[Forum Oyunu] Königsberg 1945 [Savaş Başlıyor]
Arkadaşlar ben ölünce sizin okuyacağınız bir vasiyet olacak...
Evet, evet o vasiyet benim vasiyetim.
Ne yazdığı pek önemli değil ama birkaç tane tavsiye vereceğim.
İster uyun ister uymayın bu size kalmış.
Lakin benim hepinizi kurtarabilme ihtimalim var.
Ama hepimizin kurtulma ihtimali yok.
Bu savaşı kaybettiğimiz neredeyse kesin ve ben bir Reich Feldmarschall'ı olarak,
yenilgiyi kabul etmiyorum.
Bu yüzsüzlükle Berlin'e gitmem söz konusu bile olamaz.
Menars'ın kendisinden haber alamıyoruz ama onun gemileri zamanı gelince,
sizi götürmeye hazırlanacak.
Burada, haklı Alman topraklarında ölmek isteyen bu savaşta istemesin !
Çünkü Berlin ve Führer'in size ihtiyacı var...

Reichsfeldmarschall PashaZade
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
B)Merkeze güvenle ulaşmaya öncelik verin
Ara
Ben şık kullanacak mıyım?
Ara
(25-05-2017, 20:23)HulkSpider03 : Ben şık kullanacak mıyım?

Merkezdeydin diye biliyorum kullanabilirsin batı veya doğuya yardım içeren şıklarda senin.
Ara
merekzdeysede tahkimat yapmaya başlayabilir sonuçta herkes merkeze çekilmeye başladı yardımdan ziyade orada bir hazırlık lazım @HulkSpider03 değil mi @TR Ace ne dersin
Ara
A yı seçiyorum. Hadi askerler siper kazın!
Ara
(26-05-2017, 15:30)Feldmarschal : merekzdeysede tahkimat yapmaya başlayabilir sonuçta herkes merkeze çekilmeye başladı yardımdan ziyade orada bir hazırlık lazım @HulkSpider03 değil mi @TR Ace ne dersin

Kimin ne yapacağını doğru belirlediğiniz sürece her şıkkın bir anlamı olacak.Diğerlerinin ne seçtiğine dikkat edin yeter.
Ara
Bitti mi?
Ara
@TR Ace sormak lazım bitti mi kanka
Ara
Cpt macmillian bakamam diyordu bu günlerdede menarstanda ses yok (cpt cevap versede menarsı ne yapacağız başka birine onun birlikleri vermek istemiyorum fazla uçuyor olay)

Neyse Menars'ın birliklerin yerine ben seçicem o zaman herkes hazırsa girelim bugün yada yarın son olacak zaten birnevi
Ara
Gene bir savaş başlayamadan bitti.
Ara
Menars uzun zamandır gözükmüyor maalesef. Bu forum oyunun bitmesi kötü olur. Devam etme taraftarıyım ben sen iyisen @TR Ace
Ara
yani son olmasına gerek yok başka birini bulabiliriz belki ve menarsın işi çıkmıştır vs çünkü genelde gecikmezdi cpt macmillan ise arada bir girip çıkıyo ve sadece bakıp şıkkı seçip çıkıcak olay bu fazla zaman almaz diye düşünüyorum Ahmet devam edelim bence
Ara
Ace devam edelim o ksdar güzel gidiyorduk. Canlı tutun diyorsan Pasha ile rp yapabiliriz?
Ara
Sorun olmaz tamam yarın girerim turu menarsın birlikleri ben alıcağım size en avantajlı olacağını düşündüğüm şıkkı seçerek.
Ara
(04-06-2017, 00:22)TR Ace : Sorun olmaz tamam yarın girerim turu menarsın birlikleri ben alıcağım size en avantajlı olacağını düşündüğüm şıkkı seçerek.

