: Strategyturk topluluğa ulaşmak ve hizmet etmek için ideal bir platform. Oyun ve benzeri bir çok konuda ortak ilgi alanlarına sahip insanlarla fikirlerimi paylaşmak gerçekten güzel bir duygu.

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Favori strateji oyunun nedir?
@altnkurt: İlk strateji oyunum ilk Aoe oyunu olması lazım. Çok net hatırlamıyorum. Favori strateji oyunum Bfme 2 sanırım. Çoktandır oynamadığımı da belirtmek isterim.

Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@altnkurt: Son zamanlarda Rimworld, Factorio gibi sandbox simulasyon oyunlarına sardım diyebilirim. Onun dışında AAA açık dünya oyunlarından da ara sıra açıp oynadıklarım var.

Ne tür müziklere, filmlere ilgi duyuyorsun? Üyelere önerdiğin filmler var mı?
@altnkurt: Müzik zevkim sürekli değişiyor diyebilirim. Son yıllarda yerli ve mümkünse eski müzikleri tercih ediyorum. Film konusunda çok seçici değilim. Fantastik ve bilim kurgu favori kategorilerim. Yüzüklerin Efendisi, Testere ve Yıldızlararası da favori filmlerim. Üyelerimize öneri olarak da Dwayne Johnson ve Keanu Reeves'in son yıllarda çıkan filmlerinin tümünü önerebilirim.

Sahip olduğun hobiler ve fobiler neler? Boş zamanlarını PC dışında nasıl geçiriyorsun?
@altnkurt: Sahip olduğum hobiler çoğunlukla pc üzerinde. Onun dışında yemek yapmaktan çok zevk alıyorum. Bazen tek başıma sahilde dolaştığım ve bir banka oturup bir süre kafa dinlediğim de oluyor ayda bir defa. Fobilerime gelirsek eşyalarıma çok bağlıyımdır. Sahip olduğum herhangi bir şeye birşey olmasına dayanamıyorum. Bu maddi olur manevi olur.

Fırsatın olsa 5 sene geleceğe mi gidersin, 5 sene geçmişe mi?
@altnkurt: Hayatım boyunca yaptığım veya yapmadığım hiçbir şeyden, aldığım hiçbir karardan pişman değilim. Fakat yine de geçmişe gitmek isterdim. Tekrar yaşamak istediğim, yaşamaya doyamadığım anılarım var.

Filmlerden, dizilerden ve oyunlardan etkileyici bulduğun karakterler var mı?
@altnkurt: Boromir seride en az rol alan karakterlerden olsa da hayatım boyunca peşinden gitmek istediğim ilk insan oldu. Ezel'deki Ramiz dayı sözleriyle hayattaki bakış açımı değiştiren karakterlerden. Onun dışında oyunlardan spesifik olarak hatırlayamasam da kiminden sadakat kiminden cesaret kimindense fedakarlığı öğrendiğim bir çok karakter tanıdım. Kendini feda eden karakterlere karşı aşırı bir sempatim var diyebilirim. Yine de çerçeveletip asmak isteyeceğim kişi Stannis olurdu sanırım.

Tarihin herhangi bir döneminde yaşayabilecek olsan, hangi dönemde yaşardın?
@altnkurt: Bu konuda net bir fikrim yok. Skolastik düşüncenin hakim olduğu Avrupa'da bi papaz olmak isterdim herhalde.

Genel Forumlar Ekibinde hayat nasıl? Üyeleri GF kategorisinde yeni neler bekliyor?
@altnkurt: Genel forumlar bir çok alanı içinde barındırdığı için forumun en geniş kaynak havzasına sahip. Hal böyle olunca yapılabilecek içeriklerin de bir sınırı olmuyor. Önümüzdeki dönem için her hafta gazetede yer edinecek bir konu planlıyorum. Bazı işler düzenli yapıldığında güzel oluyor.

Film Kulübü başkanı olarak neler paylaşmak istersin?
@altnkurt: Film gecelerine start veriyoruz. Bunun nasıl bir düzende olması gerektiğini uzun zamandır düşünüyordum. Sonunda şöyle bir karar verdim. Ayın belli haftaları belli konseptte filmler izleyeceğiz. Mesela ilk hafta nostalji, ikinci hafta güncel gibi. Herkesin her filmi izlemek istemeyeceğini düşündüğüm için böyle bir plan yaptım. Bunu aylık döngüde tutarak zaman zaman herkesin kendine hitap edecek bir şeyler bulacağını umuyorum.

@Aeschyli: Altnkurt Protokolü hakkında düşüncelerin neler?
@altnkurt: Henüz alpha aşamasında. Geliştirmeye devam edeceğim. Ayrıca sürpriz bir açıklama da yapayım. Protokolün Imperator: Rome versiyonu üzerinde çalışıyorum.

@Aeschyli: Forumda en beğendiğiniz Praetor kimdir? Neden?
@altnkurt: Birisini beğenip ötekileri gücendirmek istemiyorum. Praetor'lerimizin hepsi birbirinden değerli.

@Aeschyli: Europa Universalis kitlesiyle bir sorununuz mu var? Varsa sebepleri neler?
@altnkurt: Europa Universalis kitlesiyle spesifik bir sorunum yok. Casual oyuncu kitlesiyle bir sorunum var. Oyunlar benim gözbebeğimdir. Hepsinin yeri ayrıdır. Fakat casual oyuncular bazı oyunlara diğerlerinden fazla ilgi gösteriyor. Ben bu ayrımcılığa karşıyım işte. Hepsi benim evladım gibi ve hepsine aynı değeri veririm. Gamer kardeşlerimizden de bunu bekliyorum.

@Aeschyli: İzmir hakkında ne düşünüyorsun?
@altnkurt: İzmir çok sıcak. Bi de nem çok nem.

@Ecdad Computer: Neden Kurtlar Vadisi?
@altnkurt: Racon içeren dizilere karşı zaafım var sanırım. Ezel de benzeri şekilde beni kendine bağlamıştı. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz var sırada.

@Aytaç: Ramiz dayı mı Doğu bey mi?
@altnkurt: Doğu bey de büyüğümüzdür ama Ramiz dayı tek atar.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

iDqgwV5.png
STRATEGYTURK FİLM KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım. -Vito Corleone

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
151568( +1093)

Konu Sayısı
10926 ( +60)

Üye Sayısı
4251 ( +36)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
HAFTALIK FORUM GAZETESİ #77
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK FORUM GAZETESİ »

[+] 7 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ramiz dayı ve Dwayne Johnson kısımlarında büyük hayal kırıklığına uğradım.

FB_IMG_1553089194738.jpg
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ayağımızı denk alalım topuktan olmayalım. Bunu öğrendiğim iyi oldu.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 2 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şimdi kafama şöyle bi şey takıldı altnkurt protokölü imperator romeda direk imkansız değil mi ? Eğer yeterli paran yoksa paralı askerleri kiralayamıyorsun ve paran biterse paralı askerler ya taraf değiştiriyo ya senin yönetiminden çıkıyor @altnkurt açıklayabilir mi bunun nasıl işleyeceğini ?
Ara
DLC'ler ile eklenecek .s
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.