[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
Elbette size açıklama yapmak hususunda geri durmayacağım sayın bakanım. Ve bu arada da istifa eğer yorulduysak hepimizin katlanması gereken bir gerçek değil mi ;D ? Lakin siz diyorsanız ki ben iyiyim, sizin bakanlığınızı görmekten şeref duyarım.

13. tur
Konuyu değiştirmeye çalışır ve başarılı olursun. Ama şimdi daha kritik bir soru gelmiştir. Mazallah Führerimiz emekli olur veya şehit düşerse onun yerine kim ülkeyi yönetecektir? Führer sanki seni denercesine sesiz kalmış, cevap vermeni beklemektedir. Peki ne cevap vereceksin?

A) Ağzınızdan çıkanı kulağunuz duyuyor mu? Tutuklayın hemen bu haini!
B) Elbette bu görev için en uygun kişi -oyuncu ismi-
C) Lütfen Führerimiz ölmeyeceği için bu tür şeyleri düşünmemize gerek yok.
D) Eski Kayzerimiz II Williem elbette.

İstihbarat bakanım ve diğer bakanlar, generaller. Bu yukarıda gördüğünüz Propaganda bakanının birkaç hafta önce Führerimiz ile çıktığı televizyon programından. Tahmin edin kendileri ne cevap verdiler. Tabi ki de masum ve haklı olduğunu düşündüğümüz c cevabını. Lakin Propaganda bakanı göreve atandıgı ilk andan itibaren Hitleri öldürmek istiyormus ki bu amacını geldigi gibi gizlice gözümüze sürdü lakin biz vatanperverliğimizden bunu göremedik.

O, o programda Führerin ölümsüz oldugunu iyice bize yedirerek planlarını anlamamaızı sağladı. Maalesef Hitler halk bilmese de şuan ölüyor ve o başarılı oldu. @Consul of Time
Ara
Wehrmacht'ın bütün üst rütbeli subaylarını en kısa sürede bir toplantı gerçekleştirmeye ve Yönlendiricimize gerçekleştirilen bu suikastın faillerini bulmak ve Anavatan'ın geleceğini tartışmak üzere bu toplantıyı yapmalıyız.
Ara
Eğer Führerimiz şehit olduysa vekaleten benim şansölye olmam gerekiyor diye düşünüyorum .
Ara
(01-09-2018, 21:32)25itroy25 : C) Ekonomi bakanlığından daha fazla yol ve ikmal için daha fazla kamyon fabrikası isteyelim.

Fedakar anadolu kadınlarına noldu ya? Nene hatuna taşıtsanız ya mermileri. Hep fabrika hep fabrika. Neyse hadi bu seferlik de bi fabrika feda edelim.

(01-09-2018, 22:28)Bayoj : Wehrmacht'ın bütün üst rütbeli subaylarını en kısa sürede bir toplantı gerçekleştirmeye ve Yönlendiricimize gerçekleştirilen bu suikastın faillerini bulmak ve Anavatan'ın geleceğini tartışmak üzere bu toplantıyı yapmalıyız.

Eğer Hitler'e bişey olursa faillerini Hitler'den önce defnetmek elbette ki boynumuzun borcu.

(01-09-2018, 22:47)Wayfear : Eğer Führerimiz şehit olduysa vekaleten benim şansölye olmam gerekiyor diye düşünüyorum .

Daha selası okunmadan ve olayın failleri bulunmadan ne bu koltuk kaygısı sayın komutan. Cenazeye ilk önce katili gelir derler.
Führerimizi yeni açtığımız tıbbi tesiste çağımızın ötesindeki tıbbi bilgimiz ve cihazlarımızla hayata bağlayacağız. Buna hiç şüpheniz olmasın.
Sic Parvis Magna
Ara
Führeri ben de tabiki başımızda görmek isterim ama dışişleri bakanı olduğum için dış ilişkileri iyi biliyorum vekaleten bir teklifde bulundum kabine arasında oylama yapılabilir.

