HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(21-04-2019, 20:06)tiger1944 : iyi akşamlar
yakıt siloları kurduğumuz yerler oyuna etki ediyormu ?
örneğin liman bölgesine yada sınıra savaş hattına ben bir fark göremedim

Etmiyor.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Şuan için en iyi division templateleri nedir ?Doktrinlerden hangisi hangi ülke çeşidi için en iyisi ?
Ara
Almanya'da mobile warfare kullanıyordı. Diğer ülkelerin çoğunda süperior firepower gidiyor sanırım. Rusyada mass'lı olan iyi diyolardı da mpde onu mu seçiyorlar hatırlamıyorum.

Divisionda standart 14 piyade 4 arti mi ne öyle bişey vardı ya onu yapıyorlar genelde.
Sic Parvis Magna
Ara
14 piyade 4 arti eski meta artik pek hukmu yok. Simdiki meta piyadeyi defans icin kullanip tanklarla pocket atip ilerlemek. Fiyat performans orani en yuksek 20 piyade veya 40 piyade koymak. Doktirin tamam ulkeye gore. Sanayi iyiyse Almanya/Sovyet/ABD gibi Mobile Warfare. Sanayi iyi veya kotu defansif oynamak gerekiyorsa Grand Battle ( Cin veya Fransa) , savasacagin arazi tanklara uygun degil ama az cok sanayin varsa da Superior Firepower (Japonya, Savas sonrasi CIn gibi vs)
Ara
Bu operation hydra nedir, yeni yama ile bağlantısı ne olabilir?

Bence kara ve donanma komutanlarına getirdikleri yetenek ağacı sistemini ace pilotlara da getirecekler ve uçak tasarımı gemi tasarımı türünde veya o mantıkta daha farklı bir şekilde olacak diye düşünüyorum. İtlya ve Framsa yenilenir, İspanya ve Portekiz ya da Siam a yeni ağaç gelir gibi düşünüyorum.
Ara
Zannetmem bence istihbarat gelecek oyuna. Hydra askeri bir operasyon olsa da temeli istihbarattır özel bir nota operasyonudur.
Ara
(29-04-2019, 03:47)Semavi7 : Zannetmem bence istihbarat gelecek oyuna. Hydra askeri bir operasyon olsa da temeli istihbarattır özel bir nota operasyonudur.

İstihbarat+ dediğim mekanik birlikte gelir diye düşünüyorum.
Ara
(29-04-2019, 08:40)zencefil :
(29-04-2019, 03:47)Semavi7 : Zannetmem bence istihbarat gelecek oyuna. Hydra askeri bir operasyon olsa da temeli istihbarattır özel bir nota operasyonudur.

İstihbarat+ dediğim mekanik birlikte gelir diye düşünüyorum.

Ben uçaklarla alakalı bir şey beklemiyorum. Son oynadığım Abd oyununda Almanya'nın yakıt silolarına str bomb yapmak istiyordum fakat yerlerini bilmiyordum. Bence istihbarat ile bunu sağlıcaklar. Zaten bahsedilen operasyonda bunla ilgili.
Ara
iyi oyunlar arkadaşlar eski versiyon HOI4 de eğitimdeki asker türlerine isim verdiğimizde aynı tür askeri birimleri aynı isimle üretiyordu son versiyonda bunu nasıl sağlayabilirim. yani "historical division name"leri
(mod olmazsa sevinirim)
teşekkürler şimdiden.
Ara
Umarım bu hafta günlük gelir.
Ara
WC nasıl yapılabilir? Her oyunda Sovyetleri diğer elemanlarla yiyip bitiriyorum. Sonra topraklarının çoğunu alıyorum. Japonya'ya saldırayım diyorum. Naziler garanti atmış. Nazilere saldırayım diyorum, Japonya garanti atmış. İki cephede savaşacak MP yok ki. Son sürümlerde de ne Japonya ne de ABD birbirine savaş açıyor. İngiltere de durmadan çıkarma yapıyor ama limanın yanındaki bölgeye. Sonra orada imha oluyor. MP'si bitiyor. Sonra Mihver güçleri çıkarma yapıyor ve oraları alıyor. Naziler son sürümlerde hiç yenilmiyor yav. Sovyetlere, Müttefiklere boost vermek lazım, bu sefer ben de yenemem onları. Neyse bir de öyle deneyeyim.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Sovyetleri çok öldürdürdüler acil boost lazım. Almanlarda resmen mermiye kafa atıyor.
Ara
24 birimlik askerle saldırmama rağmen 6 ya da 4 birimlik savunma yapan düşmanı yenemiyorum bunun sebebi nedir acaba?
Ara
(31-05-2019, 00:16)Buzzerbeater : 24 birimlik askerle saldırmama rağmen 6 ya da 4 birimlik savunma yapan düşmanı yenemiyorum bunun sebebi nedir acaba?

