Hanedan Oyunu: Habsburg Hanedanlığı
Gayet güzel de su ise yaramaz varisi de asker yapıp öldürsen yaw..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Wow dedim.
Arkadaşlar bir takım aksiliklerden dolayı devamını yazamadım. Yarın halledicem hikayeyi.

Buyrun save arkadaş devam etsin:

http://www.speedyshare.com/65nFv/Austria1676-01-12.eu4
Ara
Sıra kimde?
sıra goldlanisterde.. eğer 2 güne ses çıkmazsa diğer arkadaşa geçecek.ondan da ses çıkmazsa başa döneceğiz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Kendisi memleketindeymiş ne zaman döneceğimiz belli değil diyor.
o zaman sırasını gandalfe vereceğiz.. gandalf 2 gün içerisinde bize bilgi vermesi halinde hikaye kendisinde..2 güne kadar o haber vermez ve yeni katılım da olmazsa hikayedeki yeni hkümdarı ben oynayacağım..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Aldım oynayıp atarım bölümleri.
Ara
RUDOLF V von HABSBURG

Tahta çıktığımda 24 yaşındaydım.Dedem ve babam gibi bir imparator olup olamayacağım konusunda herkes tereddütteydi.Ben 14 yaşından beri tek bir hayalle büyüdüm.''İMPARATORLUĞU BİRLEŞTİRMEK.''
B6DNyQ.jpg

Ülke hala feodal bir yapıdaydı.Ben imparatorsam tek bir kimsenin sözü geçmeliydi.Derhal Habsburg imparatorluğundaki dükleri topladım ve yetkilerini fesh ettiğimi bildirdim.Onları maaşa bağladım.
G2oNZV.jpg
Mantua dükü protestan mezhebine geçmiş.Ne cürret?Hristiyanlığı tekrar birleştireceğim.

7XMdQa.jpg

Brabant düklüğü Utrecht şehrini kendine bağlamış.Derhal düklüğün serbest bırakılmasını emrettim.Mecbur kabul etti.

m71pg2.jpg

Mantua düklüğünü katolik yaptım.
yoL1v0.jpg

Ferrara ve Milan dükleride Katolik mezhebine geçirildi.
1DMBbD.jpgo8rpWk.jpg

Bütün dükleri,prensleri Viyanaya çağırdım.İmparatorluk içinde hiç kimse diğer ülkeyle savaş yapmamasını teklif ettim.Çoğu dük kabul etti.
6q5bW7.jpg

Dedem barbar türkleri avrupadan atmıştı.Ben ise onları ait oldukları yere,asyaya göndereceğim!
r8Zpb7.jpg

İlk savaşta türk ordusu dağıldı,geriye sadece işgal etmek kaldı.
v8nV3v.jpg

Hama muharebesi.
0NmgQB.jpg

Kumandanlarım savaş raporunu gösterdiğinde sadece güldüm.Ve tüm komutanlarıma emir verdim.''Barbarlara karşı savaş kaybeden komutan idam edilecektir!''
r8Zpnm.jpg

Sultan barış teklifinde bulunmuş.İstanbula heyet göndermişler.Yapılan anlaşma sonucunda;
1.Kütahya,Suğla,Bolu,Saruhan şehirleri Avusturyaya teslim edilecek.
2.Türk Devleti Avrupadaki hak iddialarından vazgeçecek.
3.Osmanlı Sultanı,Avusturya başbakanına eşit sayılacak.
m71pY8.jpg

Amerikada İngiliz kolonileri bağımsızlık için isyan etmiş.Tabiki İngilterenin zayıflaması Habsburg İmparatorluğunun çıkarınadır.9q2A68.jpg

Osmanlı-İran savaşında İran tüm ırak bölgesini işgal etmiş.
P6PNR8.jpg

Polonyaya gönderdiğim valiler imparatorluğun doğrudan Konstantinopele bağlandığını bildirdiler.
P6Pz48.jpg

Bir reform daha geçirdik.İmparatorluk içinde hiç bir devlet kimseyi ilhak edemeyecek.
O97OJz.jpg

Hızımı alamayıp artık zamanının geldiğini düşünerek düklerin başkentlerine gönderdiğim elçilerle artık tamamen İmparatora bağlandıklarını söyledim.Bazı dükler reddetti ve imparatorluktan ayrıldılar.
''Ayrılan dükler''
o8rl27.jpg

Düklerimin başkentlerine ordu göndererek artık doğrudan şehirlerin imparatora bağlı olduklarını bildirdim.
5mMz4A.jpgR9oRYo.jpg

İmparatorluğu birleştirdikten sonra ordular düzenlendi,gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra İmparatorluktan ayrılan düklere savaş açıldı.
NgrJ4N.jpg

Saksonya düklüğü imparatorluğa katıldı.
VXvRXV.jpg

Tabi bunları yapmam bazılarının çıkarlarına tersti.Eski dükleri isyana kaldırdılar.Bu yaptıkları cezasız kalmayacak!
gVZRZ2.jpg

Günlerden çarşambaydı.Ayasofya kilisesinden çıkarken kalbim sıkıştı.Oğlum yanıma koşarken gözlerim kapandı.
kLnRvA.jpg

VASİYETİM;
1.Claimleri al
2.Fransa üstüne gidilebilir.
3.Osmanlıyı bitir

SAVE:http://www.dosya.tc/server5/msbmfs/Save.rar.html
[+] 3 üye Gandalf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Wow dedim.
hre içn tebrikler.. sanırım başa donduk ve hikaye bende..bakalim neler yapacağız.. yeni kral değer olarak zayıf ama danışmanlarla sanırım üstesinden gelebiliriz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
oyunu oynadım..1705 de aldıgımız oyun malesef osmanlı savaşının ortasında 1727 de sona erdi..yeni kral dumana başarılar :)..

hikayeyi ve savei yarın atacağım.. şimdi kaçmam lazım ;)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Comic Sans mı o?

DTKic7T.gif?dl=1
v5jjo8.gif
Ara
4 gün oldu bekliyoruz hocam :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.