HOI4 - Yayın Yasağı Kalktı
Shen başlamış gene.
https://www.twitch.tv/shenryyr
v5jjo8.gif
Ara
bir buçuk saat sonra ben de başlayacağım.

twitch.tv/nasuhdede
[+] 1 üye nasuhdede nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Timelapse'lerde umarım tarihi gerçekçilik devre dışı bırakılmıştır.
Ara
(03-06-2016, 19:06)kabardey : Unutmayın bu bir PDX oyunu. Oyun çıktığındaki versiyonunun AI'si beş para etmez olacak. 1.2 filan gibi bir patch ve 1-2 DLC geldiğinde ancak adam akıllı bir oyun olacak.

Unutmayın bu orjinal çıkış tarihinin üzerine 1 yıl ertelenmiş bir Paradox oyunu.
Ara
(03-06-2016, 23:16)ferevon :
(03-06-2016, 19:06)kabardey : Unutmayın bu bir PDX oyunu. Oyun çıktığındaki versiyonunun AI'si beş para etmez olacak. 1.2 filan gibi bir patch ve 1-2 DLC geldiğinde ancak adam akıllı bir oyun olacak.

Unutmayın bu orjinal çıkış tarihinin üzerine 1 yıl ertelenmiş bir Paradox oyunu.

İyide oyunun erteleniş sebebi AI filan düzeltmek değildi ki. Oyunda kullandıkları mekanikler düzgün çalışmadığı için baştan yapmak zorunda kaldılar. Yani AI sıfırdan 2 kere yapıldı. Bu AI dengelemeleri de daha bitmemiş olması pek şaşırtmaz.
Ara
İzlediğim yayınlardaki versiyon eğer çıkacak versiyon ise oyun gene acayip eksik çıkıyor. Hatay event'ı zaten hiçbir oyunda olmadığı gibi Türkiye hiçbir zaman Hatay'ı almadı. Atatürk ölmüyor. Keza faşist olan bazı ülke liderlerinin resimlerinde çekiç ve orak sembolü var. AI tarihi oyunda bir pek çok hatalı seçim yapıyor. Yani oyun çıkınca birde patch için gün sayacağız.

Birde şu var. Yayın yapanların %90'ı oyunu daha önce duymamış bile neredeyse. Oyunun oynanışı hakkında en ufak fikirleri yok. Yahu HoI oynayan adam mı kalmadı da bu adamlara dağıttınız dedirtiyorlar. Oyunun fanatikleri için çok kötü reklam oldu. Bilmiyorum oyunu duymayanlar için nasıl bir etki yaptı.
Ara
Oyun bana da yüzeysel geldi, tarihsel gerçekçilik neredeyse hiç yok.
Ara
(04-06-2016, 05:49)kabardey : İzlediğim yayınlardaki versiyon eğer çıkacak versiyon ise oyun gene acayip eksik çıkıyor. Hatay event'ı zaten hiçbir oyunda olmadığı gibi Türkiye hiçbir zaman Hatay'ı almadı. Atatürk ölmüyor. Keza faşist olan bazı ülke liderlerinin resimlerinde çekiç ve orak sembolü var. AI tarihi oyunda bir pek çok hatalı seçim yapıyor. Yani oyun çıkınca birde patch için gün sayacağız.

Birde şu var. Yayın yapanların %90'ı oyunu daha önce duymamış bile neredeyse. Oyunun oynanışı hakkında en ufak fikirleri yok.  Yahu HoI oynayan adam mı kalmadı da bu adamlara dağıttınız dedirtiyorlar.  Oyunun fanatikleri için çok kötü reklam oldu. Bilmiyorum oyunu duymayanlar için nasıl bir etki yaptı.

3'te Hatay eventi vardı diye hatırlıyorum. Atatürk eventi var mı bilmiyorum ama 1939'da İsmet İnönü'nün CHP'nin başına geçtiğini gördüm.
Ara
hoi3 de hatay eventi dlc ile eklenmişti atatürk tarihi olarak vefat ediyordu eventle oyun güzel yine yaptıkalrı en iyilerindne ama hoi3 gibi sorun olcak ai misal alman ai tıkanıyor majinoda ruslar gelişemiyor yeterince amerika ise oturuyor bazen bazı işlere kalkışıyor ama büyük bir d day yapmıyor ama player vs player güzel olcak 16 kişi multiplayer yapıcaz gibi canlı yayın yada youtubeye koyucaz yayın yapıcak arkadaşta alırsa öbür türlü resim
[+] 1 üye Turkhani nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Siz historicalı kapalı streamler izleyip tarihselliğe laf ediyonuz yalnız. Tarihselliği kaparsanız her şey olabiliyor zaten, Türkiye'ye çıkartma yapan Avusturya'yı da, Hindistan 'I ilhak eden Nationalist Spain'i de , İtalya+Almanya+Japonya'ya çıkartma yapıp ilerleyen UK'nin olduğu oyun da gördüm, Almanya'nın Polonya'dan başka bir ülkeyi yiyemeyip Ruslara ölüşünü de.
Ara
Almanya AI'de iken ciddi dayak yiyor. 10 oyundan 8'inde çok erken ilhak oluyor.
Ara
Hoi 3'ün en son son versiyonda ABD ile oynamıştım. 1936'da açtığım bütün oyunlar saçma gelişmişti tarihsel bir ilerleyiş istiyordum. En son baktım olmuyor ABD'inin savaşa girdiği bir kampanya vardı ordan başlamıştım o güzel olmuştu. Yani diyeceğim o ki 3'tede tarihsellik sorunlu idi. Bu yine üçün ilk çıktığı halden kat kat iyi geliyor gibi dlcler ve patchlerle canavar olur.
Ara
Daniel'in streaminde Irak, Polonya tarafından kurulan pakta katıldı. Felaket.
Daha sonra Afganistan da katılıyor.

Tarihsel AI ile oynamıyor ama.
Ara
Afganistan Daniel hali hazırda Polonya'nın paktıyla savaşta olduğu için katıldı onu anlayabilirim.
Polonya'nın Irak'ı paktına kabul edip Türkiye ile savaşa girmesi absürt.
Bir şey farkettim Sabiha Gökçen erkekmiş :P
Ara
plaza'da konusu var evet
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.