[Forum Oyunu] Königsberg 1945 [Savaş Başlıyor]
Heyy yaşasın yine Marşal benim :P. O değil de orada zafere ulaştıktan sonra Sovyetlere yenilmek ?

hitler_o_317053.gif
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kalan tümenlerin birine gireyim bende o zaman.
Ara
(11-04-2017, 19:29)PashaZade : Heyy yaşasın yine Marşal benim :P. O değil de orada zafere ulaştıktan sonra Sovyetlere yenilmek ?

hitler_o_317053.gif

Buradaki birlikler sağ salim Berlin'e dönebilseydi bir bir ay daha yaşardı Nazi Almanyası Stalinin aşırı korumacı tavrından dolayı...

(11-04-2017, 19:30)Sübaşı : Kalan tümenlerin birine gireyim bende o zaman.

Volksturmlar kaldı sadece ekliyorum.
Ara
Geri çekilmek yok.2 milyon Sovyet ordusunu yok edip zafer getiriyoruz.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Bugün başlarız daha katılan olmazsa...
Ara
Yaz beni
Ara
Doğu Prusyadaki büyük savaşlar sonucunda pek çok tümen Königsberg'te sıkılı kalmıştı.Şehire henüz direk bir saldırı yapılmamıştı ama Sovyet hareketlilikleride bir hazırlık belirtisi içindeydi.Bazı Keşif birlikleri verdikleri raporları ortaya koyduğunda düşman sayısının 2 Milyona yakın veya aşkın en az 4000 üstü Tankın ve bir o kadar uçağın hazır durumda olduğu belirtildi.

[b]Feldmarschall[/b]
Şehirin içine çekildiğinde etrafta gönüllülere dağıtılan ekipmanları görürsün.Çoğu daha askerlik yaşına gelmemiş çocuk yada 40'ını geçmiş kişilerdir.Asker görevini yapacak durumda bile değildir.Korunması gereken kişilere biz silah dağıtıyoruz dersin kendi kendine...Kendi durumunda ise ilerideki hedefler için bir hedef seçmen gerekiyordur.

A)Hedefimiz şehiri son adama kadar savunmak olmalı
B)Hedefimiz şehirde başarılı bir savunma yaptıktan sonra limanlardan en azından kaliteli az sayıda birliği berlin'e güvenliğe götürmek olmalı
C)Şehri savunurken bir yandanda berlin'e doğru yol üzerindeki düşmanın zayıf bir noktasını bulmak olmalı şehri savunduktan sonra buradan yarıp gitmeye çalışabiliriz.
D)Hedef mutlak zafer olmalı tüm düşmanı Doğu Prusyadan sürelim.

Hulkspider03
Şehirdeki gönüllülerden oluşan birliğinde askerlik yaşında kimse yoktur nerdeyse.15-16 yaşındaki çocuklarında silah kullanımı konusundaki bilgisi aşikardır.Ancak biraz eğitilirse çok yakın mesafeden başarılı atışlar yapabileceklerini düşünürsün.Ancak 20-30 metreden ilerisinde büyük ihtimal sadece şanslı vuruşlar isabetli olacaktır.Bir yandanda önceden savaşmış bir gözünü kaybetmiş eski askerler yada yaşı büyük kişilerde birliğine dahildir.Aralarından bazılarını birliklere lider olarak seçmek herkesin savaştaki verimini arttıracaktır.

A)Silah eğitimi ver
B)Birliklere deneyimli liderler ara
C)Şehir dışındaki sovyet hareketini gözlemle 

Menars
17.Piyade Tümeni durmaksızın yaptığı savaşlarda yorgun düşmüş ve ekipman sıkıntısı çekmektedir.Şehrin etrafı tamamen çevrildiği sürece dışarıdan bir yardım beklemekte pek mümkün değildir.(Şehrin etrafı çevrilmesede gelecek yardım yokta zaten)İyi tek haber düşmandan kaçarken kurtarabildiğin Tank savarlardır. 

