Hanedan Oyunu: CK3 - İshakî Hanedanı Hanedan Oyunu
Save
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıra @tusu111'de.
Ara
ben katılamayacağım işim çıktıda beni hanedan oyunundan silin
Ara
Sıra @Alduin'de.
Ara
bende katılmak isterim
[+] 1 üye exper1998 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzele benziyor
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Ben büyük Sultan II.Ebuziddin ibn Abdülrezzak

Büyük büyük dedem, dedem, babam
Sonuna kadar savaştılar, büyük topraklara hükmettiler. Fakat artık savaşmak ne yazık ki mümkün değil. Güçlü müttefiklere ihtiyacımız var, fakat Dürziliğin tek devleti ve yayıcısıyız, bu dünya da yalnızız. Ve büyük bir ekonomi inşa edip öyle savaşmamız gerekiyor. 

Bu yüzden ilk işim savaşı bitirip, her ne kadar büyük büyük dedem çok kötülemiş olsa da büyük büyük büyük dedemi, bence büyük büyük büyük dedemin yaptığı ekonomik atılımlar olmasa büyük büyük dedem Muhammed Mısır sultanlığına hükmedemezdi.

Bu nedenle büyük büyük büyük dedem İshak'ı rahmetle anıyor ve yaptıklarının çok mantıklı olduğunu, hakaretleri hak etmediğini düşünüyorum.

Artık güçlü bir ekonomi kurmaya odaklanacağız ve bunu yaparken küçük fetihlerimize de devam edeceğiz

Allahuekber
Babamın vasiyetini hakkıyla yerine geçirdim ve kudüsü aldım, bu sırada bazı fetöcü hainler bunu hazmedemeyip ayaklandılar, hamd olsun hepsini yendik. 
2.PNG?width=705&height=397

Fetöcü haini de kazığa oturttuk. İbreti alem olsun.

3.PNG

Bu sorunları hallettikten sonra sayamayacağım kadar iç savaşa maruz kaldık. Sürekli ayaklanmalar, özgürlük savaşları vs oldu. Sağlam müttefikler edindiğimiz için hiçbirine karşı savaşı kaybetmedik.

Ülkenin iç sorunlarını hallettiğimden emin olup, yeteri kadarıyla prestij seviyesi, dindarlık seviyesine ulaşınca küçük fetihlerden büyük fetihlere başladım.
2021_02_08_3.png

2021_02_08_5.png

Son yıllarıma doğru dini idol, yaşayan efsane seviyelerine ulaştım. 25k kadarda ordum vardı.  Fakat yaşantım boyunca yeterince büyük savaşlarla ilgilendim. Artık sıra varislerimde.

2021_02_09_1.png

Vasiyetim yok ne haliniz varsa görün evlatlarım. O kadar iyi iş çıkardım ki vasiyete gerek kalmadı zaten.

2021_02_09_2.png

Dipnot: evlat eğer bilmiyorsan miras yoluyla kaybettiğimiz toprakları yeğeninine şefkatli bir şekilde davranırsan savaşmadan toprakları ele geçirirsin.

