Forum Gazetesi #78 [13/05/2019] - Röportaj: Ecdad Computer

ykHv9XD.png

HAFTALIK FORUM GAZETESİNİN 78. SAYISINA HOŞ GELDİNİZ.
- 13 MAYIS 2019 -

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
MANŞETLER

Imperator: Rome Türkçe Yama
Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Yama 1.0 sürümü (%92.07) çıktı.

Strategyturk Imperator: Rome İncelemesi
Strategyturk Imperator: Rome İncelemesi yayımlandı.

Satranç Turnuvası: Mayıs 2019
Mayıs 2019 satranç turnuvası başlıyor.

Ekran Görüntüsü Etkinliği: Mayıs 2019
Mayıs 2019 Ekran Görüntüsü Etkinliğinde başvuru aşamasındayız.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
STRATEJİST
Strateji dünyasında geçtiğimiz hafta.

Imperator - Eş Konsüller, Hükümet Yetenekleri ve Güç Potansiyeli
Imperator: Rome günlüklerinde bu hafta eş konsüllerden, eşlerden, hükümet yeteneklerinden ve güç potansiyelinden bahsediliyor.

AoW: Planetfall - Syndicate #1
Age of Wonders: Planetfall'ın bu günlüğünde Syndicate tarafı hakkında derinlemesine bir anlatım yapılıyor.

Hearthstone - The Dalaran Heist
The Dalaran Heist'in ilk 2 bölümü 16 Mayıs'ta çıkıyor.

CK2 - 3.1.1 Yaması
Crusader Kings II'nin 3.1.1 yaması 16 Mayıs'ta çıkıyor.

Imperator - 1.0.2 Cunctator Yaması
Imperator: Rome'un ikinci hotfix yaması olan 1.0.2 Cunctator çıktı.

Stellaris - Gezegen Atamaları ve Sektör Yenilikleri
Stellaris günlüklerinde bu hafta gezegen atamaları ve sektör değişikliklerinden bahsediliyor.

EU4 - Almanya'daki Harita Değişiklikleri ve Yeni Ülkeler
EU4 geliştirici günlüklerinde bu hafta Almanya'daki harita değişiklikleri ve yeni ülkeler tanıtılıyor.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÖNE ÇIKANLAR
Sizler için seçtiklerimiz.

Tigranocerta Savaşı (MÖ 69)
@Mabella tarafından Savaş Tarihinde açılan bu konuda milattan önce 69 senesinde gerçekleşen Tigranocerta savaşı inceleniyor.

Dünya'nın İlk Süper Gücü 2. BÖLÜM GELDİ!
@Gurt tarafından Imperator: Rome'da bir Roma hikayesi kaleme alınıyor.

Valve Index VR Kit
@reddga tarafından açılan bu konuda Valve'in sanal gerçeklik donanımına dair ilk bilgiler yer alıyor.

"ALARAK" Başlangıç Rehberi
@irfandurmus tarafından kaleme alınan bu rehberde Heroes of the Storm'dan Alarak inceleniyor.

İnternet Testleri
@Gustav Adolf tarafından açılan bu konuda ilginç internet testlerini ve sonuçlarınızı paylaşabilirsiniz.

Imperator:Rome Ticaret Cumhuriyeti
@gLo1NN tarafından Imperator: Rome'da bir Kartaca hikayesi kaleme alınıyor.

Osmanlı Neden Yıkıldı?
@Rodemape32 tarafından açılan bu konuda Osmanlı'nın yıkılma sebepleri tartışılıyor.

Film ve Dizilerde Beğendiğiniz Zırhlar ve Silahlar
@altnkurt tarafından açılan bu konuda dizi ve filmlerden beğendiğiniz silahları ve zırhları paylaşabilirsiniz.

Brandenburg Rehberi
@Mr Holmes tarafından Europa Universalis IV'te bir Brandenburg rehberi kaleme alındı.

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
ÜYE RÖPORTAJI
@Ecdad Computer ile röportaj.

Bize bir cümleyle kendini tanıtabilir misin?
@Ecdad Computer: Merhaba, Adım Ulaş Deniz. Öğrencilik yapan bir vatandaşım.

Strategyturk ile tanışman nasıl oldu?
@Ecdad Computer: Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaş forumun açıldığını haber verip üye yaptırmıştı.

