Google Stadia
(07-06-2019, 19:25)altnkurt : @reddga onlar 10 dolarlık paketteki oyunlar mı?

Stadia Pro bir paket değil, reddga'nın 1 üstteki iletisinde base ve pronun farklarını gösteren tablo var. Başlangıç için Pro kütüphanesinde sadece Destiny 2 ve tüm dlcleri var.
Ara
Yani anladığım kadarıyla yeterli internetin varsa dandik bi pcde o listeden parasını verdiğin oyunları oynayabiliyorsun. Doğru muyum?
Sic Parvis Magna
Ara
doğru
Ara
Şu videoyu izleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=-oPcBmITLhU
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Enis Kirazğoğlu'nun videosunu izledim. Bir konuya anlam veremedim. Oyunlara para verecek olmamıza niye kızmış?
Yani belli ki Google da diğer şirketler gibi kendine ait bir kütüphane ve kullanıcılara ait bir kütüphane oluşturmak istiyor. Bunun için de eğer kullanıcı isterse kendi kütüphanesine oyun alıp ekleyebilecek. Donanıma para vermeyecek olmamız zaten başlı başına artı bir durumken oyunlara para vermek neden sıkıntı olsun ki? Tek kötü yanı Google'ın Türkiye'ye özel kur ayarlaması yapmaması olur ki buna dair de bir veri şimdilik elimizde yok. Ama olmaması için de bir sebep yok. Steam'de oyununu Türk parasıyla 60 liraya satan firmanın Stadia'da bunu yapmaması için sebep yok.
Ara
(07-06-2019, 23:26)perverende : Enis Kirazğoğlu'nun videosunu izledim. Bir konuya anlam veremedim. Oyunlara para verecek olmamıza niye kızmış?
Yani belli ki Google da diğer şirketler gibi kendine ait bir kütüphane ve kullanıcılara ait bir kütüphane oluşturmak istiyor. Bunun için de eğer kullanıcı isterse kendi kütüphanesine oyun alıp ekleyebilecek. Donanıma para vermeyecek olmamız zaten başlı başına artı bir durumken oyunlara para vermek neden sıkıntı olsun ki? Tek kötü yanı Google'ın Türkiye'ye özel kur ayarlaması yapmaması olur ki buna dair de bir veri şimdilik elimizde yok. Ama olmaması için de bir sebep yok. Steam'de oyununu Türk parasıyla 60 liraya satan firmanın Stadia'da bunu yapmaması için sebep yok.

Cunku millet Netflix benzeri bir servis bekliyordu. Aylik odeme ile herseyin acik olmasi gibi. Bunun yerine diger tum oyun saticilari gibi birsey yapmaya karar vermisler. Mantikli olarak adam soruyor, oyunun kendisini almak varken saglam internet olmadan oynanmayacak oyunu ne yapalim.
Ara
E o zaman da donanım avantajı devreye giriyor. Metro Exodus'u Steam'e aldığımda yanında bir tane de ekran kartı almam gerekiyor. Herkes 2 tane olumlu özellik bekliyordu. Donanım almayayım, oyuna da ayda 10 dolar vereyim (iyimiş ha). 2. avantajı sağlamamış/sağlayamamış olması Stadia'yı değersiz kılmadı bence. Hala rakiplerine göre daha avantajlı.
Ara
Kimse 10$a dünyanın oyun kütüphanesinin ayağnıa serilmesini beklemiyordu. Stadianın, oyunları satını almak yerine Origin Access Premier gibi aylık abonelikle oyunları oynayacağımız bir abonelik sistemiyle destekleneceğini bekliyor ve umuyorduk. Sistemin iyi kötü olmasından çok bir beklentinin karşılanmaması sorunu var.

Stadia şu haliyle de bana sorarsan güzel ama çok daha büyük kitlelere cazip gözükmesi için daha agresif politikalara ihtiyacı var. Evet rakiplerine göre donanım gerektirmeme avantajı var ama rakiplerinden her açıdan üstün değil.
Ara
ücretsiz versiyonuna ben tav oldum. Ülkemize gelirse kullanırım bazı sistem isteyen oyunlar için. Misal AC Origins için sistemim yetersiz, burada deneyimleyebilirim.
Ara
Kısa vadede donanım almamamız bir avantaj gibi durmuyor. Hali hazırdaki oyunculara yeni bi launcherdan başka bişey vaadedemiyor. Şuan herkeste iyi kötü bir donanım var. İleride yeni ve daha güçlü ekran kartları çıkar da bunları alamazsak belki o zaman Stadia prim yapmaya başlar. Şuan yapması gereken Void'in dediği gibi kütüphane/abonelik bazında bi avantaj sunması.
Sic Parvis Magna
Ara
20 mbps internet ile 60 fps 1080p oyun oynayabilmek büyük bir avantaj. Ben daha yüksek hız gereksimini olur diye düşünüyordum ama beklediğimden daha düşük çıktı. İleride benim için yeni bilgisayar almak yerine Stadia ile oyun oynamak daha olası gibi geliyor.
tTRiYax.png
Ara
Türkiyede'ki internet şartları düzelirse haklı olabilirsin ama şu seviyedeyken Stadia'yı pek alternatif olarak göremiyorum. Büyükşehirlerde bile hala çok ciddi internet altyapısı sıkıntıları var.
Sic Parvis Magna
Ara
4000'den fazla oyun geliştiricisi Google Stadia partner programına katılmış.

https://www.game-debate.com/news/27401/o...er-program
tTRiYax.png
Ara
önümüzdeki 3 yıl içerisinde olacağını sanmıyorum.olursa çok dandik ve sıkıntılı olur.
Ara
Google Stadia 19 Kasım'da çıkış yapacak.

tTRiYax.png
Ara
1 hafta sonra çıkış yapacak Google Stadia ile satın alınabilecek oyunlar:
  • Assassin’s Creed Odyssey (2018)
  • Destiny 2 (2017)
  • GYLT (Google Stadia Exclusive)
  • Just Dance 2020 (2019)
  • Kine (2019)
  • Mortal Kombat 11 (2019)
  • Red Dead Redemption 2 (2018)
  • Rise of the Tomb Raider (2015)
  • Samurai Shodown (2019)
  • Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition (2018)
  • Thumper (2016)
  • Tomb Raider: Definitive Edition (2013)

2019'un sonuna kadar Google Stadia'ya gelmesi planlanan oyunlar ise:
  • Attack on Titan 2: Final Battle (2019)
  • Borderlands 3 (2019)
  • Darksiders Genesis (2019)
  • Dragon Ball Xenoverse 2 (2016)
  • Farming Simulator 19 (2018)
  • Final Fantasy 15 (2016)
  • Football Manager 2020 (2019)
  • Ghost Recon Breakpoint (2019)
  • Grid (2019)
  • Metro Exodus (2019)
  • NBA 2K20 (2019)
  • Rage 2 (2019)
  • Trials Rising (2019)
  • Wolfenstein: Youngblood (2019)
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şubat ayında Stadia Pro'ya Metro Exodus ve Gylt (Stadia exclusive) gelecekmiş.
tTRiYax.png
Ara
Google Stadia'nın oyun geliştirme stüdyoları kapatılıyor.

https://www.ign.com/articles/google-stad...me-studios
IbnE9P2.gif
Ara
Bu stadia yı nasıl ellerine yüzlerine bulaştırmayı başardılar?
Ara
GNow ile Stadia arasındaki soğuk savaşın bitmesi bi sorun oluşturur bence cloud gaming açısından. Ne olmuş da stüdyoları kapatmışlar?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.