Save
Ara
Sıra @exper1998'de
Ara
Ben Sultan Seyfullah İbn Ebuziddin İshaki hanedanının ve Sultanlığının Efendisi,
Babamdan kalan parçalanmış Sultanlığı birleştirmenin yolunun yeğenimin ölümüyle sağlanacağının farkında olan ama gönlü el vermeyen Seyfullah dertleri acıları psikolojik sorunları olan Seyfullah
Zihnindeki acıları ve hayatını genelevlerde ve esrarda harcayan Seyfullah
Ben Seyfullah
AQWR3Q.jpg
Babamdan aldığım devletin durumu:
Mülk limitimin üzerinde toprağım olduğu için ilk başta topraklarımı dağıttım ve makul bir seviyeye geldim ve hayatımda en zor kararlardan olan yeğenimi öldürme kararını verdim ama bu gizli yollardan olmalıydı bu bende büyük değişimlere yol açtı
zzdZ9p.jpg
Ve toprakları tekrardan hükmüm altında birleştirdim
EHxd7R.jpg
Sonraki hedefim ve nihai olan amacım bu hayatta ki ölü Arap İmparatorluğunu tekrardan canlandırmaktı ama bu hedef hemen gerçekleşmiyecekti önüme engeller çıktı içimizde ki bazı hainler yönetimden memlun değildi ve Hristiyanların topraklarımızda gözleri vardı.
Ns7HND.jpg
Bu hedefe ulaşmak için bazı fetihler yapmam gerekiyordu önemsiz bir kaç toprağı fethettim.
Sonradan fark ettim ki Büyük kağan diye bir Barbar orataya çıkmış kendini dünyanın efendisi ilan etmiş ve herkesin ona biat etmesini bekliyor böyle bir şey mümkün değildir heleki Büyük Seyfullah için
hmcdL5.jpg
Çok büyük bir güce hükmediyorlardı askerleri epey çoktu güvenlik olarak bir kaç ittifak yaptım ne olur ne olmaz diye
PryHbi.jpg
XeMjxS.jpg
Öngörüm Doğru idi Kafirler üzerimize haçlı seferi ilan ettiler ve bizden epeyce güçlülerdi güçlü olmaları sorun değil içimizdeki hainlerin durumu asıl beni korkutuyordu bu onlar için fırsat olabilirdi.
FmJmX3.jpg
Bende bu sırada boş durmadım Arap imparatorluğunun gerçek varisi olduğumu idda eden sahte belgelerle kendimi imparator ilan ettim sahte veya değil önemli olan belge olması artık arapların meşru imparatoruydum bu gücüme güç katacaktı Kendimi Melik-i Muntazam ilan ettim ama kafirler geliyordu bu gerçekti bu savaşa hazırmıydım.
LttMDl.jpg
waaesJ.jpg
Kafiler kapıya dayanmıştı.
28COpd.jpg
Savaş mutluluğa engel değildi oğlum Nurettinin doğumuyla daha da şevklendim.
NL3Ji6.jpg
Çok savaştık ama gücüm yetmiyordu iktidarımı kaybetme korkusu ile teslim oldum hainlere fırsat veremezdim mecburdum yada korkak.
XspE8K.jpg
Bu bozgunla kendimi iç işlere adayıp devletin huzursuzluklarını gideriyordum bu arada Favori oğlum İbrahimde Büyüyüp büyük bir general oldu onu gerçek varisim olarak görüyorum.Kaybettiğim toprakları alacak kurtarıcı olarak
c0hKUB.jpg
Bu arada öteki oğlum ve hiç sevmediğim Hüseyin büyüdü onu hiç istemiyordum benim çocuğum olduğundan emin değildim bu yüzden mirastan men ettim
Arbrsj.jpg
Aradan bir kaç sene geçti ve kendimi seferlere hazır Hissettim tabi ilk hedefim kudüs olmalıydı ama antlaşmadan ötürü bir şey yapamıyordum etrafımız güçlü düşmanlarla doluydu bende hedefimi etiyopya topraklarındaki habeşistan krallığına çevirdim bizim için güçsüz bir hedefti kolayca haritadan silinecekti ama bedeli ağır olacaktı.
SCUeWP.jpg
Savaşın en kanlı anlarında ben merkeze oğlum ise sağ kanatta savaşıyordu sonra bir ulak geldi ve bana kara haberi verdi oğlum ibrahim kıymetlim ölmüştü savaş alanında bir asker gibi bir komutan gibi ölmüştü bu haberle yıkıldım.
3Ps5ik.jpg
Zaferle dönmüştüm ama bedeli ağır olmuştu
PL8Pru.jpg
İçim öfke ile doluydu bunlara sebep olan herkesin kellesini almak istiyordum kafamı kudüs topraklarına çevirdim bir daha lanetli olan etiyopya topraklarına gitmemeye yemin ettim kudüsü ele geçirecek ve tüm kafirleri kılıçtan geçirecektim oğlum İbrahimin hayali kudüstü toplantılarımızda hep bunları konuşur bunları tartışırdık.Ama artık İbrahim öldü ve taht Prens Nurettine kalacak onun eğitimiyle yakınen ilgileniyordum
hazırlıklarımızı tamamlamış kudüse girecektikki ömrüm yetmedi.
n24npQ.jpg
Vasiyetim
-Kudüsün Fethedilmesi
-İçerideki hainlerin temizlenmesi
-Oğlum hainlere güvenme senden her şeyini alacaklar yaşın küçük bunu fırsat bilenler olacaktır sana devleti iyi bir durumda bıraktım her şey sana kaldı rakipsizsin umarım bunu değerlendirirsin sevgiler baban

