[Forum Oyunu] Son Savaş : Orklar vs Krallar
İkinci Tur

Turlarda hata mevcut olabilir. Bulursanız beni haberdar edin. Onun dışında Krallar ve Dükler arasında her türlü zar takası mevcut olabiliyor. Geçen tur bu çok anlaşılmamış. Anlayamadığınız noktalar varsa direkt sorabilirsiniz.
[+] 5 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Herkes bizimle düşmanken kendimizi ortaya çıkartan hareketlerde bulunmayacağız. X

Ayrıca tapılacak tanrı varsa o da benim, insanlar neden gerçek kurtarıcılarına gitmiyor ki ?
Ara
Arkadaşlar seçimlerinizi kullandığınız zararla birlikte forumdan öm yollayın. Diğer türlü bor sürü platform karışıyor bulmakta zorlanıyorum. Anlamadığınız bir durum varsa discord üzerinden veya steam üzerinden direkt sorabilirsiniz.
Ara
2.Tur Sonuçları

Savaşlar

Alıntı:Imbridge Krallığı-Voalis Düklüğü-Marinus Düklüğü-Stelyra Düklüğü vs Grey Crow Horde  

Saldıran Taraf 21 zar ile saldırıyor - Savunmada 0 zar var. 

Saldıran Taraf Zarları 
e3e9753a8527f7f32feaa78f6dec9602.png

Savunan Taraf Zarları
-

Saldıran taraf savaşı ezici üstünlükle 82 toprak alarak tamamlıyor. 

Alıntı:Julia Düklüğü vs Marinus Düklüğü

Saldıran Taraf 4 zar ile saldırıyor - Savunmada 0 zar var

Saldıran Taraf Zarları
4a9efa1610dc30cb77e8e18eb60312cd.png

Savunan Taraf Zarları 

Saldıran taraf 11 toprak alıyor

Alıntı:Himmel Krallığı-Pierre Düklüğü vs Lavender Krallığı 

Saldıran Taraf 15 zar ile saldırıyor - Savunan taraf 12 zar ile savunuyor 

Saldıran Taraf Zarları 
68f7cc8892303bca478adfd42ad0f159.png

Savunan Taraf Zarları 
b7be93791fffdfa03deca47b8fba6c34.png

Saldıran Taraf 53 vs Savunan Taraf 40 
Saldıran Taraf 13 toprak kazandı.

Alıntı:Grey Crow Horde vs Stelyra Düklüğü

Saldıran taraf 6 zar ile saldırıyor - Savunan tarafın savunmada zarı yok

Saldıran Taraf Zarları 
02c8c05efd5a187033e86587a2e85ea6.png 

Savunan Taraf Zarları
-

Saldıran Taraf 24 toprak kazanıyor. 

Alıntı:Grey Crow Horde vs Voalis Düklüğü 

Saldıran taraf 7 zar ile saldırıyor - Savunan tarafın savunmada zarı yok 

Saldıran Taraf Zarları
4049145d4edd0dd1f93b79c66a373205.png

Savunan Taraf Zarları 
-

Saldıran Taraf 24 toprak kazanıyor. 

Alıntı:Orcs of the Salty Waters vs Lavender Krallığı 

Saldıran taraf 12 zar ile saldırıyor - Savunan taraf 12 zar ile savunuyor

Saldıran taraf zarları
a484c25061d4289770c1ca327172f60a.png
Savunan Taraf Zarları
e29548af12da79faecda4df9f55ea3ed.png

Saldıran Taraf 44 vs Savunan Taraf 44 
Savaş sonuçsuz kalıyor. 

Alıntı:Uralten Ogaren vs The Scream Hunter Clan 

Saldıran taraf 14 zar ile saldırıyor - Savunan taraf 15 zar ile savunuyor. 

Saldıran Taraf Zarları
c73ca1817a3cc10607e154ba5c9efb7c.png

Savunan Taraf Zarları 
097f43ff46b3aa83d1929e72c4ba6c1e.png

Saldıran Taraf 55 vs Savunan Taraf 51 
Saldıran taraf 4 toprak kazanıyor

Alıntı:Odeschalchi Horde vs Uralten Ogaren

Saldıran taraf 5 zar ile saldırıyor - Savunan tarafta zar yok

Saldıran taraf zarları
8504442ad002b02b464ce434658f1ab6.png

Savunan taraf zarları
-

Saldıran taraf 14 toprak kazanıyor.
Ara
Orklara karşı başlattığımız sefer büyük bir başarıya ulaştı.İnsanlık adına bütün insanları tebrik ederim.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
julia düklüğü olarak bağımsız olup lavender kralına bağlılık yemini ediyoruz ülkesini kızıllara satan bir krala daha fazla bağlı olmam

haritada güzel bir mor renk yaparsan beni sevinirim
Ara
latest?cb=20140209060349

Birinci Koalisyon Savaşı

Halka kafir olmadığımı anlatmak için temelini attırdığım imperiumdan büyük bir hışımla ayrıldım. Meclise gittiğimde herkes birbirine bir şeyler fırlatıyordu. Birkaç dakika sonra benim geldiğimi anladıklarında kitleler halinde susarak oturdular. Ne kadar sevilmeyen bir kral olsam da meclisin ruhani kuruculuğu bendeydi ve bizim hanemiz on yıllardır meclis başkanlığı yapıyordu.

Problemin ne olduğunu sorduğumda hep birlikte sefer diye bağırdılar. Sefer istiyorlardı... Düşündüm ve hanedanımızı doruk noktasına çıkartacak kişi olduğumu hayal ettim. Meclisteki kürsüme çıkıp, bütün yetkilerin bana verilmesi karşılığında sefer başlatacağımızı söyledim. Çaresizce kabul ettiler ve demokasi kaldırıldı.