Führer ve Almanya için.
Ara
Wehrmacht üyeleriyle yapmayı planladığım konuşmada bu konuyu da konuşmak istiyorum.
Ara
Şimdi öncelikli sevgili Yüce Alman Devletinin Saygıdeğer Bakanları hepinizi selamlıyorum.Hitlerin Selamı üzerinize olsun.

Öncelikle biliyorsunuz ki ben çalıştığım alanda oldukça iyi bir bakanım ve Hitler'e olan sadakatim sonsuzdur. Bu konuda hiçbirinizin şüphesi olmasın.Zamanında Yüce Alman devletinde sorun çıkmaması için oldukça yatıştırıcı ve güzel politakalar izledim eğer ki amacım Yüce Almanya devletini zayıflatmak olsa idi bil hassa bunu kolayca yapabilirdim.Örneğin Komutan @Faramir yatıştırıcı politika uygulamamı istediğinde "Sen bu işten anlıyacak birisi değilsin!Bana bırak" şeklinde cümleler kurup işi sanki dikkatle söylüyorum "sanki" elime yüzüme bulaştırmış gibi yapıp batırabilirdim ama bunu yapmadım veyahut halktaki söylentilerin ve endişelerin azalması için hitleri ölümsüz olduğunu iddia etmem gibi.Ben Almanya'da buna göre eğitildim ve bu alanda çalıştım.Sevgili Grup Önderi @PashaZade ye güvenerek böyle açık birşey yaptım ve kendisi iddia ediyordu ki "SS Subayları gayet iyi çalışıyor .Direnişleri kırıyor." gibi söylemleri mevcuttu ama gelelim görelim ki ben ona güvenipte böyle bir konferans yaptığım ve en önemlisi güvenlik önlemlerini üst düzey tutmama rağman aman Tanrım ne oluyor!Bir patlama..Böyle önemli ve açık bir konuşmada güvenlik üst seviyede ama sayın Grup Önderi @PashaZade okadar birlikle ve SS subaylarıyla bile bir suikast girişimini önlemedi.Öncelikle ben Propaganda ve İç işleri bakanıyım ben bir savunma ile alakalı askeri bir bakan değilim!Tekrar söylüyorum değilim.Olmadığım içinde güvenliği ben değil @PashaZade düşünmeliydi ama sanki basit birşeymiş gibi düşünmediğini görüyorum herşeyi eline yüzüne bulaştırdığı ortada.Şimdi tavsiyem şudur.@PashaZade 'nin Hitler'e karşı özür dileyip ondan af dilemesi hatasını kabul etmesi ve hitlerin ona uygun gördüğü şeyin yapılması.
Burada en önemli husus söylüyorum ben Propaganda ve İç İşleri bakanıyım Savunma ile alakalı veyahut bir Grup Önderi değilim.SS Subaylarını yöneten o ve onun bunu önceden düşünmesi gerekiyor idi.Ben konuşurum halkı yatıştırırım.Benim işim nedir!Halkı yatıştırmak yeni alınan bölgelerde direnişi kırmak.Bu @PashaZade nin hatasıdır ve ayriten İstihibaharat bakanımız @Consul Of Time 'a yaptığı suçlamalar bellidir ki kendisine ait olan hatayı başkalarına savurup - çamur atıp nihai amacı hepimizi birbirine düşürmektir.
MDZbrg.png
Führer ve Yüce Almanya Devleti İçin !
https://i.hizliresim.com/MDZbrg.png (Ayriyeten bakılmasını istediğim fotoraf)
Bu mektubu bütün generaller ve önemli devlet kişilerine yolluyorum (mümkünse)
Ara
Bu noktada şunu söylemek istiyorum, ben hiçbir zaman Parisin güvenliginden sorumlu olmadım. Parisin güvenliginden garnizonu ve SS sorumludur. Ayrıca benim konumumu da anlamamış olmalısınız ki mektubunuz boyunca SSe geçirmişsiniz lakin benim SS ile hiçbir alakam yok :)

Ayrıca önemli bir nokta, biz Fransa taarruzunda İtalyanlarla brlikte Marsilyaya hücum ettik, akabinde Vichy Hükümetinin savunulmasında görev aldık. Yani benim direnişteki tek görevim Vichyi korumak ve bunu başarılı bir şekilde ifa ettim.

