hiç yapay zekanın sizinle dalga geçtiğini hissettiniz mi yoksa bir tek bana mı oluyor
#1
poland ile oynuyorum elektörlerin 4 ü bana oy veriyor. sırf ben imparator olmayayım diye avusturyanın hükümdarı ölmüyor. adam 70 yaşına geldi. kesin ölmeden 1 ay önce benim heirim ölür oylar yine ona gider. resmen dalga geçiyor.
Ara
Cevapla
#2
1.29 Sürümünde Avusturya oynuyorum 3 tane reform gecirdim colanialsm 1547 yılında mı ne çıktı 3 yıl sonra printing press çıktı 25 yıldır din savaşı bekliyorum fransa ile evlenmeden pu ma düştü garip bir oyundu ama sıkıcıyıdı 1600 yıllarda saldım oyunu ne din savaşı çıktı aragon castile pu aldı castile portekizi almıştı aragon iksini birden aldığı için ben de fransayı aldıgım ıcın dunyada tek kolonici devlet ingiltere kaldı o da 3. idea exp idea açmıştı sinir hastası olmuştum
Ara
Cevapla
#3
Bir keresinde Brandeburg ile oynuyorum.
Protestan tarafın lideri olarak savaşı kazandım.
Savaş bittikten sonra çoğu elektör beni desteklemesine rağmen Mecklenburg adında iki topraklı bir devlet İmparator seçilmişti.
Sebebini hala bilmiyorum...
[+] 3 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#4
Najd ile Jihad yapıyorum, yıl 1550 Karayipler dışında Amerika boş ve Kilwa'ya vardığımda İspanya ve Fransa ile komşu oluyorum. Aynı savede 1650lerde Hindistan'a girecekken her olası hedefime ya bir batılı garanti atıyor, ya savaşamayacağım bir başkası allylık/garanti atıyor. Rusya ile doğuya varma başarımı yaparken Kamçatka'daki elemanı keşfettiğimde(exploration ile anca görebiliyorum coğrafyayı) rivalım Osmanlı ile ilişki geliştirirken buluyorum kendisini. Rereconquista yaparken Meksika'dan aldığım yerli toprakları yüzünden Osmanlı ittifak bozuyor. İster rng ister human focus diyin bu olayların kasti olması can sıkıyor ve insanı daha mücadeleci bir savee götürmekten ziyade boşa yoruyor hissi veriyor.
[+] 1 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#5
Dandik yapay zeka kendine yakın yerleri kuşatmak yerine ta en uzak yere gidip kuşatma yapamya çalışıyor.Özellikle 1600 yılından sonra yapay zekanın askerini kovalamakla geçiyor forced march özellliğini bu yüzden getirdiler bence.Sorunu çözmek yerine bu özelliği getirmişler.
Ara
Cevapla
#6
(22-05-2020, 23:35)Tigerclaw : Dandik yapay zeka kendine  yakın yerleri kuşatmak yerine ta en uzak yere gidip kuşatma yapamya çalışıyor.Özellikle 1600 yılından sonra yapay zekanın askerini kovalamakla geçiyor forced march özellliğini bu yüzden getirdiler bence.Sorunu çözmek yerine bu özelliği getirmişler.

Yapay zeka güçsüz olunca daha çok yöneliyor buna, çok da kötü bulmuyorum o yüzden. Denk savaşlarda sen iki ayrı ordu çıkaramadığında siege alıp savaş yorgunluğunu arttırıp daha çok hasar veriyor ve savaş skoru kısıyor ki bence bu yapay zekayı daha iyi yapar. Tabi kendi vassalın olunca basireti bağlanabiliyor o paranormal bir olay :)

Kaldı ki kaleler yoluyla önlerini kesmek, ayrıca yapay zeka genelde orduyu böldüğü için önemli bir kısmını yok edip denk/biraz daha güçlü bir stack ile önleme yapılabilir.
Ara
Cevapla
#7
Osmanlı ile oynadığım bir savede gerekli toprakların bir kısmı bende olmasına ve muscovy ile savaşta olmama rağmen rusyayı kurdu ve HRE'kurulur kurulmaz Rusyanın vasalı oldu hem de lideri benim vasalım olmasına rağmen.Tam. rusyayı tamamen işgaş etmiştim ordu sibirya yakınlarındaydı hre ordusu afrikaya ışınlanmış kadar hızlı gitti.8 lvl kaleden sina yarımadasında kurduğum hattı(hepsi sürekli aktif) 0 topla geçti.Bunlar bug mu kasıtlı mı?Yoksa benle alay mı ediyor hre lideri benim vasalım son reform'u bitiriyor gidip rus vasalı oluyor(bitirir bitirmez)
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Cevapla
#8
(23-05-2020, 10:13)korkusalan : Osmanlı ile oynadığım bir savede gerekli toprakların bir kısmı bende olmasına ve muscovy ile savaşta olmama rağmen rusyayı kurdu ve HRE'kurulur kurulmaz Rusyanın vasalı oldu hem de lideri benim vasalım olmasına rağmen.Tam. rusyayı tamamen işgaş etmiştim ordu sibirya yakınlarındaydı hre ordusu afrikaya ışınlanmış kadar hızlı gitti.8 lvl kaleden sina yarımadasında kurduğum hattı(hepsi sürekli aktif) 0 topla geçti.Bunlar bug mu kasıtlı mı?Yoksa benle alay mı ediyor hre lideri benim vasalım son reform'u bitiriyor gidip rus vasalı oluyor(bitirir bitirmez)

Oyunu çok oynadın da rüyana girmiş olabilir mi
[+] 2 üye tahr1bad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#9
Olamaz çünkü olay olduğunda açtım.Rüyada açlık hissedilmez.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 4 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#10
Bilmiyorum dalga geçmek mi olur da.Yapay zeka bi ülkeye savaş açıyor sonra bende o ülkeyle savaştayım.Gidip benim tam da istediğim toprakları alıyor.Resmen dalga geçiyor benimle .d
Ara
Cevapla
#11
Ben sinirden o ülkeye de dalıyorum. @Laas
İlk savaş bitse bile antlaşma yapmayıp o toprakları alıyorum sonra ilk savaşı bitiriyorum
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Cevapla
#12
@korkusalan o ülke osmanlı olunca olmuyor o biraz dostum .d
Ara
Cevapla
#13
@Laas olur.Mesela avusturya oynarken önce tüm beylikleri vasallıyordum.sonra akkoyunluya ilerleyip(beylikleri genişletmek için)sonra osmanlı macara dalınca 2 sine birden dalıyorum (macar ordusu uzaklaştıktan sonra)
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 2 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.