[HS] Medieval 2 - Grand Hotseat: Ocak 2024 [RP]
England.png
Bizim bu noktadan sonra ki stratejimiz 3. büyük güç olarak diğer iki güçlü devletin arasındaki dengeyi sağlamak ve tarafsızlığımızı korumaktır. İki devletle de savaşı kendileri başlatmadıkları taktirde savaşmayı düşünmediğimizi kendilerine bildiririz.
Ara
Denmark.png

İngiltere ve Macar krallarının ateşkes teklifleri bizi ziyadesiyle memnun etmiştir.

İngiltere kralı diplomat gönderdiği takdirde bahsi geçen şehirleri teslim edip barış yapmaya hazır olduğumuzu bildiririz. Ancak bu şehirleri teslim ettiğimizde hem ekonomimizin zorlanmaması için hem de iyi niyetlerinin bir göstergesi olarak teklife ister tur tur, ister tek seferde olmak üzere 2000 bin dinar para eklemesini içtenlikle rica ederiz. Ayrıca ticaret yapmaya ve kötü günleri arkamızda bırakarak iyi ilişkilere hazır olduğumuzu da bilmenizi isteriz.

Macar kralı ise başkentini geri alması kabul etmek gerekiyor ki en doğal hakkı idi. Bunun için kendisini kınayamayız. Mevcut sınırlara saygı gösterilmesi karşılığında kendileri ile barış yapmaya ve hatta ticaret yapıp iyi ilişkiler geliştirmeye istekli olduğumuzu bildiririz.

Ülke krallarını barış yapmama konusunda tehdit etme hakkını kendinde bulan Venedik doçesinin bu tavrı umarız dünyadaki tüm devletlere kendisinin nasıl savaş yanlısı bir karakterde olduğunun göstergesi olmuştur...
Ara
England.png
3 tur 500 florinden toplam 1500 florini size göndereceğim. Diplomat basar basmaz yollayacağım. İki kralın da bizi anlayışla karşılayacağından şüphemiz yok.
[+] 1 üye hamza060 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haritalar:

1. Tur:

Harita1.jpg?ex=65c53582&is=65b2c082&hm=e...ormat=webp

5. Tur:

Harita5.jpg?ex=65c507f0&is=65b292f0&hm=8...ormat=webp

10. Tur:

Harita10.jpg?ex=65c507f0&is=65b292f0&hm=...ormat=webp

15. Tur:

Harita15.jpg?ex=65c507f0&is=65b292f0&hm=...ormat=webp

[ 4 Tane oyuncu ülkesi kırmızının tonları olmasaymış iyiymiş :( ]
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Haritalar için teşekkürler. Haritaları inceleyince ben Venedik'in 10. tur öncesinde bana savaş ilan edip Marsilya'yı almasına dair geçerli bir sebep bulamıyorum ya. Yani Güney İtalya'ya inmemişsin, o kadar sınırın olan Macar'a saldırmamışsın, Anadolu'yu fethetmemişsin, bölge tamamlama durumu bile olmadan alakasızca gelip Marsilya'ya giriyorsun. Oradaki orduyu imha edip şehri fethedip barış yapıyorsun. Venedik'in bu konudaki motivasyonunu çok merak ediyorum.

İngiltere de daha adayı toplamadan bana (Fransa) saldırmış. Tehdit büyümesin demiş olabilir, nispeten daha anlaşılabilir bir hamle.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-01-2024, 09:44)elefsar : Haritalar için teşekkürler. Haritaları inceleyince ben Venedik'in 10. tur öncesinde bana savaş ilan edip Marsilya'yı almasına dair geçerli bir sebep bulamıyorum ya. Yani Güney İtalya'ya inmemişsin, o kadar sınırın olan Macar'a saldırmamışsın, Anadolu'yu fethetmemişsin, bölge tamamlama durumu bile olmadan alakasızca gelip Marsilya'ya giriyorsun. Oradaki orduyu imha edip şehri fethedip barış yapıyorsun. Venedik'in bu konudaki motivasyonunu çok merak ediyorum.