Save
[+] 2 üye exper1998 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İbrahimin ölümüne üzüldüm baya. Dramlı bir RP olmuş tebrik ederim.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıra kimde?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Sıra @argoargoo'da.
Ara
67 yıl yönettim ülkeyi. Yarın yükleyeceğim, gecikme için üzgünüm.
Ara
Melik - i Muazzam Nurettin (1241-1309)

13 Yaşında koskoca bir miras kalmıştı babamdan bana... Babam eğitimimle yakından ilgilenmişti. Atalarımı utandırmak istemiyordum ama ancak babam ağabeyimi bu tahtta görmek istiyordu. Biliyordum. Kendimi hiç bu mirasa hazırlamamıştım. Beni bir savaşçı olarak yetiştirmek istemişti. Benimse farklı düşüncelerim vardı. İyi bir idareci olmak istiyordum ama elbette henüz 13 yaşındaydım ve bundan faydalanmak isteyen hainler vardı içimizde. İsyan hazırlığında olduklarını biliyordum. Gözlerini korkutmam gerekiyordu....

1.jpg?width=1202&height=676

Elbette idareci olacağım derken hakkım olan topraklardan uzak duracağım anlamına gelmiyordu bu... Babamdan bana kalan bir mirastı Kudüs toprakları... Ancak babam düzenli ordumuza gereken ilgiyi göstermemişti... Öncelikle yatırımlarımı düzenli ordumuza yapmak durumundaydım. Hazırlanmalıydım. Çünkü iç isyanları büyük ölçüde kontrol altına alabileceğimi daha 13 yaşımda kanıtlamıştım.

3.jpg?width=1202&height=676

Reşit oldum... Hem başkentteki topraklar için iyi yatırım fikirleri var kafamda hem de benim olan toprakları kafirlerden almam gerek. Artık önümde bir engel yok.

4.jpg?width=1202&height=676

2 Mart 1245... Baba, beni izliyorsun biliyorum. 

5.jpg?width=1202&height=676

Kudüs topraklarını ele geçirdim. Bunu babam için yaptım ve toprakları kimseye vermeyi düşünmüyorum. Bu düklük bana ait. Bunlar benim ilk kazandığım, bilek hakkımla ele geçirdiğim topraklar...

6.jpg?width=1202&height=676

Karım hamile... Bu soyun devamı için en mutlu günümü yaşıyorum. İshakiler bu dünyaya hükmedecek.

7.jpg?width=1202&height=676

Erkek evladım ve varisim dünyaya gelmişti... Buna şükretmem gerekiyordu ve hacca gitmeliydim.... Ele geçirdiğim Kudüse ziyaret vaktim gelmişti. Başkentten çıkıp Hacca kendi topraklarıma gidebiliyorum. Şükürler olsun.

8.jpg?width=1202&height=6769.jpg?width=1202&height=676

Zamanı gelmişti... Bizans İmparatorluğu... Anadolu Krallığı benim atalarımın hakkıdır... Bu günün geleceğini biliyorduk... Sizi komşumuz olarak görmekten mutlu değiliz, topraklarınız ticaretiniz hepsi İshaki halkına vaat edilmiştir...

12.jpg?width=1202&height=676

Bu savaşı beyaz barışla bitirmek zorundaydım ama hayallerimden vazgeçeceğimi düşünme... Başkentime iyi yatırımlar yapacağım kale seviylerini yükselteceğim ve yine karşılaşacağız... Müttefiklerimin savaşlarına yardım ettikten sonra ve arkasına sakladığın ateşkesin bitmesinin ardından...

13.jpg?width=1202&height=676

Araştırmalarımız sonuç vermişti. Bizansın artık korkması gereken bir şey vardı belki de tüm medeniyetler için bir ilkti... Toplar.. Bizansı [b]takıntı yapmadım hayır, halkım için en iyisini istiyorum sadece...14.jpg?width=1202&height=676[/b]

Hedeflerimiz doğrultusunda tek bir beceriksiz İshaki dünyaya gelmeyecek. Bunu biliyorum. Bizde bu kan var. 

