İspanya İç Savaşı [Forum Oyunu] Dördüncü Tur Geldi.
@Sxario nun daha fazla tankı var merkezi daha rahat tutar bence.
Ara
Merkez olsun o zaman.
Ara
İlk Tur
@napolyon94 Liderliğinde Faşist İspanya 3 cepheye ayrılmış ve Cumhuriyetçileri tehdit etmekteydi. Merkezde Madrid şehrine doğru Kuzey'de ve Güney'de ise orduların biraz daha açık alanlarda çarpışması beklenirken ilk saldırıyı sayı ve kaynak bakımından üstün Faşistler saldırma kararı aldı. İlk başta ise iki taraf içinde hazırlık planları vardı.
Önemli Not:Şıklara yanıtınızı özel mesaj yoluyla gönderin ama buradan roleplay serbest.
Merkez Cephesi Cumhuriyetçiler

A)Şehir içinde evlere bubi tuzakları hazırlayalım.
B)Geniş yolları anti tank mayınları ile kapatalım.
C)Çatışmanın yoğun yaşanacağı yerlere uçaksavar yerleştirelim.
D)Askerlere yakın savaş için eğitim verelim.
E)Geniş yolları tank geçişini zorlaştırmak için kapatalım.
F)Gece saldırısına karşı hazırlanalım.
Merkez Cephesi Faşistler

Kara Birlikleri İçin

A) Mayınlara karşı mühendis birlikleri oluşturalım.
B) Düşman'ın etrafını çevirmek ve şehri kuşatmak için hazırlanalım.
C) Gece saldırıya başlayabilmek için hazırlıklar yapalım.
D) Tank ve Toplarla uzaktan düşmanı dürtelim.

Hava Birlikleri İçin

A)Düşman askerlerini vuralım.
B) Düşman planlarını izleyelim.(Düşmanın seçmediği 2 şık hakkında bilgi alacaksın)
C) Savunma oluşturabilecek bina siper gibi pozisyonları vuralım.
D) Düşman uçaksavarlarını hedef alalım.

Kuzey ve Güney Cephesi Cumhuriyetçiler
(Kuzey cephesi bir savaş kaybederse Barcelona'da şehir savaşı vericek)

A) Siper Kazalım
B) Anti tank mayınları ve tanksavarlar toplarına pozisyon bulalım
C) Gece saldırısına karşı savunma yapalım.
D) Birliklerin bir kısmını (%25) geride tutalım ve düşman saldırısında kanatlara ilerleyecek mobil bir tümen hazırlayalım.

Kuzey ve Güney Cephesi Faşistler
A) Mayınlara karşı mühendis birlikleri oluşturalım.
B) Düşman'ın etrafını çevirmek ve şehri kuşatmak için hazırlanalım.
C) Gece saldırıya başlayabilmek için hazırlıklar yapalım.
D) Tank ve Toplarla uzaktan düşmanı dürtelim.
[+] 3 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir Discord sunucusu kullansak daha kolay olmaz mı?Sadece bir öneri bu tabi.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 5 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Saldırı her daim önemlidir. Savaş çabuk kazanılmalı diye umut ediyorum böylelikle daha uzun çaplı bir oyun açılabilir.
Ara
(20-03-2019, 12:25)Faramir : Bir Discord sunucusu kullansak daha kolay olmaz mı?Sadece bir öneri bu tabi.

Sizlere kalmış o tür şeylerde çok iyi değilim açıkcası (Forever Alone)
Ara
(20-03-2019, 13:49)HulkSpider03 : Saldırı her daim önemlidir. Savaş çabuk kazanılmalı diye umut ediyorum böylelikle daha uzun çaplı bir oyun açılabilir.

Biz ezilcez büyük ihtimalle. Çok iyi bi strateji olmadıkça bizim merkez gidici. Tr Ace boşluğu hatırlatmasa boş beleş alıyoduk toprak.
Adım DEATH, ölümün vücut bulmuş haliyim. -YAA
Ara
Biz, damarlarında asil İspanyol kanı dolaşan herkesi eşit saymak, onları özgür kılmak için canımızı feda etmeye hazırız. Kendisine İspanyol milliyetçisi diyen Faşist soysuzların varolduğu her an, Cumhuriyet'e ve hür İspanyol milletine yapılan ağır bir hakarettir! Hayır, her neferinin kalbi hürriyet aşkıyla çarpan bir orduyu, görev icabı vatanından uzak bir ülkeye savaşmaya gelmiş bir orduyla yenemezsiniz! Bizim görevimiz hürriyetimizi ve cumhuriyetimizi savunmak iken, sizin aynı sizin gibi düşünen hürriyet düşmanlarıyla ittifak yaparak bizi yenmeniz mümkün değildir. Madrid'i İspanya'nın yüz karalarına ve riyakar dostlarına vermeyiz!
IbnE9P2.gif
Ara
Tr ace farklı ordular olarak 25itroyla farklı seçenek seçebiliyoruz değil mi?
Ara
(20-03-2019, 22:12)DEATH : Tr ace farklı ordular olarak 25itroyla farklı seçenek seçebiliyoruz değil mi?

