Hoi deniz çıkartması
artık bundan çok sıkıldım cidden ne yaparsam yapayım illaki bir sıkıntı oluyor. 24 askeri 30 kapasiteli limandan rusyaya çıkarıcaktım sadece birtanesi çıktı gerisi çıkmıyor. Hepsini limanda topladım. Konvoy eskortluğuna 300 gemilik filo koydum ama ne yaparsam yapayım deniz üstünlüğü eksik sorunu veriyor ne yapmam lazım yeterince konvoy da var sıkıntıyı anlayamıyorum
Ara
Başlangıçta sana 10 tümen asker ile amfibik çıkarma yapabilme hakkı veriyor. Sen bu hakkı, gemi araştırma panelinde amfibi çıkarma kapasitesini araştırarak artırıyorsun. Muhtemelen 24 tümenin harekete geçmeme nedeni sende 10 tümenlik kapasite olmasıdır.
Ayrıca askerlerinin geçeceği tüm denizlerde hem deniz hemde hava üstünlüğünü sağlaman lazım. Sadece deniz üstünlüğü yetmiyor.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. En iyi template leri daha doğrusu eldeki ekipmanlara göre en uygununu nrreden bulabilirim konu açıldı mı

Ve askerlermi 24 tank 24 piyade olarak ayırıyorum yani tanklarla piyadeleri aynı bölüğe koymuyorum sadece bölüklere motorize koyuyorum bu mantıklı mı yoksa dezavantajlı mı
Ara
(08-01-2019, 02:14)zeus080808 : Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. En iyi template leri daha doğrusu eldeki ekipmanlara göre en uygununu nrreden bulabilirim konu açıldı mı

Ve askerlermi 24 tank 24 piyade  olarak ayırıyorum yani tanklarla piyadeleri aynı bölüğe koymuyorum sadece bölüklere motorize koyuyorum bu mantıklı mı yoksa dezavantajlı mı

Bu konulardaki tümen(template) tasarımı ile ilgili alanlara bakabilirsin.

https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...ar-eklendi

https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...-400-ipucu
hby6qc.gif
[+] 2 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
50-100 bin kişiyle çıkartma yapmana gerek yok. 3-5 birimlik, hatta duruma göre 2-3 birim askerle liman olan toprağa çıkartma planı yap. 2 güne hazır olur. Ordun limanı tutarken, sen kendi toprağından plansız, programsız, direkt kalan 20-30-50-100 işte ne kadar asker çıkartacaksa çıkart.

Yani; düşman limanı sendeyken, o limana çıkartmasız istediğin kadar adam yollayabilirsin. önemli olan; işgal limanındaki askerlerin düşmana direnirken yetşiebilmek.

not; oyunu 1 yıldır oynamıyorum, yeni güncelleme falan gelip iptal olduysa mesuliyet kabul etmem fsdfsd.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.