Neden Strategyturk?
@Ecdad Computer: Açıkçası buradaki kaliteyi, azmi başka bir yerde gördüğümü hatırlamıyorum. Bireyselleşmenin arttığı bu dönemde topluluk, bu niş forum bilincini korumak takdir edilesi. Forumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

İlk oynadığın strateji oyunu neydi? Favori strateji oyunun nedir?
@Ecdad Computer: İlk abimin yüklediği, adını hala bilmediğim bir RTS oyununu oynadım, İskender döneminde geçiyordu galiba. Ancak ilk adam akıllı Medieval 2 oynamışımdır.

Son zamanlarda hangi oyunları oynuyorsun?
@Ecdad Computer: Son zamanlarda EU4, War Thunder, Team Fortress 2 ve Super Mario Bros. oynuyorum.

Ne tür müziklere, filmlere ilgi duyuyorsun?
@Ecdad Computer: Anadolu Rock ve bazı Folk Metal eserlerden hoşlanıyorum. Film olarak genelde Kemal Sunal filmleri izlerim.

Sahip olduğun hobiler ve fobiler neler? Boş zamanlarını PC dışında nasıl geçiriyorsun?
@Ecdad Computer: Hobi olarak eski bilgisayarlarla uğraşıyorum, PC dışında ya kitap okuyorum, ya da öbür bilgisayarlar ile oynuyorum.

Tarihin herhangi bir döneminde yaşayabilecek olsan, hangi dönemde yaşardın?
@Ecdad Computer: 1980-2000 arası dönemde yaşamak isterdim.

Bilgisayar Kulübü başkanı olarak neler paylaşmak istersin?
@Ecdad Computer: Bilgisayar Kulübü diğer kulüplerden biraz farklı bir kulüp. İnsanların bilişim konusunda bir şeyler paylaşabileceği bir yer. Bu yüzden "Kod Gecesi" gibi zor konseptler haricinde etkinlik potansiyelimiz yok. Ancak yaza doğru Bilişim Tarihi ve Bilişim Sohbetleri konuları tekrar devam edecek.

Yakın bir zamanda Imperator: Rome Türkçe Yama projesinde çeviri ekibinde görev aldın, nasıl bir deneyimdi?
@Ecdad Computer: Hoş bir deneyimdi. Her ne kadar mükemmel bir İngilizcem olmasa da, ekibin diğer üyelerinin yardımıyla ortaya çok güzel bir ürün çıkardık. Yamanın çıkmasında desteği olmuş herkese tekrar teşekkür ediyorum.

@Voidian: Atari 800 vs Commodore 64 desem?
@Ecdad Computer: Commodore 64 derim.

@Belendithas: Soundblaster mı yoksa AdLib mi ?
@Ecdad Computer: Ses kalitesi konusunda Synthisizer olarak Roland MT-32'yi öneririm. Öbür türlü Soundblaster Pro tabii ki de.

@Aytaç: Artık neden twitch yayınlarında aziz silivros göremiyoruz?
@Ecdad Computer: Çok Aziz Silivros anı yakalayamıyorum açıkçası.

@Gurt: Kullanıcı adının özel bir anlamı veya geçmişi var mı yoksa o an aklına geleni mi yazdın?
@Ecdad Computer: Espiri mahiyetinde Osmanlı Bilgisayar Şirketi olarak düşündüm "Ecdad Computer"i.

@Attila the Hun: Bilgisayarlara ve teknolojiye ilgin nereden geliyor?
@Ecdad Computer: Bilgisayarım ile sorunlar yaşadığım zaman sorunlarıma çözüm ararken yavaştan tekniğine ilgim de oluşmaya başladı

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN KULÜBÜ

nFBzL2b.png
STRATEGYTURK BİLGİSAYAR KULÜBÜ

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
HAFTANIN SÖZÜ

Hello, world! - Brian Kernighan

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
FORUM İSTATİSTİKLERİ

İleti Sayısı
153192( +1624)

Konu Sayısı
11052 ( +126)

Üye Sayısı
4331 ( +80)

ay%C4%B1ra%C3%A7.png
SON
HAFTALIK FORUM GAZETESİ #78
STRATEGYTURK'ÜN TÜM ÜYELERİNE TEŞEKKÜRLER.
« GERÇEK ROMALILAR İÇİN GERÇEK ROMA YAMASI »

[+] 10 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.