Hitleri koruyan birliklerimize gelirsek, bakın beyler ben Hitlerjugend Tümenlerinin Komutanıyım. Hitler’i koruyan küçük askeri birligin başında değilim ve benle simültane olarak hareket etmiyorlar. Sadece rutin haftalık raporları sunuyorlar. Peki Hitleri koruyan birligin başlarına ne oldu? Sizlere bahsettiğim o iki subay, öldüler. Bu nedenle benim de bu olayı kınamaktan başka bir çarem yok. Çünkü olayın tanıklığını yapacak güvenebileceğim subayım yok. Lakin ben bildiklerimi kanıtlarıyla söyledim.

Bu arada @onur34ün bana dediğine göre Hitlerjugend korumalarının sayısı çok az. Yani orada bir tümen asker felan yok. Tam sayı vermedi ama orada birkaç yüz asker belki vardır diyorum. Ayrıca arkadaşlar allahınızı severseniz benim bütün askerlerim Hitleri koruyor olduğunu varsayalım, güney fransayı italyanlarla birlikte ghost division mu yardı :D
Ara
Orada sizinde askeriniz vardı ki tekrar dediğim gibi benim görevim savunma değildir.General değilim.Benim yapmam gereken bir konuşma ve halkı yatıştırmak idi ama güvenlik üst düzey bir şekilde olduğuna rağmen bu durum nasıl ortaya çıkıyor?Bunu birisi açıklasın .
Teşekkürler Hitler'in selamı üzerinize olsun.
Ara
A) Askerlerin moralini yükseltmek için bir konuşma yap.

Moral önemli tabi askerin morali yüksek olmadan savaş eğitimini yapamaz öncelikle moralleri yüksek tutmalıyız.
@TR Ace saldırı fikri uygun güzel
Ara
(02-09-2018, 05:26)Feldmarschal : A) Askerlerin moralini yükseltmek için bir konuşma yap.

Moral önemli tabi askerin morali yüksek olmadan savaş eğitimini yapamaz öncelikle moralleri yüksek tutmalıyız.
@TR Ace saldırı fikri uygun güzel

Tarihte japonlar girmiş Amerikan limanına bir sefer aynı taktikle :D .
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Konuşma yap.

(Führer'in ölmediğini söylerim ilk olarak hayatta ve iyi olduğunu Führerimizin bu kadar kolay ölecek birisi olmadığını anlatırım kısaca.)

'Rahat.. Hazır Ol... Dikkat!

"Dünya değişiyor,suda hissedebiliyorum,toprakta hissedebiliyorum,Kokusunu alabiliyorum,Bir Halk Uyanıyor ve Ardında 1000 Yıllık Bir İmparatorluk bırakacak bir Halk bu."

Almanlar,Macarlar,Romenler,Sırplar,Bosnalılar,İtalyanlar,Türkler ve diğer tüm müttefiklerimiz,Kardeşlerim gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu ve ümitsizliği görüyorum.Gün gelir insanlar cesaretlerini ve umutlarını yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını(İttifak) koparabilir(Prens'e bakar sen kardeşimsin der gibi) fakat o gün bugün değil.Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler, bekler İmparatorluğumuzun çöküşünü ama o gün bugün değil,bugün savaşacağız Führerimiz için Almanyamız için ve diğer tüm dostlarımız için.Dünyadaki tüm sevdikleriniz adına sizlere kalmanızı emrediyorum Mihver Kuvvetlerinin Askerleri..!''