15.jpg?width=1202&height=676

Zamanı gelmişti... Kutsal savaşın. Güçlü orduyla başkente yapılan sayısız yatırımla. Bir kez daha karşılarındaydım. Bu kez çok farklı olacaktı...

16.jpg?width=1202&height=676

21 Kasım 1276... O günü unutamam... Şükürler olsun. Önce Kudüs Dürzilik mezhebinin bir parçası oldu... Şimdi Anadolu Krallığı'nı halkımıza hediye ediyoruz... Hakkımız olanları birer birer alacağız...

17.jpg?width=1202&height=676

Duydum ki doğuda Yasariler otoriteyi ele geçirmişler. Her zaman nefretimi kazanma konusunda heveslilerdi. Mezheplerinden, hükümdarlarından, her şeylerinden hep tiksindim. Şimdi sırada onlara da bir darbe vurmak vardı... En verimli topraklar benim halkım tarafından yönetilmeliydi...

18.jpg?width=1202&height=676

Bir kez daha karşılaştık... Zamanında atalarımdan aldığın topraklarda hain Bizans... Buralardan elbette çıkacaksın... Neredeyse 2 katın orduyla karşındayım... Karşında Melik-i Muazzam Nurettin...

19.jpg?width=1202&height=676

Ve 6 sene sonra bir daha... Tabi bu arada Etiyopya, Hürmüz, Adal bu toprakların tamamını ele geçirdim. Babamın yarım bıraktığı tüm işleri tamamladım... Toprak bütünlüğünü sağladım... Ama her zaman en büyük hedefim seni bu topraklardan atmak...

20.jpg?width=1202&height=676

Taht kavgalarının ve bölünmenin önüne geçmeliyim. Taht kavgaları hanedamızın soylu yapısına ve prestijine zarar veriyor. Yeni bir yasa ilan ediyorum... Dediğim gibi ben bir idareciyim...

21.jpg?width=1202&height=676

Yasarilere bir sefer daha düzenlediğim sırada ulaklarımdan bir haber edindim... Küstah Papa ordularıyla Suriye toprakları için sefer hazırlığındaydı... İki cephede birden savaşmak yorucu olacaktı. Pes etmek kanımda yok...

22.jpg?width=1202&height=676
23.jpg?width=1202&height=676
24.jpg?width=1202&height=676

Bir daha bu topraklarda sizi görmeyeceğime o kadar eminim ki... Kanınızla suladığımız topraklarımızda....

25.jpg?width=1202&height=676

Fazilet abidesi ve yaşayan efsane olduğumu biliyorum. Kulağıma geliyor... Bunlar elbette yeterli değil... Toprak bütünlüğümüzü sağlamalıyız... Antakya Düklüğü topraklarımızın bağlantısını koparıyor. Gemi masraflarımız artıyor. Dediğim gibi ben her şeyden önce bir idareciyim. Vahşi bir barbar değilim... Konumuz yine Bizans...

26.jpg?width=1202&height=676

Doğudaki toprak bütünlüğünü de sağlamalıyım... Halkım birbirinden kopuk yaşayamaz. Bunu biliyorum...27.jpg?width=1202&height=676

Kendimi bilen biriyim. Güçten düştüm ölümüm yakındır... Beni yaşayan efsane diye anlatacaklar dini semboldü diyecekler... Evladım senden de dileğim budur. Başkentteki gelişmişliği yükselttim... Sen de bunu yapmalısın... Bizans diye bir medeniyet benim gözümde yoktur. Karşımda diz çökmüşlerdir. Hakkımız olanları almalısın. Sana mirasım budur...

28.jpg?width=1202&height=676
29.jpg?width=1202&height=676

İshaki İmparatorluğu... Sonsuza dek ayakta kalacaktır. Taht deneyimli oğluma geçecek, birçok toprak yöneterek deneyimlerine deneyim kattı bunu biliyorum gözüm arkada kalmayacak... Elveda...

30.jpg?width=1202&height=676

Save Dosyası
[+] 3 üye argoargoo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıra bende.
Ara
Emicenin göbek sağlammış :D
Ara
Arkadaşlar ellerinize sağlık oyun çok şahane gidiyor merakla takip ediyoruz.
Ara
Save
[+] 2 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıra kimde şuan ?
Ara
Sıra @Alduin'de.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.