A)Volksturmlara dağıtılan ekipmanların bir kısmını al(Diğer oyuncularıda etkileyecek)
B)Birliklere sadece hedefi vuracaklarından emin olduklarında ateş açma emri ver
C)Şehirdeki erzak stoklarını kontrol ettir.

Probang
Şehirin içinde birliğini kontrol ederken sabit flak bataryalarını görürsün.Bir yandan binlerce uçağa karşı bu sayı ne işimize yarayacak desende bir yandanda düşman uçaklarını korkutup kaçırmakla durmaksızın kafanızda vız vız ötmesinin arkasındaki farkı çok iyi biliyorsundur.

A)Şehir merkezine Flak 88'leri yerleştirelim
B)Limana Flak 88'leri yerleştirelim
C)Bütün şehire Flak 88'leri dağıtalım.
D)Flakları düşman tanklarına ateş açabilecek geniş sokaklara yerleştirelim.(Uçaklarada ateş açacaklar ama daha önde oldukları için daha kolay av olacaklar)

PashaZade
4.Ordular Birliği adını alsada komutandaki birlikten geriye 2 Tümen asker ya kalmıştır yada kalmamıştır.Elindeki Anti Tanklar diğer tümenlere göre daha eski ve sovyet Ağır Tanklarına karşı uzun mesafede nerdeyse tamamen etkisizdir.Tamamen seçeneklerinin kitlendiği sırada önceliği

A)Şehire tahkimatlar oluşturmaya verirsin
B)Anti Tank mayınlarını şehre yerleştirmeye karar verirsin.
C)Şehirde neler yapabileceğine karar vermek için etrafta ufak bir gezintiye çıkarsın.

Sübaşı
Senin birliklerin önceden bölgedeki direnişçilere karşı ufak bir çatışma yaşamıştır ama en azından bu onlara ufak bir savaş tecrübesi olmuştur.Gerçek savaş yakında ve korunması gereken bir şehir vardır.

A)Gece Hava Bombardımanlarına karşı önlem alalım.
B)Yakın savaş için eğitim verelim.
C)Birliklere PanzerFaust yada PanzerShreckleri nasıl daha verimli kullanabilecekelrini gösterelim.

Cpt Macmillian

Bütün Volksturm tümenlerindeki sorunların aynısı sendede olsada sen öncelikle savaş için hedef belirlemeyi öncelik seçersin.Eğitimler sonradan bu hedefi karşılamak için yapılacaktır sonuçta... 

A)Hedefimiz şehiri son adama kadar savunmak olmalı
B)Hedefimiz düşmanı doğu Prusyadan tamamen sürmek olmalı
C)Hedefimiz düşmanın dikkatini buraya çekip diğer cepheleri hafifletmek olmalı.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C)Bütün şehire Flak 88'leri dağıtalım.
Ara
C)Hedefimiz düşmanın dikkatini buraya çekip diğer cepheleri hafifletmek olmalı.
Ara
A şıkkını seçiyorum
Ara
C

Mareşal olarak bir bakalım şehre.

Senden harita bekliyorum ileriki turlarda @TR Ace
Ara
A şıkkını seçiyorum
Ara
(12-04-2017, 17:08)PashaZade : C

Mareşal olarak bir bakalım şehre.

Senden harita bekliyorum ileriki turlarda @TR Ace

Bakalım bulabilirsem...
Ara
C)Şehirdeki erzak stoklarını kontrol ettir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
C)Birliklere PanzerFaust yada PanzerShreckleri nasıl daha verimli kullanabilecekelrini gösterelim.
Ara
Herkes seçti galiba yarın girerim yeni turu...
Ara
Not:Gelecek Tur Şehre Top Ateşi Başlıyor.
Probang 
Flaklar yüksek noktalara ve yakın savaştan biraz uzak kalacak şekilde şehir içine dağıtılır.Ancak sayıları azken kendi pozisyonlarını çok fazla belli ederlerse düşman top ateşi başladığında kolaylıkla pozisyonları bulup yok edilecek konumdadırlar.

