HoI4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Arkadaşlar, DLC'ler oyunu kastırır mı ? DLC'siz oyun daha mı çok akar ?
Ara
Beyler yakıt ne işe yarıyor ? Sıfır olduğunda falan noluyor ? Ben bi değişim göremedim.
Ara
(15-08-2019, 13:28)DarkKnight : Arkadaşlar, DLC'ler oyunu kastırır mı ? DLC'siz oyun daha mı çok akar ?

Oyunu normal halini zar zor taşıyan bir işlemcin varsa performans farkını hissedersin.

(15-08-2019, 18:09)DarkKnight : Beyler yakıt ne işe yarıyor ? Sıfır olduğunda falan noluyor ? Ben bi değişim göremedim.

Yakıt harcayan her şeyin performansı düşer.
  • Uçakların görev verimliliği %75
  • Gemilerin menzili ve hızı %75, saldırı gücü %50
  • Kara birliklerinin hızı %40 savaş gücü %10 düşer.
hby6qc.gif
Ara
Bişiy daha sorcam. Savaştayken ikide bir "kığığığıh" diye bi ses geliyo ya :D O ne ? İnşallah anlamışsındır.
Ara
Abi askerler "Birim ilerlemeye devam etseydi bir sonraki vilayet sahip olduğundan daha fazla ikmale ihtiyacı olurdu." diye bişey yüzünden hareket etmiyor. Halbuki yakıtımda var. Full e yakın. Bu hata ne demek ?
Ara
Orduyu götürmek istediğin yerde altyapı orduyu beslemeye yeterli değilse bu uyarıyı alırsın. Elle ilerleme emri verirsen ordu bölgeye girer ama yıpranma cezası yersin.
Ara
Yeni günlük ne zaman gelir?
Ara
Merhaba beyler. Diğer ülkelerin garantörlük atmasını engelleyen bir mod var mı ya ?
Ara
Oyuna uzun zaman önce başlar gibi olmuştum daha sonra bırakmıştım. Çok çok basit mekanikleri biliyorum. Tekrar başlamak ve öğrenmek istiyorum. Neler yapmalıyım? Hangi ülkelerle oyunu oynamalıyım?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(22-08-2019, 23:13)Gurt : Oyuna uzun zaman önce başlar gibi olmuştum daha sonra bırakmıştım. Çok çok basit mekanikleri biliyorum. Tekrar başlamak ve öğrenmek istiyorum. Neler yapmalıyım? Hangi ülkelerle oyunu oynamalıyım?

Klasik olacak ama Almanya güçlüdür,İngiltere olabilirsin,Amerika gene iyidir bunlardan biri ile oynadıktan sonra Macaristan,Romanya veya Türkiye gibi birde minör ülke ile oynarsan pekiştirirsin diye düşünüyorum.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yeni oyuncular için en iyisi Almanya. Kara ve havayı öğrenirsin, ülke olarak da güçlü olduğu için zorlanmazsın. İngiltere ise en kompleksi denilebilir. Oyundaki hava kara deniz tüm alanlarda faaliyet göstermen tüm mekanikleri kullanman gerekir. Almanyada öğren, İngiltere'de ustalaş.
[+] 1 üye perverende nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kayıt ettiğim bir oyunu tekrar açtıgımda bazen edit modunda kalıyor bunun nasıl düzeltebilirim hiç bir şekilde kapatamıyorum

3OOEoA.png
Ara
Alt veya alt gr tuşuna basınca kapanıyor diye biliyorum .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
arkadaşlar cw yi 22 den 20 ye düşüren general özelliğinin tam adı nedir ve almanyada hangi generellarde var bulamadım bir türlü.
Ara
Millennium Dawn modu yükledim mod dosyası içinde descriptor.mod dosyası var o dosyayı açmaya, taşımaya ve kopyalamaya çalıştığımda dosya içindeki yöntem tanınmıyor diyor hangi programla açarım dosyayı?
Ara
Merhaba beyler. Ben romanya ile oynuyorum ve orta tank bastım. Bana bir orta tank dizaynı önerir misiniz ya ?
Ara
(30-08-2019, 00:02)raskol : arkadaşlar cw yi 22 den 20 ye düşüren general özelliğinin tam adı nedir ve almanyada hangi generellarde var bulamadım bir türlü.

Öyle bir general özelliği yok, Mass Assault doktrini içinde bulunan Vast Offensives araştırması ile elde edebiliyorsun dediğin şeyi.
hby6qc.gif
Ara
(14-09-2019, 00:49)Ayro :
(30-08-2019, 00:02)raskol : arkadaşlar cw yi 22 den 20 ye düşüren general özelliğinin tam adı nedir ve almanyada hangi generellarde var bulamadım bir türlü.

Öyle bir general özelliği yok, Mass Assault doktrini içinde bulunan Vast Offensives araştırması ile elde edebiliyorsun dediğin şeyi.
teşekkürler.
Ara
hoi 4 te tarihi ilerletebilir miyim acaba
Türk’ü, gerçek olarak, Türk’den başkası sevemez.
H. Nihal Atsız
Ara
Arkadaşlar oyunda bir tank tümeni nasıl olmalıdır? mesela orta tank mı gidilmelidir yoksa ağır tank mı? veya light tank kasıp piyadelerede anti tank yerleştirirsem dengeleyebilir miyim?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.