HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(21-04-2019, 20:06)tiger1944 : iyi akşamlar
yakıt siloları kurduğumuz yerler oyuna etki ediyormu ?
örneğin liman bölgesine yada sınıra savaş hattına ben bir fark göremedim

Etmiyor.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
Cevapla
Şuan için en iyi division templateleri nedir ?Doktrinlerden hangisi hangi ülke çeşidi için en iyisi ?
Ara
Cevapla
Almanya'da mobile warfare kullanıyordı. Diğer ülkelerin çoğunda süperior firepower gidiyor sanırım. Rusyada mass'lı olan iyi diyolardı da mpde onu mu seçiyorlar hatırlamıyorum.

Divisionda standart 14 piyade 4 arti mi ne öyle bişey vardı ya onu yapıyorlar genelde.
There are consequences to killing a God!
Ara
Cevapla
14 piyade 4 arti eski meta artik pek hukmu yok. Simdiki meta piyadeyi defans icin kullanip tanklarla pocket atip ilerlemek. Fiyat performans orani en yuksek 20 piyade veya 40 piyade koymak. Doktirin tamam ulkeye gore. Sanayi iyiyse Almanya/Sovyet/ABD gibi Mobile Warfare. Sanayi iyi veya kotu defansif oynamak gerekiyorsa Grand Battle ( Cin veya Fransa) , savasacagin arazi tanklara uygun degil ama az cok sanayin varsa da Superior Firepower (Japonya, Savas sonrasi CIn gibi vs)
Ara
Cevapla
Bu operation hydra nedir, yeni yama ile bağlantısı ne olabilir?

Bence kara ve donanma komutanlarına getirdikleri yetenek ağacı sistemini ace pilotlara da getirecekler ve uçak tasarımı gemi tasarımı türünde veya o mantıkta daha farklı bir şekilde olacak diye düşünüyorum. İtlya ve Framsa yenilenir, İspanya ve Portekiz ya da Siam a yeni ağaç gelir gibi düşünüyorum.
Ara
Cevapla
Zannetmem bence istihbarat gelecek oyuna. Hydra askeri bir operasyon olsa da temeli istihbarattır özel bir nota operasyonudur.
Ara
Cevapla
(29-04-2019, 03:47)Semavi7 : Zannetmem bence istihbarat gelecek oyuna. Hydra askeri bir operasyon olsa da temeli istihbarattır özel bir nota operasyonudur.

İstihbarat+ dediğim mekanik birlikte gelir diye düşünüyorum.
Ara
Cevapla
(29-04-2019, 08:40)zencefil :
(29-04-2019, 03:47)Semavi7 : Zannetmem bence istihbarat gelecek oyuna. Hydra askeri bir operasyon olsa da temeli istihbarattır özel bir nota operasyonudur.

İstihbarat+ dediğim mekanik birlikte gelir diye düşünüyorum.

Ben uçaklarla alakalı bir şey beklemiyorum. Son oynadığım Abd oyununda Almanya'nın yakıt silolarına str bomb yapmak istiyordum fakat yerlerini bilmiyordum. Bence istihbarat ile bunu sağlıcaklar. Zaten bahsedilen operasyonda bunla ilgili.
Ara
Cevapla
iyi oyunlar arkadaşlar eski versiyon HOI4 de eğitimdeki asker türlerine isim verdiğimizde aynı tür askeri birimleri aynı isimle üretiyordu son versiyonda bunu nasıl sağlayabilirim. yani "historical division name"leri
(mod olmazsa sevinirim)
teşekkürler şimdiden.
Ara
Cevapla
Umarım bu hafta günlük gelir.
Ara
Cevapla
WC nasıl yapılabilir? Her oyunda Sovyetleri diğer elemanlarla yiyip bitiriyorum. Sonra topraklarının çoğunu alıyorum. Japonya'ya saldırayım diyorum. Naziler garanti atmış. Nazilere saldırayım diyorum, Japonya garanti atmış. İki cephede savaşacak MP yok ki. Son sürümlerde de ne Japonya ne de ABD birbirine savaş açıyor. İngiltere de durmadan çıkarma yapıyor ama limanın yanındaki bölgeye. Sonra orada imha oluyor. MP'si bitiyor. Sonra Mihver güçleri çıkarma yapıyor ve oraları alıyor. Naziler son sürümlerde hiç yenilmiyor yav. Sovyetlere, Müttefiklere boost vermek lazım, bu sefer ben de yenemem onları. Neyse bir de öyle deneyeyim.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Ara
Cevapla
Sovyetleri çok öldürdürdüler acil boost lazım. Almanlarda resmen mermiye kafa atıyor.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.