İngiltere de daha adayı toplamadan bana (Fransa) saldırmış. Tehdit büyümesin demiş olabilir, nispeten daha anlaşılabilir bir hamle.

sana saldırdığımda güneyde bir tek sicilyaya girmemiştim. kuzeyde danimarka-macaristanla savaşırken ben gidip macaristana saldırmam. azıcık stratejik düşünün. adam taa norveçten italyanın kuzeyine kadar ilerlemiş. nerdeyse milana gelecek 3 tur daha bekleseydim. bütün ordularımı avrupa yöneltmek en mantıklı iş. ben hiç bir şey yokmuş gibi güneyle mi ilgilenseydim.? marsilyayı almak italyadaki şehirlerimin güvenliğini sağlıyor.  avrupada danimarkanın ilerleyişini durdurunca en son güneye ve adalara gittim. adam taa zagreb'e kadar gelmişken ben rebellerle uğraşamam.

neyse zaten oyunu kaybettim. benim gözümde danimarka kazandı. oyun tecrübesiyle ve dinamikleri bilmesiyle erken çağ danimarka askerlerinin güçlü olması sayesinde çok iyi oynadığını düşünüyorum. benim en büyük şansım ilk 15 tur etrafımda kimsenin olmaması sayesinde iyice genişlemek oldu. ama danimarka ile savaşırken gördüğüm kadarıyla eninde sonunda beni yenecekti. oyunu uzatmaya gerek yoktu. hepinize kolay gelsin.
Ara
Açık ara Venedik en güçlü devlet bütün istatistiklerde. Savaşta da 2 tane şehir kaybettim ve hicbir ilerleme kaydetmiş değilim. Sadece şehirlerimi savunmaya çalışıyorum. Bu savaşı yenmem aslında zor uzun vadede ama oynamak istemiyorsan devam etmeye gerek yok.
Ara
(30-01-2024, 18:51)Aytaç : Açık ara Venedik en güçlü devlet bütün istatistiklerde. Savaşta da 2 tane şehir kaybettim ve hicbir ilerleme kaydetmiş değilim. Sadece şehirlerimi savunmaya çalışıyorum. Bu savaşı yenmem aslında zor uzun vadede ama oynamak istemiyorsan devam etmeye gerek yok.

benim de pek bir ordum kalmamışken ve seninle teke tek kalmışken uzun vadede oyunu kaybedeceğimi biliyordum. Bu yüzden daha fazla uzatmadan bitirmek en doğrusuydu.

Esen kalın.
Ara
(30-01-2024, 18:41)mithrandiris : kuzeyde danimarka-macaristanla savaşırken ben gidip macaristana saldırmam. azıcık stratejik düşünün.

Dedi ve İngiltere Fransa'yı biçerken Fransa'ya saldırmaktan da çekinmedi...
Ara
Etkinlik bittiyse buradaki arkadaşlar yeni bir kingdoms hs ine gelmek ister mi?
giphy.gif
Ara
(01-02-2024, 11:45)turkish lokum : Etkinlik bittiyse buradaki arkadaşlar yeni bir kingdoms hs ine gelmek ister mi?
ben gelirim.
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
(01-02-2024, 11:45)turkish lokum : Etkinlik bittiyse buradaki arkadaşlar yeni bir kingdoms hs ine gelmek ister mi?

Ben kingdoms sevmediğim için katılmayacağım. Mithrandiris de, ben İngiltere'nin hotseatte hile yaptığını tespit ettikten sonra beni discord'dan ve forumdan engelleyip oyundan ayrıldı. Diğer arkadaşlar da Mithrandiris'in tanıdığı kişiler sanıyorum. Hile yapan kişileri oyuna davet etmenizi pek önermem.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-02-2024, 16:28)Aytaç :

Ben kingdoms sevmediğim için katılmayacağım. Mithrandiris de, ben İngiltere'nin hotseatte hile yaptığını tespit ettikten sonra beni discord'dan ve forumdan engelleyip oyundan ayrıldı. Diğer arkadaşlar da Mithrandiris'in tanıdığı kişiler sanıyorum. Hile yapan kişileri oyuna davet etmenizi pek önermem.
İngiltere hile mi yapıyordu? Ben fark etmemiştim. Ben kişisel olarak mithrandirisi tanımıyorum ama hile yaptıklarını anlamadım. Ben hile yapsaydım iberya o halde olmazdı.
humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
Yok seni kast etmedim zaten. İngiltere ve Macaristan.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.