A)Flaklara uçaklara karşı sadece vurabilme şansı yüksek olduğunda ateş emri ver(Bir uçağı vurmak tabide)
B)Flakların yakınlarına kamyonlar getirelim.Belirli bir sayıdaki ateşten sonra yerlerini değiştiririz.
C)Flakların etrafını çevirirken üstlerinide örtelim.

Cpt Macmillan
Tümenin belirlediğine hedef ulaşabilmesi için Stalin'e buradaki birliklerin tehlikeli olduğunu düşündürmen gerekiyordur.Bir şekilde Berlin'e gitmekten onları alı koymak için birşeyler düşünmeye başlarsın.

A)Şehir dışına uzaktan rastgele ateş açalım
B)Düşman keşif birliklerine geceleri ufak saldırılar yaparak geri çekilelim.

Hulkspider03
Herkese silah kullanmak için eğitim vermektense fazladan atılacak mermiler bile Alman ordusunda bulunmuyordur artık.Silahları nasıl tutacaklarını nişan almayı göstersende 2-3 günlük süreçte kişi başı en fazla 1-2 kez ateş edilmiştir.

A)Mermileri kullanmaları gerek
B)Bu şekilde devam edelim.
C)Mermi kullanmak tamamen yasak

PashaZade
Etraftaki büyük binalar ve geniş sokaklar iyi savunma hazırlanabilecek konumlardır.Şehrin merkezi düşse bile Limandada son bir savunma yapabileceğini sadece hazırlıklara başlaman gerektiğini düşünürsün.Ama gözüne bir yandanda vurulmuş küçük silah ve cephane fabrikaları takılır.

A)Şehire gelecek saldırılar için tahkimatları başlayalım
B)Limanda 2.bir savunma için tahkimatlara başlayalım
C)Fabrikaları kullanılabilir hale getirmeye çalışalım.

Feldmarschall
Şehri son kişiye kadar savunmak kolay olsada askerlerin buna kendini hazırlaması gerekiyordur.Onlara neden teslim olmak yerine sonuna kadar savaşmaları gerektiğini açıklamak için bir konuşma düşünmeye başlarsın.

A)Stalingraddaki 6.Ordudan bahset
B)Ülkenin zor durumundan bahset
C)Bölgedeki direnişin önemini anlat 

Menars 
Şehirdeki erzağı kontrol ettirmek doğru karardır.Bütün yiyecekleri ve cephaneyi bir köşeye topladığında yiyeceklerin sadece kısa bir süre daha dayanacağını farkedersin.Cephane ise bir kişiye 7 mermi verecek şekilde bile uzun süre dayanmayacaktır.

A)Erzakların kontrolünü ben yapacağım.(Diğer birliklere dağıtılan erzağı vsde sen seçeceksin gelecek turlarda)
B)Birliğime dağıtılan erzağı kısıtlayacağım
C)Erzak ve cephanenin 4te1ini kendi tümenim için saklayacağım.

Sübaşı
Bir diğer tümen gibi seninde cephane harcayacak durumun yoktur.Tahmini düşman tank sayısı 4 bin ini aşmıştır ve bütün orduda zaten 4 Bin adet cephane yoktur.

A)Mermi kullanmadan eğitime devam et
B)Bu kadar eğitim yeter zaten ateş edemiyorlar.
C)10 Kişiden 1'ine 1 sefer ateş izni ver diğerleride görüp öğrensin.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O mermiyle 2 milyon sovyet ordusunu vuramayacağız anlaşılan. :D
Victor Hugo
Ara
(13-04-2017, 15:05)menars : O mermiyle 2 milyon sovyet ordusunu vuramayacağız anlaşılan. :D

Bir mermiyle 3-4 kişiyi delip geçebilirseniz mümkün hayla :D .
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
B şıkkını seçiyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.