[Forum Oyunu] Königsberg 1945 [Savaş Başlıyor]
A şıkkını seçiyorum.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
A)Stalingraddaki 6.Ordudan bahset
Ara
B)Düşman keşif birliklerine geceleri ufak saldırılar yaparak geri çekilelim.
Ara
C)Flakların etrafını çevirirken üstlerinide örtelim.
Ara
A)Mermi kullanmadan eğitime devam et

Plastik mermi yokmu :/
Ara
Beyler erzaklar bende, dikkatli kullanalım erzakları yoksa elinizden alırım :D
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(13-04-2017, 20:01)Sübaşı : A)Mermi kullanmadan eğitime devam et

Plastik mermi yokmu :/

Plastik mermi veya yuvarlak plastik baton (PBR)[6], özel olarak dizayn edilmiş silahlardan ateşlenen ve öldürücü olmayan bir mermi çeşididir. 1973 yılında, İngiliz güvenlik güçleri tarafından, Kuzey İrlandalı isyancılara karşı kullanılmak üzere geliştirilmiştir.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@PashaZade şıklara bekleniyorsunuz.
Ara
İlk isimiz o fabrikalarda artillery uretmek olcak. Ahmet vermezse biz yapariz.

C)
Ara
Probang
Top ateşlerinden korumak için üstlerini siperlerdeki gibi tellerle örtersiniz muhteşem bir koruma olmasada en azından bir binanın içine saklamaya çalışıp binanın üstüne yıkılmasından iyidir.İşinizi bitirdikten birkaç saat sonra ise şehire rastgele top ateşi başlar

A)Top ateşinden korunmak için evlere sığınalım 
B)Ufak çukurlar kazıp içlerine saklanalım
C)Askerlere etrafa dağılmalarını birbirlerine yakın durmamalarını söyle 
D)PashaZade'e yardım et 

[b]Cpt Macmillan[/b]
2 Gündür yaptığınız saldırılar düşmanın dikkatini pek çekmesede nöbetçilerin sinirlerini bozduğunu farkedersiniz.Bazı yerlerde askerlerin olmasa bile nöbetçiler korkudan rastgele ateşler açmaya başlar.Saldırı yaptığınız son gece askerlerinden birisi bir düşman askerinin rusça birşey söylediğini farkeder rusça bilen bir askere çeviri yaptırmak istersin askerin dediği şey "Königsberg size hem uzaktan hemde havadan cehennem olacaktır"

A)Uçaksavarları uyarmak için askerler gönder
B)Düşman hava ve top saldırılarına karşı evlere sığın
C)Kendi birliklerine ufak siperler kazmalarını iste 
D)PashaZade'e yardım et 

[b]Hulkspider03[/b]
Eğitime 2 gün daha devam edersiniz ama evlerden birine gelen top ateşi bütün dikkatleri dağıtır.Düşman özel olarak birşeye nişan almıyor şehre rastgele ateş açıyordur.(Şimdilik bilmediği için tam yerinizi tabi) 

A)Eğitime küçük gruplar halinde dağılıp devam edelim
B)Herkese etrafta kafalarını koruyabilecek biryerlere saklanmalarını söyle 
C)Siper kaz(siper kazana kadar açıkta olacaksınız) 
D)PashaZade'ye yardım et 

[b]Menars [/b]
Erzak ve cephaneleri şehirde güvenli bir konuma alıp diğer birliklerin alımlarını incelemeye başlarsın.Şuanki harcamayla erzaklar en fazla 1.5 Hafta dayanabilecektir.Cephaneyse ondan daha büyük bir sorundur...

A)Bütün tümenlere bundan sonra erzağın yarısını dağıt
B)Tam erzak dağıtımına devam et
C)Bütün Tümenlere erzağın 4 te 1ini dağıt
D)Diğer Tümenlere yarım dağıtırken kendi tümenine tamamını dağıt.(tamdan kastım günlük ihtiyacın tamamı)
E)PashaZade'ye yardım et 