Hemen elçilerimi Himmel kralına gönderdim. Yapacağımız seferden ve durumun kritikliğini anlattım. Onurlu bir insan gibi onaylamış ve saldırmayacağının garantisini verdi. Her ne kadar danışmanlarım ona güvenme dese de ben mavi krala güvendim ve vassallarımın ona saldırmasını engelledim.

Geçen savaşta düklüklere karşı az daha kaybeden tüm generallerimi infaz ettirip taktiksel zekalarına inandığım "sadık" askerleri ordunun başına getirdim. On binlerce kişi yola çıktık. Eski Voalis ve Stelyra topraklarında çok orkun kanı döküldü. İnsanlar kurtarıldı, mevzilerimizi geri aldık ! Orkları kıtadan attık ! İnsanlık Pierre'nin kazandırdığı savaştan sonra ilk defa bu denli büyük bir ilerleme katettiler. 

image.png

(Sefer Ordusu) KIRMIZI, Imbridge - Voalis - Marinus - Stelyra 
(Diplomatik Destek) PEMBE, Himmel - Pierre
Orklar, MAVİ, Grey Crow Horde
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:Baenre Düklüğü - Voalis Düklüğü 

Saldıran taraf 5 zar ile saldırıyor. Savunan tarafta zar yok

Saldıran tarafın zarları 
ca9d6e7a6a6a58fad46039cad7e0bd1e.png

Savunan tarafın zarları 
-

Baenre düklüğü 15 toprak alıyor.
Bu savaşı yapmayı unutmuşum güncelledim. Arkadaşlar oyundan keyif alıyorsanız forum üzerinden rp yaparsanız çok sevinirim. Konunun aktifliği bana motivasyon sağlıyor.  :smile:
Ara
kızıl krallığa bağlılık yemini ediyorum ve marınus tan aldığım 11 toprağın 10 tanesini geri veriyorum
Ara
Baenre düklüğünün Kırmızı krallığa katılması karşılığında üzerinde anlaşılan toprakların devredilmesini kabul ediyorum. Bizim bu çorak topraklarda gözümüz yoktur, amacımız anavatanımız Stelyra'ya dönmektir.
Ara
insan krallıklar tek bir koalisyon kurup vahşi orkları yok etmelyiz
Ara
Odeschalchi Horde şuanda boş durumda oyuna katılmak isteyen birisi alabilir.
Ara
Z9210A.png

Harita değişiklikleri ve Toprak değişiklikleri

İnsanlar
  • Imbridge Krallığı    @PashaZade                    98 toprak 9 zar        18 kıyı toprağı denizden sadece 4 zar ile saldırabilir. 
  • Voalis Düklüğü       @Onur34                       38 toprak 3 zar           8 kıyı toprağı denizden sadece 2 zar ile saldırabilir.
  • Marinus Düklüğü    @VladimirSzecny               45 toprak 4 zar            7 kıyı toprağı denizden sadece 1 zar ile saldırabilir.
  • Stelyra Düklüğü      @Voidian                        44 toprak 4 zar              5 kıyı toprağı denizden sadece 2 zar ile saldırabilirç
  • Julia Düklüğü         @aegon                         41 toprak 4 zar             11 kıyı toprağı denizden sadece 2 zar ile saldırabilir.
  • Himmel Krallığı       @Feldmarschal               111 toprak 11 zar          24 kıyı toprağı denizden sadece 6 zar ile saldırabilir.
  • Pierre Düklüğü       @yavuzkaan                   60 toprak 6 zar              Kıyı toprağı yok denizden saldıramaz.
  • Lavender Krallığı     @PCOyun                      113 toprak 11 zar           57 kıyı toprağı denizden sadece 13 zar ile saldırabilir.
  • Baenre Düklüğü      @'İlber Ortaylı'                51 toprak 5 zar              18 kıyı toprağı denizden sadece 4 zar ile saldırabilir. 
Orklar  
  • Grey Crow Horde                @iberkay           98 toprak 9 zar          32 kıyı toprağı denizden sadece 8 zar ile saldırabilir
  • Orcs of the Salty Waters      @Aytaç              117 toprak 11 zar          32 kıyı toprağı denizden sadece 8 zar ile saldırabilir.
  • Uralten Ogaren                   @Bayoj             107 toprak 10+1 zar      17 kıyı toprağı denizden sadece 4 zar ile saldırabilir
  • Odeschalchi Horde              @onaz        111 toprak 11 zar             15 kıyı toprağı denizden sadece 3 zar ile saldırabilir.
  • The Scream Hunter Clan      @Sxario              98 toprak 9 zar          36 kıyı toprağı denizden sadece 9 zar ile saldırabilir.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Windfall’un yerini devralabilirim.
Ara
Odeschalchi Horde @onaz olarak güncellenmiştir.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
RP DIŞI

@iberkay @Aytaç @Bayoj @Sxario Discord'ta bir sunucunuz varsa bir tanışalım soydaşlar. :) Barbar insan krallıklarına mensup arkadaşların da sunucusu varsa onlara da bir merhaba demek isterim.

@Aeschyli Yeni bir gücün doğmasının şerefine kısa bir hikayeyle giriş yapsam, hoş olur ama değil mi? :)
[+] 1 üye onaz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tabikide herkesten beklentim o :)
Ara
Bazı kişisel sebeplerden ötürü oyuna devamlılık sağlayamayacağım. Herkesten özür diliyorum, iyi oyunlar.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@onaz ı selamlıyorum. Eğer insanlara karşı birleşmek istiyorlarsa işgal ettikler 15 toprağımızı versinler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.