(Part 2)

Uyanın , uyanın Führer'in ve tüm Mihver kuvvetlerinin Askerleri..Silahlar Ateşlenecek , Bombalar Patlayacak.. Savaş günü , kan günü... 
Güneş doğmadan... 

İleri hadi..!!İleri..!! İleri düşmanın kökünü kazımak için ve Führere bunu yapan hainlerden intikam almak için... 

Ölüm..!!! Ölüm..!!! Ölüm...!!!! (Yer gök inler bu seslerle)

A) Yaratıcılığını konuştur.

Norveç Kralına bizzat bir telgraf yazarak kendisine halkı durdurup durduramayacağını sorarım hatta onlar ile de bir evlilik ayarlamaya çalışırım.Bunun işgal olmadığını fakat bu şekilde devam ederse ne yazık ki işlerin ciddileşeceğini ve bölgeye SS Birlikleri yollamak zorunda kalacağımı bunun olmasını istemediğimi.Norveç insanının zarar görmesini hiç bir şekilde istemediğimi ama yinede elimden gelecek bir şey olmaz ise SS Birliklerinin oraya gideceğini ve ne yazık ki yine benim cephede olmamdan dolayı onların orada yapacaklarını en ufak bir tahmin dahi edemeyeceğimi uygun bir dille kendisine ve hükümet'e bildiririm eğer cevapları hala olumsuz olursa.17.Turda birlikleri kendi orduma eklemiş fakat bunları hep ayrı tutup eğitim vermiştim cevaba bağlı olarak bu kuvvetleri tekrar Norveç'e göndereceğim olumsuz bir sonuç gelirse bu birlikler hemen Norveç'e gicecektir.Bunun yanı sıra Propaganda bakanlığına telgraf yazarak durumu kontrol altına almama yardım edebilir mi diye sorarım.SS'e biraz takviye tümen verip veremeyeceğini sorarım.Gestopoya telgraf çekerek herhangi bir istihbarat olup olmadığını sorarım.Son olarak Ekonomi Bakanlığından bütçe isteyip tıpkı Danimarka'da yaptığım gibi yetimhane,okul ve hastane tarzı binalar açarım Norveç'te eğer bütçe verirlerse.İşim bitince Alman Biramı açarım Prens'e de çikolatalı süt ikram eder bir sigara yakıp Prensle konuşmaya başlayıp günü bitiririm.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(02-09-2018, 12:37)Faramir : Son olarak Ekonomi Bakanlığından bütçe isteyip[/font][/color]

Sen de mi yav? Yok bütçe mütçe kalmadı. Koyun can derdinde kasap et derdinde ya.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
geri döndüm. Boş birşeyler varmı
giphy.gif
Ara
(02-09-2018, 14:59)turkish lokum : geri döndüm. Boş birşeyler varmı

Yarınki oylamada birileri idam edlirse açılan mevkilerden birini alabilirsin.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kim var o oylamanın içerisinde ?
Ara
@TR Ace'nin planını destekliyoruz.
Ara
(02-09-2018, 15:19)25itroy25 : kim var o oylamanın  içerisinde ?

Şu anlık @ByNys, @Consul of Time ve @PashaZade. Eğer başka oyunculara da suçlama gelirse onlar da oylanacak. Oylayacak kişiler ise bütün oyuncular. Oylamalar ise şöyle yaşanacak. 

Yarın üçü de son savunmalarını yazacak, oyuncular da asılmasını istemediği kişilerin iletilerini beğenecek. Saat 12'ye kadar son savunmasının beğenisi altı veya üstüne çıkamayanlar idam edilecek ve mevkisi boşalacak. Mevkilere oyuncu alınabileceği gibi siline de bilir.
Ara
operasyon valkürü 4 sene önceden yapmanın cezaları :D
Ara
@PashaZade propaganda bakanını suçlamadı mı? Ben hâla ne arıyorum orada? @Onur34
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.