HOI4 - Almanya Rehberi (1936-1945)
Hearts of Iron da önerilen ülkelerin başında gelen Almanya'nın Historical oynama rehberi yoktu forumda. Ben de yeni öğrenen arkadaşlar için veya Almanya ile oynamayı öğrenmek isteyen arkadaşlar için rehber hazırlayayım dedim. Save'ye başlamadan evel rehberi okumanız önerilir. Önerileriniz eklenebilir. Bu rehberde birden çok oyundan resimler vardır. Ayrıca Almanya ile oynarken takıldığınız kısımlar, öğrenmek istediğiniz şeyler vesaire olursa sorabilirsiniz hem size yardımcı olur hem de bu rehberi okuyacak arkadaşlar sizin sorularınız ile iyileşmiş bir rehber okurlar.

Not: Rehberin orta ve son kısımlarını daha kapsamlı yapmayı düşünüyordum ancak son zamanlarda pek zamanım olmadığından bu kadar oldu. Eğer rehberi okuyup amacınıza ulaşamadığınızı belirtirseniz devamını zaman ile getiririm.
[+] 14 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ajanlık mekaniklerinden hiç bahsetmemişsin?
Ara
(13-09-2020, 01:17)Semavi7 : Ajanlık mekaniklerinden hiç bahsetmemişsin?
La Resistance dlcsine sahip değilim ve rehberde de ihtiyacımız yok.

Eğer dlcye sahipseniz defansif olarak kullanmanızı öneririm.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benden'de bir tavsiye. Graff Zeppelin'i yapın hatta 2 tane yapın. Sharnhorst ve Gneisseu eşliğinde denizde var olabilirsiniz. Denizaltılar ile kaçak güreşmeyin, daha nitelikli gemilerle ve hava desteği ile düşmanın deniz niceliğini yok edin. Lutfwaffe İngiliz kanalında bir kez üstünlüğü elde ettiğinde, Britanyalılar için nihai son başlayacaktır. Britanya olmadan Amerikan donanması da Atlantik'te ancak denk bir güç olabilir.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-09-2020, 17:22)napolyon94 : Benden'de bir tavsiye. Graff Zeppelin'i yapın hatta 2 tane yapın. Sharnhorst ve Gneisseu eşliğinde denizde var olabilirsiniz. Denizaltılar ile kaçak güreşmeyin, daha nitelikli gemilerle ve hava desteği ile düşmanın deniz niceliğini yok edin. Lutfwaffe İngiliz kanalında bir kez üstünlüğü elde ettiğinde,  Britanyalılar için nihai son başlayacaktır. Britanya olmadan Amerikan donanması da Atlantik'te ancak denk bir güç olabilir.
Evet. Bu şekilde de kazanılabilir diye düşünüyorum ancak deniz hakkında bilgilerim konvoy yağması ile sınırlı. Paraşütçüler ile ele geçirmeyi daha uygun buldum. Tüm İngiltereye nükleer attığınızda Amerika İngiltereye ordu yığamıyor. Dolayısıyla paraşütçülerle kolayca limanları alabiliyorsunuz.
Ara
Aradığım her bilgiyi buldum mükemmel bir rehber olmuş. Yasin arkadaşımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.
[+] 1 üye Katastrofa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gercekten hava ustunlugu ve naval bomberlarla Ingiliz donanmasi duman oluyor. Bazen hatta diyorum donanma hic kasmasak mi. Naval bomberlar ingiliz ucak gemilerini bile harciyor aninda, hele birde radari kanala dayadin mi.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-09-2020, 07:11)Sezar : Gercekten hava ustunlugu ve naval bomberlarla Ingiliz donanmasi duman oluyor. Bazen hatta diyorum donanma hic kasmasak mi. Naval bomberlar ingiliz ucak gemilerini bile harciyor aninda, hele birde radari kanala dayadin mi.
Daha önce İngiliz filosunu yok etmeyi denemediğim için rehberde bahsetmedim. Sonraki Almanya oyunumda denerim rehbere eklerim.
Teşekkürler yorumunuz için.
Ara
Konu hala güncel. Eğer bir kısımda takılan vesaire varsa yazabilir elimden geldiğince yardımcı olurum.
Ara
Eline sağlık. Rehber gerçekten faydalı oldu. Her zaman tümen eğitir durumda olmalı mıyız? Eğer hayırsa, ne zaman eğitmeliyiz? Anschluss için gerekli asker sayısına ne zaman ulaşmalıyız?
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Attila the Hun oyun başından itibaren ordunuzu kurmaya başlamalısınız. Eksik tüfek vb olabilir ama asker üretmeye devam edin. Fransa savaşına kadar 10 tank tümeni, 20 garnizon ve 70 piyade tümeni yeterli ama daha fazla da üretebilirsiniz. Eğer oyun başından birlik üretmeye başlarsanız 1937'de Anschluss yapabilirsiniz.
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sovyetleri almak için önerdiğiniz askeri template var mı?
Ara
(10-10-2020, 20:29)nevarsa123 : Sovyetleri almak için önerdiğiniz askeri template var mı?
@nevarsa123 Önerilen basit templateler konunun Kara kısmında var. Ama çok güçlü ve pahalı bir şey istiyorsanız:
unknown.png?width=573&height=406
unknown.png
Not: 2. tank templatesine hafif topçu tank yerine orta veya ağır topçu tank koyabilirsin.
Bu ikisinden birini kullanabilirsiniz tank templatesi olarak.
Piyade templatesi olarak ise:
unknown.png?width=572&height=406unknown.png?width=647&height=473
Ara
Template hazırlamak için hangi siteyi kullanıyorsun?
IbnE9P2.gif
Ara
(10-10-2020, 22:13)Attila the Hun : Template hazırlamak için hangi siteyi kullanıyorsun?
@Attila the Hun Şu site.
Ara
Tam aradığım rehber. Özellikle template kısmı. Çok teşekkürler, emeğinize sağlık.
[+] 1 üye Jokzilla nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Anlatımın için minnettarım gerçekten çok açıklayıcı olmuş yeni başladım bende Almanya ile bakalım becerebilecek miyiz. 2 dir cephede yıkılıp kalıyorum. Tam polonyayı alacakken alttan bir bakmışım Fransa berline kadar ilerlemiş sonra sıkılıp kapatıyorum ?
Ara
(02-01-2021, 02:04)ugurbaba10 : Anlatımın için minnettarım gerçekten çok açıklayıcı olmuş yeni başladım bende Almanya ile bakalım becerebilecek miyiz. 2 dir cephede yıkılıp kalıyorum. Tam polonyayı alacakken alttan bir bakmışım Fransa berline kadar ilerlemiş sonra sıkılıp kapatıyorum ?
Soruyu tam olarak anlamadım ancak sanırsam Fransa'yı durduramadığın bahsediyorsun.

Fransızlar Alsas bölgesinden ilerleyememesi gerekiyor. Alsas bölgesine(Fransız sınırına yani) 4'er fort bas(veya focus ağacından fort veren focusu al). Sonrasında yaklaşık 20-30 garnizon birliği bırak. Garnizon birlikleri rehberin Kara kısmında var.
Ara
5 milyon manpower nasıl oluyor ya benim sürekli düşüyor manpower 300k insanım kaldı yardımcı olur musun ?
Ara
buldum tamamdır :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.