[b]Feldmarschall[/b]
Stalingraddaki yaşanmış durumu açıklamaya başlarsın "Kardeşlerim bundan 3 sene önce bizler Stalingraddaydık orada koca bir ordumuz günde 100 gr ekmek -20 derece soğukta parmakları tetiğe sığmayacak kadar büyümüş halde savaştılar hergün teslim olun sesleri gelirken onlar vatanları için savaşmaya devam ettiler.Onlardan kat kat büyük birliklerle savaşırken dahi bir subay tek başına 30 Tankı havaya uçurup bir saldırıyı durdurdu.Savaşamayan doktorlar bile uçakla bölgeyi terk etmektense son ana kadar Alman askeriyle kalmayı seçti.Uzun süre sonra şehir savunması düştüğünde düşmanlar general Paulus'u yakaladılar.Paulus'a zorla teslim ol emri verilsede Paulus teslim olmayınca bütün orduya Paulus teslim oldu haberi verildi (Dünyayada aynı şekilde) Ancak kalan alman birlikleri eğer biz burada yenileceksek diğer birliklere toparlanacak zamanı vereceğiz diye düşünerek son ana kadar savaşarak öldü Onlar size bugünü böyle bıraktılar belki savaşın sonucu değişmedi ama onlar olmasaydı belkide düşman 2 sene önce burada olacaktı..." konuşmanı tümen dikkatle dinledikten sonra top ateşleri senin birliğinide vurmaya başlayacaktır.

A)Top ateşinden korunmak için evlere sığınalım 

C)Askerlere etrafa dağılmalarını birbirlerine yakın durmamalarını söyle 
D)Tankları korumaya öncelik verelim.
E)PashaZade'ye Yardım Et 

[b][b]Sübaşı [/b][/b]
Panzerfaust ve Panzershrecklerle eğitimi bitirdikten sonra çok az sayıdada olsa anti tank bombalarınıda öğretmeyi tercih edersin.Ancak çok az sayıda olması atmanı engelleyince el bombası yerine çürümüş patates kullanırsın(Çok yaşa CoD 2 sahnesi).Cephane sorununu çözmek aklında varken düşman top ateşide başlayacaktır.

A)Menarsdan daha yüksek bir pay iste 
B)Top ateşinden korunmak için evlere sığınalım
C)Ufak çukurlar kazıp içlerine saklanalım 
D)PashaZade'ye yardım et 

[b][b]PashaZade[/b][/b]
Bu küçük fabrikalarda Tank veya benzeri büyük araçlar üretilmesi imkansız olsada cephane ve silah yapımı mümkün olacak şekilde duruyordur.Özelliklede ordunun son yapımı mp44'ları üretebilmek işe yarayacaktır.Ama fabrikaların tamiri için yardıma ihtiyacın vardır(En az 1 oyuncu daha gerekli senden başka tek turda yapabilmen için) ayrıca fabrika tamir edildikten sonra iki fabrika için toplam 500 asker sürekli çalışmaya bırakılmalıdır.

A)Tamire ve 1 fabrikada silah diğerinde cephane üretmeye başla
B)Tamire başla 2 fabrikadada silah üret
C)Tamire başla 2 fabrikadada cephane üret 
D)Tamire başla 1 fabrikada Panzershreck üretirken diğerinde cephane üret
E)Vazgeç ve top ateşinden korunmak için siper kaz 

Not:PashaZade'e yardım et şıkkını 1 kişinin seçmesi yeterli ve Pasha E şıkkını seçerse sonradan değiştirebilirsiniz şıkkınızı (sadece pashaya yardımı seçen kişi için geçerli tabi)
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
Bir şey sorucam.Ben Paşa´ya yardım edersem erzak dağıtımını yapamayacak mıyım ?
Victor Hugo
Ara
D)Tankları korumaya öncelik verelim.
Ara
(14-04-2017, 13:58)menars : Bir şey sorucam.Ben Paşa´ya yardım edersem erzak dağıtımını yapamayacak mıyım ?

Erzak dağıtımı olacak gene ama şuankiyle aynı Tam'dan olacak.
Ara
A)Uçaksavarları uyarmak için askerler gönder
Ara
Herkes bir şıklarını seçsin o zaman bende ona göre seçerim.
Victor Hugo
Ara
D diyorum.

Birisi de bana yardim etsin.
Ara
@Feldmarschal nasıl ama demiştim sana yem attım diye :D .
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C)Ufak çukurlar kazıp içlerine saklanalım

Menarstan malzeme isteyipte adamı daha da sıkıntıya sokmanın alemi yok şu durumda :D
Ara
Yardım ediyormusunuz yoksa Hitlerle konusmaya berline mi gedeyim ?

tenor.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.