tümenlerının tasarımı kötüdür karşı taraf bir mühendis bölüğü piyade top karışımı tümen koyar sen sadece piyadelerle saldırırsan alamassın onemlı olan sadece sayı degıl tümenlerintop tank destek bölükleri bulundurması teknolojik üstünlüğüde önemli ikisini dengelemeye çalış
Ara
Saldırdığın yerde çıkan kırmızı balona tıkla ardından sol taraftaki askerlerin attack puanının üzerine gel. Bunu en fazla azaltan şey dağlık bir bölgeye saldırıyor olman, bölgede fort olması veya nehirden saldırıyor olmadır. Askerlerini ilerleye bildiğin yerlerye yığıp ordan ilerle, geçemediğin yerlerde savunma yap.
Ara
(31-05-2019, 02:28)KingHero6161 :
(31-05-2019, 00:16)Buzzerbeater : 24 birimlik askerle saldırmama rağmen 6 ya da 4 birimlik savunma yapan düşmanı yenemiyorum bunun sebebi nedir acaba?

tümenlerının tasarımı kötüdür karşı taraf bir mühendis bölüğü piyade top karışımı tümen koyar sen sadece piyadelerle saldırırsan alamassın onemlı olan sadece sayı degıl tümenlerintop tank destek bölükleri bulundurması teknolojik üstünlüğüde önemli ikisini dengelemeye çalış

(31-05-2019, 07:41)Lothebork : Saldırdığın yerde çıkan kırmızı balona tıkla ardından sol taraftaki askerlerin attack puanının üzerine gel. Bunu en fazla azaltan şey dağlık bir bölgeye saldırıyor olman, bölgede fort olması veya nehirden saldırıyor olmadır. Askerlerini ilerleye bildiğin yerlerye yığıp ordan ilerle, geçemediğin yerlerde savunma yap.

Cevaplarınız için çok teşekkürler önerilerinize baktığım zaman bir çok şeyi yanlış yaptığımı gördüm ve sanırım NEW GAME yapmam en iyi seçeneğim. Paradox un en zor oyunu HOİ-V
Ara
Oyuna yeni başladım da Türkiye ile tarafsız oynarken düşük insan gücü sorununu çözmenin bir yolu var mı?
Ara
(04-06-2019, 02:02)ragnarl7 : Oyuna yeni başladım da Türkiye ile tarafsız oynarken düşük insan gücü sorununu çözmenin bir yolu var mı?

Askere alım politikanı değiştirmek dışında işgal ettiğin bir yerde kukla devlet çıkarıp o devletin insan gücünü kullanmak çözüm olabilir.
Ara
Şuan yunanistanla oynuyorum bizans kurmak için. Türkiyeyi erken fethettim. Bulgaristana saldırdım şimdi allies işin içine girdi axisi çağırdım. Malum yunanistanın nüfusu 6 milyon. Şimdi benim yugoslavya toprakları ve romanyadanda bi kaç toprak lazım bu ülkelere saldırırken mecburen müttefikim istesede istemesede savaşa katılacak çünkü alliesle savaştayız.
İşte durum bu haldeyken benden bizans kurabilmem için tüm bölgeleri istiyor yani yugoslavyayı nasıl tamamen kendim işgal edebilirim? diplomatik yoldan toprakları isteyince en fazla 1-2 tane veriyor.
Ara
İlk önce Bulgaristan sonra Yugoslavya'ya saldırman lazımdı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.