Evet
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılabiliyor muyuz halen ?
Ara
@Royal Guard da hayla katılmayı düşünüyor ise olabilir. Sadece sonradan geldiğiniz için biraz daha düşük sayıda asker ve araç verebilirim sizlere ikinizde taraf seçin.
Ara
Faşist tarafı seçiyorum
Ara
@Wayfear Senide Cumhuriyetçi olarak gelecek tur ekleyeceğim o zaman.
Ara
(20-03-2019, 22:31)Wayfear : Katılabiliyor muyuz halen ?

Bizden olursan merkeze desteğe gitmeni öneririm. Orası çok zayıf.
Ara
(20-03-2019, 22:31)Wayfear : Katılabiliyor muyuz halen ?

sen gel ya wayfear :D

(20-03-2019, 01:31)napolyon94 : Gel bakalim Feld, yedim oglum seni :D

Mercy :D
Ara
Burası eski oyunlardaki kadroyla doldu güzel oyun çıkacak
Ara
İspanyada Son Durum

İki tarafta yakında başlayacak olan savaşa karşı hazırlanırken generaller henüz taktiklerini görüşmemişlerdi.  Masa başında kararlar alınmaya başladıktan sonra askerler emirleri yerine getirmeye hazırdır bile...
Not:Farklı Bir Taktik Sun olacak bu seçenekte istediğiniz kadar detaya gidebilirsiniz ancak seçmek zoruında değilsiniz çok detaylı bir planda olsa basit bir hataya kaybedebilir.
Merkez Cephesi Faşistler

A) Tank korumasında şehre girelim ve düşmanın savunmasını yaralım.
B) Şehire pyiade öncülüğünde tank desteğiyle ile girelim.
C)Şehre girmeden düşmanın şehrin çevresindeki birlikleri ile savaşıp şehri kapatalım
D)Farklı bir taktik sun (Taktiği özel mesaj ile yazarsınız herkeste bu şık bulunacağı için a b c genelde basit şıklar verdim. )

Hava Kuvvetleri
Alman hava kuvvetlerinin gözetimine göre düşman gece saldırısı için yada eğitim için bir hazırlık yapmamıştır.
A) Kara Birliklerine Destek Olalım
B) Düşman için önemli savunma pozisyonlarını vuralım
C)Düşman uçaksavarlarını hedef alalım.

Merkez Cephesi Cumhuriyetçiler

A)Bütün birlikleri şehirde tutalım.
B)Şehirde birliklerin yarısını bırakıp şehrin kuşatılmaması adına kalan birliklerle şehirde bir koridor oluşturalım.
C)Şehre saldırı gelmeyecek şehirde birliklerin %25ini bırakıp şehrin dışını savunalım.
D)Farklı bir taktik sun.

Kuzey ve Güney Cepheleri (Bu savaşlar daha fazla açık olanda olacak ) 

Faşistler

A)Tank Öncülüğünde ilerlemek için hazırlanalım.
B)Sahte Ricat taktiğini deneyelim.
C) Düşmanı Tanklarla Merkezden yarıp ikiye ayıralım.
D)Mobil Birliklerle düşmanı kanatlardan çevirelim.
E) Farklı Bir Taktik Sun

Cumhuriyetçiler

A)Önceki seçeneğine devam et
B) Kanatlardan gelebilecek bir kuşatma saldırısna karşı hazırlan
C)Düşmanın kanatlardan saldırması durumunda sende merkezden saldırarak düşmanı ikiye ayırmaya çalış.
D) Cephenin gerisinde yeni bir savunma hattı hazırla (Savaşı kaybedersen yada kanatlardan birisi çöker ise bu hatta çekilecek kuşatmayı önlemek için )
E)Farklı Bir Taktik Sıun

Genel not : Önceki tur düşmanı kuşatma seçeneği seçtiyseniz bunun hazırlığı olduğu varsayılarak bu taktikte daha efektif olacaksınız. Diğer taktikler içinde geçerlidir.

Wayfear ve Royal Guard

Gitmek istediğiniz cepheyi seçmeniz durumunda o cephedeki savaşa sonradan katılacaksınız. (Savaşın başında orada olmayacaksınız )

Wayfear 100 Bin Piyade 25 Tank
Royal Guard 60 Bin Piyade 30 Tank
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Segro nehrinden kafir vatan hainlerini geçirmeyeçeğiz. Geçmek için ölümü çiğnemeniz gereklidir. Hadi gelin!

Tanrı düşmanlarıma acısın ve merhamet göstersin; çünkü ben göstermeyeceğim.  -George Patton(söylemiş ama tarihi olarak ne zaman bilmiyorum. Oyunun geçtiği zamanda söylenmediyse ilk benim karakterim söylemiş olsun.) :D
Ara
Şık seçen butdanda yazsin mutlaka
Edit:Cepten yazıyordum şıkları özel mesaj ile atın ama konuyada farklı da olsa mesaj atın anlamında dedim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.