Adamsın :)
Ara
Doğuda tankların korumasıyla birlikler geri çekilmeye devam ederken sovyet birliklerinin kovalaması can sıkıcı raddelere gelmiştir.İki Generalde geriye çekilirken askerleri durmaksızın koşturmak zorunda kalmış.Açlık ve benzeri etkenlerden yorgun düşüp yere düşenleri sırtlayıp götürecek vakit dahi bulamaz olmuşlardır.Üstlerine açılan rastgele ateşler bitmezmiş gibi sovyet uçakları  birde probaganda için kağıtlar atmaya başlar teslim olmalarını hayatlarını güvende olacağını belirten kağıtları bazı alman askerleri alınca tereddüt etsede 1 dakika durup düşünecek vakit dahi olmadığından kağıtlar yerlere düşürürken Merkez'e koşmaya devam ederler.Merkez'e çok az bir vakit kala birkaç yüz asker ellerinde kağıtlar silahlarını bırakmış şekilde sovyet askerlerine yürürken sovyetler ateşi kesmiş bir dakika sonra ise adamları el bombalarına hedef tahtası olarak kullanırcasına atarak adamların paramparça oluşunu Alman saflarına bağırarak göstermişlerdir.Ama bu korkakların yaptığı aptallık sayesinde sovyetler kalan birliklerin merkeze gitmesine izin verip bu olayı anlatmalarının Alman birliklerinin morallerine daha büyük darbe vuracağını düşünür.Rastgele açılan ateş ve birkaç zayiat dışında Almanlar doğudan başarıyla çekilir.

Batıda ise Probang birlikleriyle sıkıştırılmışken bir subayı "Efendim destek geliyor mu?Gelmiyorsa ne zaman çekiliyoruz?" dediğinde subaya ateş açar.Yerimizde kalıyoruz ve savaşıyoruz destek yok düşmanla burada savaşıcağız emrini verir.Kısa süreliğine bölgeyi tutsada kalan Alman askerleri bunun bir çılgınlık olduğunu düşünerek kaçışmaya başlar.Merkezde savunma hazırlığı olduğunu oraya geri çekileceklerini bağıran her askere Probang ateş etmeye çalışır hem sovyet askerlerine hem kendi askerlerine sıkmaya çalışırken kendi tümeninden bir keskin nişancı sağ elinden vurur.Diğer askerler ise onu merkeze götürme niyetinde bile değildir.Sovyetler sevinçle Probang'ı yakalayıp üstlerine götürürler.Sovyet Generali Probang'a "Yaşamak istiyor musun yaşamak istiyorsan çok yaşa Sovyet Rusya kahrolsun Almanya "diye bağırmasını söyler probang başta geri çekilsede ölüm korkusuyla söyledikten sonra sovyet generali kafasına sıkar... 

Sonuç:Batıdaki birliklerin yarısı kaçabildi doğudakilerin çoğu sağlam döndü merkez'e saldırı olmadı

Merkezin Etrafı ;Hafif Siperler Tahkimatlarla Kaplı 

Bütün Oyunculara Ortak Şık (Gelecek tur savaş olacak bu arada hazırlık yapmanız savaşı değiştirecek gene boş tur geçmiyoruz)

A)Tahkimatları ezip geçebilecek sovyet tanklarına karşı hazırlık yapalım
B)Tahkimatlara saldırabilecek sovyet piyadelerine karşı hazırlık yapalım 
C)Keskin nişancılar için yüksek pozisyonlar oluşturmaya çalışalım(ahım şahım birşey değil bina yıkıntıları felan koyulacak) 
D)Probang'tan kalan Flak 88'leri Merkezdeki Sokaklara yerleştirelim
E)Yaralı Birlikler için ufak bir çadır kuralım
F)Gemilerle iletişime geçip kalan bütün cephaneyi düşmana boşaltmalarını isteyelim
G)Alabildiğimiz en fazla cephaneyle sovyetlere yaylım ateşi açalım.

Feldmarschall 3.Panzer Ordusu 13 Bin Piyade 490 Tank 
HulkSpider03 2.Volksturm Division 36680 Volksturm 80 Flak88(Herkes seçebilir Flak şıkkını Hulkta gözüksede)
Menars 17.Piyade Tümeni 19900 Piyade 400 Pak 40 
Berkin Tümenin Kalanları Diğer Oyunculara Dağıtıldı 
PashaZade 4.Ordular Birliği 45 800 Piyade 700 Pak38+40 50 Ostwind 
Sübaşı 3.Volksturm Division 30350 Volksturm
Cpt Macmillian 7.Volksturm Division 21500 Volksturm

[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ya ben disari cikip sehit olmak istiyordum ama..
Ara
(04-06-2017, 15:44)PashaZade : Ya ben disari cikip sehit olmak istiyordum ama..

Kanka sen hayla limandasın bu arada sen A-B felan seçersen senin limandakileri etkileyecek sadece :D .
Ara
herkes bi tane seçse her şeye karşı hazırlıklı olabiliriz diye düşünüyorum

A)Tahkimatları ezip geçebilecek sovyet tanklarına karşı hazırlık yapalım
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.